Kryminalna Odessa: Felix Shinder & Dengi Vpered

Kryminalna Odessa: Felix Shinder & Dengi Vpered

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Country & Folk.

Father John Misty

Palladium, Warszawa

05.06.2018

Ceny biletów:
    - 25zł - miejsce stojące
    - 40zł - miejsce siedzące nienumerowane (rzędy)
    - 50zł - miejsce siedzące (stolik 4-osobowy)
    - 70zł - miejsce siedzące (stoliku 2-osobowy)

Szczegóły wydarzenia

Kryminalna Odessa: Felix Shinder & Dengi Vpered


Odessa Gangsta Folk oraz Russian Chanson zawładną Starym Klasztorem w Andrzejkowy wieczór!

30 listopada zapraszamy do Sali Gotyckiej na koncert "Kryminalna Odessa" w wykonaniu pochodzącego z samej Odessy zespołu FELIX SHINDER & DENGI VPERED!

Jak przystało na Andrzejki będą wróżby i inne tradycyjne obrzędy, a po koncercie dalej będziemy się bawić przy bałkańskiej i klezmerskiej muzyce.

To będzie niezapomniany Andrzejkowy wieczór - rezerwujcie czas, zbierajcie ekipę znajomych!

Felix Shinder i jego zespół wykonują mieszankę muzyki klezmerskiej i popularnych "bandyckich" pieśni ludowych z ich rodzinnego miasta Odessa. Ten słynny wielokulturowy port morski był zawsze źródłem inspiracji dla artystów. Był także znaczącym ośrodkiem kultury żydowskiej i słynął ze specyficznej aury morskiej i jedynego w swoim rodzaju humoru. Stąd wywodzi się gatunek muzyczny "Russian Chanson". Te miejskie pieśni ludowe powstały w podziemnej kryminalnej  Odessie sto lat temu. W Polsce stały się popularne miedzy innymi dzięki występom Aloszy Awdiejewa.

Bohemiczny i nostalgiczny temperament z ukraińskiego wybrzeża Morza Czarnego w pełni oddają tętniące życiem występy Felixa Shindera i jego urokliwych muzyków.

Na koncertach odczuwalna jest niepowtarzalna atmosfera starych czasów 'desperado' i szczególne poczucie humoru płynące z Odessy. Występy zespołu pełne są żywych rytmów, orzeźwiającej anarchii i przede wszystkim radości życia.  Felix Shinder i Dengi Vpered wydali w 2016 roku swój pierwszy album "Золото древних одесситов", obecnie wypływają na sceny międzynarodowe, wyruszając ze starego lśniącego portu w Odessie.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Klub Muzyczny Stary Klasztor, Purkyniego 1, Wrocław

Facebook