Rosetta, North, Kerretta

Rosetta, North, Kerretta

Impreza rozpocznie się o godzinie 19!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Hard & Heavy.

NeuOberschlesien - Warszawa

Klub Proxima, Warszawa

02.02.2018

NeuOberschlesien - Poznań

Klub U Bazyla, Poznań

03.02.2018

Ceny biletów:
    - 49zł - w przedsprzedaży
    - 59zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Rosetta, North, Kerretta

ROSETTA - post-metal / post-rock, U.S.
Ekipa z Filadelfii po latach tułaczki wraca na deski klubu Firlej. Ostatni raz grali tu dobrych kilka lat temu, ale nie można powiedzieć, że przez te lata panowie próżnowali - kolejne doskonale przyjęte wydawnictwa, jeszcze więcej koncertów czy dodanie do składu drugiej gitary, czyniące brzmienie pełniejszym. Rosetta zmieniała swoje oblicze. Dziś nie sposób łatwo ich sklasyfikować. Eksplorują pogranicza muzyki metalowej, nie boją się progresji, odważnie wkraczają w świat post-rocka, lecz nie są to działania chaotyczne. Wszystko ma swój sens. Jak pisał Artrock: „[…] Rosetta powoli zbliża się do ideału. Znalezienie złotego środka między ciężarem a autentycznym muzycznym pięknem nie jest łatwe. Amerykanom ta trudna sztuka się udała.” Przyjadą do nas promować wydawnictwo tyleż ciekawe, co specyficzne, "A Dead-Ender's Reunion" jest bowiem próbą zebrania remiksów, stron "B" singli oraz innych smaczków. Przyznać się, kto się za nimi stęsknił?

NORTH  - sludge - U.S.
Nagrywają dla Prosthetic Records. To już wiele mówi. Jest ciężko, jest przestrzennie, jest atmosferycznie. Rządzi riff i gęsta atmosfera. To będzie bardzo mocne intro do występu głównej atrakcji wieczoru.

KERRETTA - post-rock / instrumental, Nowa Zelandia
Nowozelandzkie trio zgrabnie przemierza świat post-rocka dodając do niego nutkę pulsu właściwego dla kapel pokroju Battles, oczywiście nie wyrzekając się inspiracji Mogwai czy Mono, z którymi zresztą mieli okazję niejednokrotnie dzielić scenę. Na ich ostatniej płycie zatytułowanej "Pirohia" znajdziemy mnogość motywów, zabawę konwencjami oraz niesamowite pokłady plastyczności, które sprawiają że brzmi ona jak soundtrack do sztuki, która nigdy nie miała okazji być wystawiona.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook