Rawa Blues Festival 2017

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Festiwale.

Disco Attack 2018

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Spodek, Katowice

09.11.2018

Ceny biletów (NOSPR):
    - 190zł, 160zł, 130zł, 100zł

Ceny biletów (Spodek):
    - 319zł, 159zł, 139zł, 129zł, 109zł, 90zł, 80zł, 70zł

Bilet + Pokój hotelowy (Śniadanie + parking): WYPRZEDANE
    - 508zł, 358zł, 308zł - Pokój 1-osobowy
    - 852zł, 542zł, 452zł - Pokój 2-osobowy

Gitarowa klinika z Sonny Landrethem!

37 Rawa Blues Festival to nie tylko koncerty w NOSPR i „Spodku”, ale również okazja, by poznać bliżej gitarowy kunszt jednej z gwiazd imprezy – Sonny'ego Landretha. Wirtuoz techniki slide spotka się z fanami dwukrotnie: 28 i 29 września w sali kameralnej NOSPR. Wstęp na gitarowe warsztaty jest bezpłatny. Zainteresowanych prosimy o rezerwację pod adresem: magda@ticketpro.pl

Szczegóły wydarzenia

Rawa Blues Festival


Gwiazdy 37. Rawa Blues Festival

Tegoroczny festiwal znów potrwa trzy dni. Gwiazd bluesa będzie można posłuchać 29 września w sali koncertowej NOSPR oraz 30 września w „Spodku”. Ponadto 28 i 29 września w sali kameralnej NOSPR zaplanowano klinikę gitarową z Sonny Landrethem. Katowice przez trzy wrześniowe dni znów będą stolicą światowego bluesa!


Eden Brent

Znakomita amerykańska pianistka i wokalistka, trzykrotna laureatka Blues Music Awards, porównywana do Bessie Smith, Diany Krall i Arethy Franklin, pochodząca z kolebki bluesa – Eden Brent. Jej dyskografia to cztery solowe albumy: „Something Cool”, „Mississippi Number One” (tytuł zaczerpnęła z nazwy autostrady, biegnącej niedaleko jej rodzinnego domu), „Ain't Got No Troubles” oraz „Jigsaw Heart”. W 2006 roku pianistka i wokalistka zwyciężyła w prestiżowym konkursie International Blues Challenge, w kategorii akustycznego bluesa. Wzięła również udział w trzech filmach dokumentalnych poświęconych bluesowi.


Kris Barras Band

Jego palce mają bezpośrednie połączenie z duszą” – napisał o nim jeden z recenzentów. „Niesamowity, naturalny, energetyczny”. „Jego płyta nigdy nie pokryje się kurzem na półce” – to kolejne opinie z fachowych magazynów. Kris Barras – z wyglądu nie przypomina bluesmana (walczy zresztą w formule MMA): imponujące tatuaże, długa broda, krótko ścięte włosy. Kiedy jednak bierze do ręki gitarę i wydobywa z niej pierwsze dźwięki, od razu wiadomo, że mamy do czynienia z muzykiem, który po prostu czuje bluesa. Koncert na 37 Rawa Blues Festival będzie jego jedynym koncertem w naszym kraju podczas tournée promującego najnowszą płytę „Lucky 13”.


Marcus King Band

Liczy sobie zaledwie dwadzieścia lat, a już dorobił się dwóch płyt, które wskoczyły do pierwszej dziesiątki listy bluesowych albumów „Billboardu”. Zdążył też zachwycić swoimi umiejętnościami samego mistrza Warrena Haynesa. Zresztą twórczość młokosa często porównywana jest z legendarnymi The Allman Brothers Band. Muzyczny talent Marcus odziedziczył w genach – jego tata Marvin to również bluesowy artysta. Pierwsze sceniczne kroki King junior stawiał u boku ojca. Szybko jednak usamodzielnił się i powołał do życia własny zespół. Porównania do słynnych The Allman Brothers Band nie wzięły się znikąd. Muzyka Kinga i jego formacji również łączy w sobie elementy bluesa, soulu i southern rocka oraz urzeka atmosferą improwizacji. Nabiera jeszcze rumieńców w koncertowych wersjach.


Tim Woodson & The Heirs Of Harmony

Trzy lata temu jedną z gwiazd festiwalu Rawa Blues była słynna formacja gospel Blind Boys of Alabama. Dała świetny występ, gorąco przyjęty przez publiczność. W tym roku muzyka gospel znów zabrzmi w katowickim „Spodku”. Zadba o to wokalista Tim Woodson z zespołem The Heirs of Harmony. Tim Woodson występował niegdyś w grupie The Mighty Clouds of Joy, wielokrotnie nominowanej do nagród Grammy (trzykrotnie z powodzeniem). W 1992 roku wokalista zreorganizował The Heirs of Harmony, której współzałożycielem był jego ojciec Luke. Od ponad 25 lat głoszą ewangeliczny przekaz poprzez muzykę i śpiew. Należą do grona najlepszych i najpopularniejszych formacji gospel w USA. Wizytówką zespołu jest koncertowa płyta „Millionaire”.


Sonny Landreth

Znakomity amerykański gitarzysta, specjalizujący się w technice slide. Muzyk spotka się także z festiwalową publicznością nie tylko na scenie katowickiego „Spodka”, ale także podczas gitarowej kliniki! Był jedynym białym muzykiem w Red Hot Louisiana Band – formacji założonej przez gwiazdę zydeco Cliftona Cheniera. Współpracował również z ojcem chrzestnym brytyjskiego bluesa Johnem Mayallem, jego gitarę słychać na solowej płycie Marka KnopfleraGolden Heart” oraz koncertowym wydawnictwie eks-lidera Dire StraitsA Night In London”. Od 2004 roku zapraszany jest przez Erika Claptona do występów na jego festiwalu Crossroads – skupiającego tuzy współczesnego bluesa. Zresztą Clapton określił niegdyś Landretha mianem „jednego z najbardziej zaawansowanych technicznie gitarzystów na świecie”.


Irek Dudek Big Band

Muzyczny szef Rawy powraca do formuły występów z big bandem. Koncert z przekrojowym repertuarem: od płyty „No.1”, poprzez zaaranżowane na swingującą orkiestrę przeboje Shakin'Dudi, po bluesowe standardy.

Bigbandowa formuła towarzyszyła Irkowi Dudkowi od wczesnych lat osiemdziesiątych. Krytycy muzyczni pisali wówczas o "wielkim bluesowym show", "eksportowym widowisku" i powiewie wielkiego świata, jaki Dudek wniósł na polską scenę.

Big Band Irka Dudka po raz pierwszy zagra w sali koncertowej NOSPR-u. Doskonała akustyka tego miejsca podkreśli walory utworów z albumu „No.1" oraz standardów rozpisanych na bluesową orkiestrę. Tego koncertu nie można przegapić!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Spodek, Korfantego 35, Katowice
  • NOSPR Katowice, , Katowice

Strona internetowa: http://www.rawablues.com/pl/

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook