Folk Metal Crusade 2015, Pt. II - Opole

Folk Metal Crusade 2015, Pt. II - Opole

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Hard & Heavy.

PERCIVAL, LELEK - mitologia i muzyka Słowian

Stara Piwnica, Wrocław

20.01.2018

Drab Majesty, Kaelan Mikla

Klub Pod Minogą, Poznań

21.01.2018

Ceny biletów:
    - 20zł - w przedsprzedaży
    - 25zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Folk Metal Crusade 2015 Pt.II
Grai, Netherfell + goście


29 sierpnia 2015 występem między innymi GRAI - folk metal band from Russia oraz Netherfell na Festiwalu Kultury Słowian STADO rozpocznie się trwająca pełne dwa tygodnie trasa okraszona wymowną nazwą FOLK METAL CRUSADE 2015 part II. Armia ludowo-ekstremalnych muzyków przetoczy się przez prawie całą Polskę nawracając słuchaczy na połączenie folkloru z cięższymi brzmieniami. Na czele wyprawy, tak jak to miało miejsce dokładnie rok wcześniej, staną wspomnieni Rosjanie z GRAI z dwoma pięknymi białogłowymi w składzie, towarzyszyć im tym razem będą bezkompromisowi folkmetalowcy z Krakowa – Netherfell. W poszczególnych lokalizacjach wspierać tę dwójkę będą Black Velvet Band, Diaboł Boruta, Othalan, Runika, Open Access i wiele innych.

Netherfell
Krakowski Netherfell to folk metalowy zespół łączący w swojej muzyce elementy muzyki folkowej (głównie słowiańskiej i celtyckiej) z nowoczesnymi odmianami ciężkiego metalowego grania.
Początki istnienia grupy sięgają 2008 roku jednak dopiero rok 2013 przynosi stabilizację składu czego efektem jest wydanie bardzo dobrze przyjętej EP "Okryte Zapomnieniem" i liczne koncerty u boku największych gwiazd sceny folk metalowej (m.in Arkona, Alestorm, GRAI, Dalriada, Negura Bunget). Zespół ma na koncie również teledysk do utworu "Mokosz". Rok 2014 to kolejne zmiany w składzie i seria udanych występów m.in na powracającym lubelskim festiwalu HelloFolks i cyklu koncertów "Folkowa Jesień". Obecnie trwają prace nad pierwszym długogrającym albumem, którego premiera planowana jest na pierwszy kwartał 2015 roku.

Netherfell na fb
http://www.facebook.com/Netherfell?fref=ts

Grai na fb
http://www.facebook.com/GRAI.folkRussia

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook