Gaude Mater - The King's Singers

Gaude Mater - The King's Singers

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Festiwale.

The King’s Singers (Wielka Brytania)
Ceny biletów:
    - 30 zł - ulgowy
    - 50 zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”


King’s Singers należą do najbardziej cenionych, zarówno przez melomanów jak i krytyków, zespołów wokalnych na świecie. Gramophone Magazine określa King’s Singers jako zespół o "idealnej harmonii głosów, stanowiącej niezwykłą ucztę dla ducha od pierwszej do ostatniej nuty”.    
Ich kalendarz koncertowy obejmuje, ku radości licznej rzeszy fanów, ponad 120 koncertów rocznie. Śpiewają w najsłynniejszych salach na świecie, m.in.: Filharmonii Berlińskiej, Concertgebouw w Amsterdamie, Mozarteum w Salzburgu, w paryskiej Salle Gaveau, londyńskiej Royal Albert Hall, na zamku królewskim w Windsorze, w Sage Gateshead, King’s College Chapel, Birmingham Symphony Hall, w nowojorskiej Carnegie Hall i Lincoln Center.    

Od chwili powstania w roku 1968 przy King’s College w Cambridge, zespół występował w tak odległych krajach jak: Australia, Nowa Zelandia, Afryka Południowa, śpiewał dla swoich wielbicieli w Libanie, Tel Awiwie, na Azorach i Bermudach, w Japonii, na Tajwanie, w Korei, Hong Kongu, w Kuala Lumpur, a ostatnio w Chinach – w Pekinie i Szanghaju.    

Wokaliści są otwarci na wszelkie style i gatunki muzyczne, chętnie nawiązują współpracę z innymi muzykami, czego efekty można odnaleźć w nagraniach radiowych i telewizyjnych oraz na płytach CD i DVD, które zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia.    
Obecnie King’s Singers nagrywają dla wytwórni Signum Classics wykonując muzykę od renesansowej po współczesną, folk, spiritual i pop; album studyjny "Simple Gifts”, którego wydanie zbiegło się z 40-tą rocznicą powstania zespołu, osiągnął pierwsze miejsce w notowaniach iTunes i zdobył nagrodę Grammy w roku 2009.    

Dla King’s Singers powstało ponad 200 utworów czołowych kompozytorów współczesnych Dla zespołu pisali m.in.: György Ligeti, Richard Rodney Bennett, Luciano Berio, Peter Maxwell Davies, Steve Martland, Gian Carlo Menotti, Krzysztof Penderecki, Ned Rorem, John Rutter, Eric Whitacre, Toru Takemitsu oraz John Tavener.    

www.kingssingers.com

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook