Made in Poland + support

Made in Poland + support

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Alternatywa.

Ceny biletów:
  - 25 zł - w przedsprzedaży
  - 33 zł - od 1 stycznia
  - 40 zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Made in Poland + support


Made in  Poland to jeden z czołowych przedstawicieli tzw. zimnej fali. Zespół powstał w Krakowie w 1984 r. i zyskał uznanie za sprawą nowatorskiej muzyki oraz zaangażowanych tekstów, pokazujących alienację jednostki w systemie totalitarnym. Monumentalne brzmienie grupy oparte jest na mocno i precyzyjnie grającej sekcji rytmicznej oraz na przestrzennych i nieco psychodelicznych gitarach.

Zespół ma na koncie cztery albumy: „Made in Poland” (1989), „Martwy kabaret” (2008, materiał z lat 1984-85), „Future Time” (2009) i „Enjoy The Solitude” (2011). Najbardziej rozpoznawalne utwory („Ja myślę”, „To tylko kobieta” i „Obraz we mgle”) pochodzą z pierwszego okresu działalności i zaskakują ponadczasowym charakterem. Piosenki Made in Poland można znaleźć również na wielu kompilacjach, m.in. na „Wyspiański wyzwala” (2008) oraz „Gajcy” (2009), a utwór „Oto wasz program” pojawił się w filmie „Jarocin, po co wolność” (2017).

Grupa po kilku latach nieobecności powróciła w 2017 r. występem na OFF Festivalu. Zagrała tam specjalny koncert z piosenkami z płyty „Martwy kabaret”, który został ciepło przyjęty przez publiczność, a w opinii wielu dziennikarzy muzycznych był jednym z najlepszych na tej edycji festiwalu.

Obecny skład:

 • Artur Hajdasz - perkusja, śpiew
 • Piotr Pawłowski - gitara basowa
 • Rafał Jurewicz - śpiew, klawisze
 • Michał Miegoń - gitara, sampler
 • Michał Młyniec - gitara, gitara basowa

https://www.facebook.com/MadeInPolandColdwave

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

 • Zaścianek, Rostafińskiego 4, Kraków

Facebook