Zakopower - Drugie Pół oraz Atom String Quartet

Zakopower - Drugie Pół oraz Atom String Quartet

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Country & Folk.

Stare Dobre Małżeństwo

Wojewódzki Dom Kultury, Kielce

20.01.2018

PERCIVAL, LELEK - mitologia i muzyka Słowian

Stara Piwnica, Wrocław

20.01.2018

Ceny biletów:
    -145zł, 135zł, 115zł

Szczegóły wydarzenia

ZAKOPOWER


Niezwykły koncert zespołu pt „Drugie pół”,odbędzie się 4 grudnia 2016r.w Audytorium Maximum UJ o godz.18.00 Sebastian Karpiel-Bułecka, oprócz stałego składu zespołu Zakopower, zaprosił do tego projektu znakomitych muzyków z Atom String Quartet! Płyta „Drugie pół” powstała z niesłabnącej inspiracji muzyką Podhala, ale oprócz góralskich korzeni wiele w niej odniesień do klasycznych klimatów.

Mądre teksty, znakomite, akustyczne brzmienie zespołu, charakterystyczny wokal i charyzmatyczne skrzypce Sebastiana, w których słychać zarówno ludowych wirtuozów, jak i jazzowych mistrzów tego instrumentu! Na scenie odbywa się swoisty dialog góralskiej kapeli i klasycznego kwartetu – wzajemnie przenikanie dwóch muzycznych światów. Ciekawa płyta, energetyczne koncerty!

Sebastian Karpiel-Bułecka o koncercie:

„Repertuar bazuje oczywiście na materiale z ostatniej naszej płyty "Drugie pół", na którą partie orkiestrowe nagrali właśnie koledzy z Atom String Quartet. Jednak nie będzie to brzmienie znane z albumu czy wcześniejszych koncertów, piosenkom nadaliśmy zupełnie nowy "wygląd", być może niektóre ciężko będzie rozpoznać :) Pojawią się utwory zaaranżowane na dwa akustyczne kwartety, nasz góralski i jazzowy Atomów. Będzie też można usłyszeć twórczość kwartetu Atom. Jednym słowem będzie się działo, będzie różnorodnie i ciekawie, będą i utwory jeszcze nie grane przez nas na koncertach i zupełnie nowe aranżacje tych już znanych. Gorąco zapraszamy!!! Tym bardziej, ze będzie to nasz jedyny koncert na przestrzeni pół roku w Krakowie!”

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Auditorium Maximum UJ, , Kraków

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook