Warsaw Dark Electro Festival 2016: VNV Nation (GB), Neuroticfish (DE), Solitary Experiments (DE), Beborn Beton (DE), Chrom (DE)

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Festiwale.

Jose Torres & Havana Dreams

Klub Studio, Kraków

28.01.2018

Ethno Jazz Festival

Wrocław

30.01.2018 - 24.04.2018

Agencja HQ44 oraz klub Progresja z przyjemnością zapraszają na drugą edycję Warsaw Dark Electro Festival. Tym razem w odsłonie wiosennej.
Dzięki naszej imprezie będziemy mieli możliwość zaprezentowania Wam artystów związanych z szeroko pojętą sceną niezależnej muzyki elektronicznej i nie tylko.
Ceny biletów:
    - 149zł - przedsprzedaż
    - 169zł - od 1 marca
    - 189zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Warsaw Dark Electro Festival 2016

Agencja HQ44 oraz klub Progresja z przyjemnością zapraszają na drugą edycję Warsaw Dark Electro Festival. Tym razem w odsłonie wiosennej. Dzięki naszej imprezie będziemy mieli możliwość zaprezentowania Wam artystów związanych z szeroko pojętą sceną niezależnej muzyki elektronicznej i nie tylko. Po koncertach zapraszamy na After-Party do samego rana w klubie Progresja.


VNV NATION:
od wielu lat jeden z największych i najbardziej popularnych zespołów z kręgu niezależnej muzyki elektronicznej w Europie i na świecie. Brytyjska formacja, której twórczość jest połączeniem nurtów futurepop, synthpop, techno oraz trance z elementami muzyki klasycznej. Ten oryginalny miks brzmieniowy właściwie od samego początku był głównym znakiem rozpoznawczym VNV Nation. Niemały wpływ na to ma również lekko zachrypnięty, oryginalny głos lidera i głównego kompozytora projektu - Ronana Harrisa (rodowitego Irlandczyka z Dublina). Drugim, stałym członkiem formacji jest Marc Jackson (Londyn), który podczas koncertów gra na perkusji elektronicznej. Podczas występów VNV są wspierani również przez 2 dodatkowe osoby obsługujące klawisze i komputery.

Skrót VNV oznacza Victory, not Vengeance (ang. zwycięstwo, nie zemsta). Ronan tłumaczy to motto jako próbę przekazania, iż człowiek powinien dążyć do nowych osiągnięć, zamiast pogrążać się w gorzkim żalu. VNV Nation porusza sprawy kulturowe, religijne, polityczne bądź uczuciowe. Nierzadko kluczem do zrozumienia przekazów zawartych w tekstach Ronana Harrisa jest fakt, iż jest on człowiekiem bardzo uduchowionym, nie narzuca jednak odbiorcom żadnego sposobu myślenia. Przełomem w karierze formacji było wydanie albumu "Empires" w 1999, który przez 7 tygodni zajmował 1-sze miejsce na niemieckiej liście DAC z najlepszymi albumami muzyki niezależnej. Następne płyty "Futureperfect" (2002), "Matter + Form" (2005) oraz "Judgement" (2007) ugruntowały pozycję zespołu na rynku i wsród fanów. Od tamtej pory VNV regularnie zapełniają największe kluby i hale koncertowe w całej Europie (głównie w Niemczech) oraz są headlinerem największych europejskich festiwali muzyki niezależnej i alternatywnej. Formacja już rozpoczęła prace nad nowym materiałem, który ujrzy światło dzienne w 2016.

Melancholia i melodia, mocny bit, trans oraz pozytywne przesłanie, to wszystko składa się na magię muzyki jaką od wielu lat obdarza swoich wielbicieli Ronan i jego VNV Nation. Czym zaskoczą nas tym razem? Przekonamy się już na wiosnę 2016 podczas naszego festiwalu.


NEUROTICFISH
EBM, Synth-Pop, Futurepop
Muzyczny projekt powołany do życia na początku lat 90 jako alter ego Sashy Mario Kleina (muzyka, słowa, wokal, produkcja / Bochum, Niemcy). Zainspirowany takimi formacjami jak Skinny Puppy, Nine Inch Nails oraz Depeche Mode, Neuroticfish rozpoczął swoje muzyczne eksperymenty bazując na miksie muzyki industrial, EBM oraz synth-pop aby finalnie wykreować nową markę muzyki elektronicznej. Stworzyli jak to sami określili "Music For A Paranormal Life“ - koncept muzyczno-brzmieniowy, w ramach którego możemy obserwować życie poza ramami wszelkiej normalności. Pomysł muzyczny, który ma być odzwierciedleniem ludzkiej natury w zakresie niezrównoważenia emocjonalnego, paranoi oraz zależności emocjonalnych. Wykreowali brzmienie bazujące na naiwnych melodiach pop połączonych z harsh industralnymi hałasami i elementami muzyki trance & techno. A to wszystko zalane w sosie EBM a w późniejszym okresie synth-pop i future-pop. Od roku 2003 do projektu dołącza Henning Verlage (klawisze, produkcja). Debiutancki album zatytułowany "No Instruments" ukazuje się w 1999 i z miejsca przykuwa uwagę koneserów niepokojących, transowych ale jednocześnie melodyjnych brzmień elektronicznych. Przełomem okazuje się wydamy w 2005 album "Gelb", z którego pochodzi do tej pory najbardziej rozpoznawalny utwór formacji czyli "Bomb". W roku 2008 ukazuje się niezwykle popularna składanka formacji zatytułowana "A Greater Good", z której pochodzi utwór "Suffocating Right" bardzo popularny wśród fanów muzyki synth-pop. Po prawie 10 latach przerwy wydawniczej w 2015 ukazuje się długo wyczekiwany 4 album studyjny formacji "A Sign of Life", który promowany był singlem "Silence". Płyta została bardzo ciepło przyjęta przez sympatyków formacji. Podczas wiosennego występu w Warszawie formacja z pewnością zaprezentuje swoim wielbicielom wiele klasycznych utworów w tym kilka z ostatniego albumu. Będzie to pierwszy występ Neuroticfish w Polsce.


