Slow Life Music Festiwal: Leski, Patrick The Pan, Further Away, Oly., Sonia Pisze Piosenki

Slow Life Music Festiwal: Leski, Patrick The Pan, Further Away, Oly., Sonia Pisze Piosenki

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Alternatywa.

Slow Life Music Festival

Amfiteatr im.Czesława Niemena, Olsztyn

Ceny biletów:
    - 15zł

Szczegóły wydarzenia

SLOW LIFE MUSIC FESTIVAL


To nowość na muzycznej mapie Olsztyna – dwudniowe spotkanie z muzyką singer-songwriterską, bliski kontakt z artystami, a także weekendowe zwolnienie biegu, kontemplacja przyrody, degustacja warmińskiej kuchni i poznanie tutejszych zwyczajów.

Główna, koncertowa część imprezy odbędzie się w Amfiteatrze im. Czesława Niemena. Miejsce to przez dwa dni gościć będzie znakomitych artystów, którzy z tej okazji przygotowali parę niespodzianek. Kilku z nich zagrało już w Olsztynie, inni wystąpią w stolicy Warmii i Mazur po raz pierwszy. Niektórzy, w różnych punktach miasta, dadzą mini koncerty. Na Starym Mieście, może na ławce w pobliskim parku, a może przed którymś z pubów? Miejcie oczy szeroko otwarte, nasłuchujcie. To doskonała okazja, by zamienić słowo z artystą.

Amfiteatr podzielony na sektory? Numerowane miejsca? Odgrodzona barierkami publiczność? Nic z tych rzeczy! Przed wejściem otrzymasz festiwalową opaskę, a wraz z nią do dyspozycji jedno z 1300 miejsc lub, jeśli wolisz – leżak, koc, poduszka. Będą też napoje i przekąski, a nawet możliwość zdobycia autografu czy pamiątkowego zdjęcia. Ponadto z opaską SLMF możesz liczyć na zniżki w wybranych punktach na Starym Mieście. Kawa, deser… A może świeża rybka lub inny warmiński przysmak?

Wystąpią: Leski, Patrick The Pan, Further Away, Oly., Sonia Pisze Piosenki 

Leski

Pseudonim artystyczny Pawła Leszoskiego, nowego singer-songwritera na polskiej scenie alternatywnej. Mantrowe melodie, magnetyczny wokal i intymne teksty sprawiają, że jego muzyka stawiana jest na jednej półce z twórczością Bena Howarda czy Jose Gonzalesa. Leski bawi się kontrastami i miesza nowoczesne dźwięki analogowych syntezatorów z tradycyjnymi brzmieniami folkowego instrumentarium. Wszystko oplata pięknymi tekstami, które wielu recenzentów stawia obok dzieł takich artystów, jak Skubas czy Fisz. W czerwcu 2015 roku ukazał się „Splot” – debiutancki krążek Leskiego.

Patrick the Pan

Amerykanie z podziwem mówią o takich muzykach: self-made man. Piotr Madej skomponował, zagrał, zaśpiewał i nagrał swój debiutancki album w zaciszu swojego krakowskiego pokoju. To wystarczyło, by zachwycić najpierw internetowych poławiaczy muzycznych skarbów, a następnie media i publiczność najważniejszych festiwali, od Open’era po OFF. Nic dziwnego – takie połączenie kompozytorskiego talentu i wrażliwości często się nie zdarza. Krążek „…niczym jak liśćmi” rozwija to, co zostało zapoczątkowane na debiutanckim albumie Patricka.

Further Away

Projekt muzyczny Jakuba Bugały, który zadebiutował jako Inqbator. W 2013 roku samodzielnie wydał debiutancką EP-kę „The Spin”, bardzo ciepło przyjętą przez polską scenę alternatywną. Laureat konkursu Skoda Auto Muzyka w 2014 roku. Zagrał między innymi na Green Zoo Festival oraz Opole Songwriters Festival. Jego muzyka jest eterycznym, sięgającym do głębi ludzkiej wrażliwości, sensualnym połączeniem ambientu, folku, elektroniki z ciekawością i otwartością na inne gatunki. Szczere, często traktujące o trudnych uczuciach teksty dotykają słuchaczy.

Oly.

Młoda singer-songwriterka o niezwykle charakterystycznym głosie i wyjątkowym instrumentarium – gra na ukulele i kalimbie. Debiutowała gościnnym występem w piosence Fismolla „The Healing”. Występowała m.in. na pierwszej edycji Nextpop Festival, wspólnej trasie z islandzkim zespołem Low Roar, a także poznańskim festiwalu Spring Break, Open’erze czy Halfway. W ubiegłym roku wydała swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Home”.

Sonia Pisze Piosenki

Sonia Wąsowska pochodzi z Warszawy. Szerszej publiczności dała się poznać za sprawą songwriterskich wieczorków organizowanych w Klubojadalni Eufemia i występów przed duetem Lilly Hates Roses. Mało jest w Polsce dziewczyn z gitarą. Jeszcze mniej, które swoimi piosenkami poruszają emocje. Sonia inspiruje się głównie Cat Power i Laurą Marling. Ma za sobą wiele koncertów na znanych festiwalach, takich jak: Alter Fest, Halfway Fest, Spring Break, Piotrkoff Art Festival, Opole Songwriters Festival oraz Europejskich Targów Muzycznych CO JEST GRANE.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook