Jarboe + Thaw

Jarboe + Thaw

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Filharmonia Dowcipu i Waldemar Malicki - Klasyka z Fortepianem Plus

Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok

16.01.2018 - 16.01.2018

Ceny biletów:
    - 20 zł - w przedsprzedaży
    - 30 zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Legenda światowej sceny eksperymentalnej, Jarboe wystąpi na naszej scenie. Będzie to koncert wyjątkowy, artystka zaprezentuje się w wersji akustycznej, z towarzyszeniem fortepianu.
 
Pochodząca z Atlanty wokalistka, znana także z tworzonego z Michaelem Gira projektu Swans, to artystka, której twórczości nie sposób zaszufladkować. Ogromna charyzma, intrygująca osobowość, wyjątkowa zdolność obserwacji otaczającego świata i umiejętność odzwierciedlenia ich w dźwiękach sprawiają, że muzyka Jarboe pobudza emocje, daje zastrzyk energii, stymuluje zmysły. Fascynuje, prowokuje i niepokoi zarazem.
 
Jak sama podkreśla, najlepiej czuje się występując przed publicznością. Jej mroczna i tajemnicza osobowość doskonale sprawdzają się w bezpośrednim kontakcie ze słuchaczami.
 
Artystka ma na swoim koncie 17 solowych krążków i niezliczoną liczbę albumów, przy których współpracowała z innymi wykonawcami. Oprócz wspomnianego Michaela Gira nagrywała m.in. z Pucifer, Nickiem Cavem, Neurosis, A Perfect Circle, Jesu czy Philem Anselmo. Na scenie działa już od ponad 25 lat.
 
Przed amerykańską wokalistką wystąpi zespół Thaw, jeden z najciekawszych w ostatnich latach projektów z pogranicza Black Metalu i muzyki eksperymentalnej w Polsce. Muzycy pochodzący z Sosnowca współpracują ze sobą od 2010 roku. W twórczości Thaw nie ma miejsca na ogólno przyjęte normy estetyczne. Fascynacja kakofonią i hałasem wymuszają na słuchaczach przeżywanie każdego dźwięku.
 
Oba koncerty, bez wątpienia, dostarczą publiczności wielu niezapomnianych, mocnych, muzycznych przeżyć.

www.myspace.com/jarboeliving
www.thelivingjarboe.com
www.myspace.com/thawnoise

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Organizator: Klub Firlej

Facebook