Ethno Jazz Festival: DIKANDA – XX urodziny

Ethno Jazz Festival: DIKANDA – XX urodziny

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Country & Folk.

Ceny biletów (stojące (tańczące) / siedzące):
  - 35zł / 50zł - do 15 września
  - 40zł / 55zł - przedsprzedaż
  - 50zł / 60zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Before WOMEX 2017: Dikanda


DIKANDA, jeden z najważniejszych wykonawców polskiej sceny world music obchodzi w tym roku 20. rocznicę swojego istnienia. Na Koncert Urodzinowy zapraszamy 10 listopada do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze. Szykuje się wspaniały wieczór z muzycznymi niespodziankami i gośćmi zespołu. Rezerwujcie czas!

Dikanda to słowo, które w jednym z afrykańskich dialektów oznacza rodzinę i ono właśnie dokładnie oddaje ducha zespołu - żyją i pracują jak w małej rodzinie.

Grupa powstała w 1997 roku w Szczecinie. Miłość do muzyki tradycyjnej i ciężka praca pozwoliły im stworzyć własny styl i oryginalne brzmienie. W ich w całości akustycznym repertuarze słychać inspirację kulturą Orientu, folklorem bałkańskim – macedońskim i cygańskim. Cechą charakterystyczną stylu Dikandy jest tworzenie nowych słów i znaczeń w komponowanych przez siebie utworach.

Koncerty Dikandy to niepowtarzalna podróż po muzyce świata, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych emocji, radości i wzruszenia zarówno dla publiczności jak i samego zespołu.

Grali w azjatyckiej części Rosji, w Indiach i w większości krajów Europy. Brali udział w wielu festiwalach, m.in. : Montreux Jazz Festival, Sziget Festival (Budapest), Rudolstadt i Festiwal Opolski. Zyskali popularność i wielką sympatię publiczności w wielu krajach Europy.


Dikanda to:

 • Ania Witczak - śpiew, akordeon
 • Kasia Dziubak - skrzypce, śpiew
 • Kasia Bogusz - śpiew
 • Daniel Kaczmarczyk - bębny
 • Piotr Rejdak - gitara
 • Grzegorz Kolbrecki -kontrabas

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

 • Klub Muzyczny Stary Klasztor, Purkyniego 1, Wrocław

Facebook