Balkan Night Fever vol.2: Bubliczki, Warsaw Balkan Madness

Balkan Night Fever vol.2: Bubliczki, Warsaw Balkan Madness

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Country & Folk.

Karnawał Bałkański: Caravana Banda

Grizzly Gin Bar, Warszawa

26.01.2018

Żywiołak

Stara Piwnica, Wrocław

26.01.2018

Ceny biletów:
  - 25zł - w przedsprzedaży
  - 35zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Balkan Night Fever


Zapraszamy na drugą edycję szalonej bałkańskiej imprezy Balkan Night Fever vol 2! Już 28 października w klubie muzycznym Stara Piwnica do niezapomnianej zabawy przy bałkańskich dźwiękach porwą Was BUBLICZKI oraz WARSAW BALKAN MADNESS! Balkan Night Fever  to pierwsza w Polsce impreza, która jak cygański tabor przemierza Polskę w celu muzycznego zniszczenia kilku klubów!

Najbardziej wybuchowa, bałkańska banda BUBLICZKI ze w swoimi nowym materiałem z krążka TURBOFOLK oraz pionier balkan beats w Polsce czyli WARSAW BALKAN MADNESS gwarantują:

 • koncert & impreza do wschodu słońca
 • połamane nogi
 • kaca
 • zdarte gardła
 • niespodzianki materialne i niematerialne
 • utraconą godność
 • DJ’scy goście

BUBLICZKI to 7 osobowa grupa hulaszczo – muzyczna z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem. Od 2007 banda Bubliczków miesza bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę z polską i kaszubską treścią. Grając na największych scenach world music w Polsce, sieją spustoszenie i postrach wśród wszystkich amatorów bałkańskiego groove’u. Panowie mają na koncie długogrający krążek pod sugestywnym tytułem „Opaa!” wydany w 2010 roku. W tym samym roku, zespół stworzył muzykę do spektaklu Łódzkiego Teatru „Pinokio”, pt „Historia Występnej Wyobraźni” na podstawie prozy Brunona Schulza. W krótkiej historii zespołu nie zabrakło oskarów i innych tego typu zaszczytów. W 2008 roku II miejsce na Mikołajkach Folkowych, w 2009 I miejsce na Nowej Tradycji (Festiwal Polskiego Radia) to najważniejsze dla zespołu wyróżnienia na rodzimej scenie folkowej. We wrześniu 2013 panowie wydali drugi krążek pt. „Trubalkan” który zdobył III miejsce w konkursie

Folkowy Fonogram Roku programu 2 Polskiego Radia. W 2016 świat zadrżał na wieść o nowej turbo płycie pt. TURBOFOLK!


WARSAW BALKAN MADNESS to przede wszystkim radość…. radość, która płynie prosto z magicznych melodii i rytmów muzyki Europy południowo-wschodniej. Bogate dziedzictwo cygańsko-słowiańskiej kultury półwyspu bałkańskiego zostaje przeniesione w XXI wiek. Szybkie partie trąbek i innych „dęciaków” skonfrontowane są z klubowymi beatami a przejmujące brzmienia skrzypiec czy akordeonów okraszone głębokim i pulsującym bassem. Tradycja i folk spotyka eklektyczną estetykę świata współczesnej muzyki. To roztańczony świat pełen beztroskiej zabawy, niczym w filmach Kusturicy. Każdy występ to wyjątkowy performance cechujący się wielką żywiołowością oraz spontanicznością. Łączy ze sobą elementy muzyczne jak i wizualne.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

 • Stara Piwnica, Krupnicza 15, Wrocław

Facebook