SOLITARY EXPERIMENTS:
jeden z najbardziej popularnych niemieckich zespołów nurtów electro i futurepop. Założony we Frankfurcie (n/Odrą) w 1994 przez 3 kolegów: Dennisa Schobera (wokal, teksty), Michaela Thielemanna (Keyboards, Programming, Sampling) oraz Stevea Graebera (Keyboards, Programming, Sampling). Dodatkowo podczas występów wspierani są przez Franka Glaßla (live - drums). Przełomem okazał się wydany w 2005 album "Mind over Matter", dzięki któremu wdarli się na salony muzyki electro w Niemczech i poza granicami swojego kraju. Swoją pozycję wśród wielbicieli elektronicznych dźwięków potwierdzili już następnym albumem "In the Eye of the Beholder" z 2009. Na rok 2016 planowe jest wydanie nowego albumu formacji.


DECODED FEEDBACK
electro-industrial, dark-wave, aggrotech
Marco Biagiotti - vocals, lyrics, samples, sequences, arrangement, basses and drums.
Yone Dudas - keyboards, sequences, arrangement, samples, basses, drums and lyrics.


BEBORN BETON:
klasycy niemieckiego synthpop po raz pierwszy w Polsce! Wielbiciele De/Vision, Camouflage i oczywiście Depeche Mode nie mogą tego przegapić.Zespół został założony przez Stefana "Tilla" Tillmanna, Michaela B. Wagnera oraz Stefana Netschio jeszcze w 1989. Debiutancki album "Tybalt" został wydany w 1993 i zawierał najlepsze utwory formacji jakie powstały w trakcie pierwszych 3 lat jej istnienia, które zostały nagrane i wyprodukowane na nowo. Płyta została bardzo dobrze przyjęta na niemieckiej scenie electro. Po zmianie wytwórni w 1996 zespół wydaje swój przełomowy album "Nightfall", dzięki któremu dał się poznać szerszej publiczności w Europie. Pochodzący z niego utwór "Im Innern Einer Frau" narobił sporo zamieszania na scenie klubowej w owym czasie. Przez wiele lat ostatnią, bardzo dobrą płytą studyjną był wydany w 1999 album "Fake". Na całe szczęście formacja po wielu latach przerwy w działalności powróciła w 2015 z nowym, fantastycznym studyjnym dziełem "A Worthy Compensation". Płyta została okrzyknięta przez prasę branżową a także przez samych fanów jednym z najlepszych powrotów i albumów synthpop ostatnich lat! Dzięki doświadczonemu producentowi Olafowi Wollschlägerowi (m.in. MESH, Yello, In Strict Confidence, Seabound) album uzyskał niesamowitą głębię i szlachetność brzmienia. Ale i tak najważniejsze są same kompozycje. Liryczne, melodyjne, przesycone melancholią i lekkim patosem. Od takich utworów jak "Daisy Cutter", "Last Day on Earth" czy "Terribly Wrong" naprawdę trudno się uwolnić. Znawcy brzmień electro i synthpop twierdzą, że tym albumem muzycy BB zbliżyli się do ostatnich, wybitnych produkcji studyjnych Camouflage . Co wydaje się być sporym komplementem.


CHROM
Elektronik, Futurepop, Synthpop, EBM
Nowi ulubieńcy sceny synth-pop i EBM po raz pierwszy w Polsce! Fomacja została założona w 2007 przez Christiana Marquisa i Thomasa Wintersa, po tym jak obaj odkryli swoją wspólną miłość dla solidnych, klubowych i melodyjnych brzmień Electro. Nazwa formacji jest kombinacją pierwszych imion obu myzuków (CHRis and tOM.) CHROM to wyjątkowa synteza Synth-Pop, EBM oraz Club-Electro, czyli masywne beaty oraz mocne i ostre dźwięki basowe. A to wszystko wmieszane w ultra-chwytliwe melodie. Debiutancki album "Electroscope" został wydany w 2010 przez Fear Section z dystrybucją poprzez sławetną wytwórnię Out Of Line. Został świetnie przyjęty przez krytyków i fanów. Formacja w tamtym czasie wielokrotnie koncertowała z wielkim powodzeniem m.in. u boku legendarnych Blutengel. W marcu 2012 CHROM wydają swój drugi album "Synthetic Movement" poprzez Out Of Line Music, na którym ugruntowali swój styl i brzmienie czyli fuzję muzyki klubowej z elektronicznym popem z elementami EBM. Formacja ma wielu wielbicieli m.in. w Polsce. Na wiosnę 2016 zapowiadany jest nowy, długo wyczekiwany album stydyjny. Mamy zapewnienie od myzyków, że warszawski festiwal będzie jedną z pierwszych okazji do zaprezentowania nowych utworów publiczności.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook