Ethno Jazz Festival: THE BULGARIAN VOICES ANGELITE

Ethno Jazz Festival: THE BULGARIAN VOICES ANGELITE

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Country & Folk.

TOBY z Monachium - Pyskowice

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu, …

24.02.2018

TOBY z Monachium - Knurów-Szczygłowice

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Dom Kultury, Knurów-Szczygłowice

25.02.2018

Ceny biletów:
    - 100zł - I miejsca
    - 75zł - II miejsca
    - 50zł - miejsca stojące
    - 35zł - wejściówki stojące (studenci i uczniowie)

Szczegóły wydarzenia

Ethno Jazz Festival: THE BULGARIAN VOICES ANGELITE


The Bulgarian Voices Angelite – światowej sławy żeński chór we Wrocławiu!

THE BULGARIAN VOICES ANGELITE będzie kolejną gwiazdą wrocławskiego Ethno Jazz Festival. Jedyny w Polsce koncert światowej sławy żeńskiego chóru z Bułgarii odbędzie się 3 grudnia w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.

Ten fenomenalny zespół po raz pierwszy zachwycił świat podczas występu w Niemczech w 1987 roku, w Bremen, aby w kolejnych latach odwiedzić z koncertami całą kulę ziemską – od Alaski do Japonii, od Meksyku po Indie.

Bułgarskie Głosy śpiewały na ceremonii rozdania nagród Nobla w Oslo oraz dla hinduskiego maharadży, współpracowały z Bobby McFerrinem oraz japońskimi perkusistami z Kodo, a także wyprodukowały fascynujące nagrania z alikwotowymi śpiewakami z Tuwy.

Dyrygentem chóru jest Georgi Petkov, uznawany w Bułgarii za jednego z czołowych kompozytorów.

Urodzony w mieście Gaborovo w rodzinie tradycyjnych muzyków. Ukończył Konserwatorium Muzyczne w Płowdiwie na wydziale dyrygentury chóralnej. Pracował jako dyrygent oraz główny dyrygent wielu najświetniejszych bułgarskich chórów, z którymi koncertował w całej Europie. Georgi Petkow jest również uznawany w Bułgarii za jednego z czołowych kompozytorów młodego pokolenia. Jego utwory znalazły się na płytach wielu uznanych w świecie zespołów.

Chór wydał osiem płyt pod własnym szyldem, a także trzy nagrania z wokalistami Huun-Huur-Tu i Moscow Art Trio: "Mountain Tale" - symfoniczną muzykę świata z 28 muzykami na scenie. Występy cieszą się niebywałą popularnością, a na koncertach Bulgarians Voices Angelite bywali tacy artyści jak Stevie Wonder czy Björk.

Po dość długim okresie twórczości trwającym 30 lat a także nowym pokoleniem w zespole, muzyka wokalna chóru nie traci na jakości i emocjach. Nowa, młodsza publiczność odkrywa ten fascynujący chór z jego ponadczasową muzyką

Podczas wrocławskiego koncertu na Ethno Jazz Festival zespół zaprezentuje najpiękniejsze kolędy prawosławne oraz tradycyjną muzykę cerkiewną.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Klub Muzyczny Stary Klasztor, Purkyniego 1, Wrocław

Facebook