Lacrimas Profundere + supporty

Lacrimas Profundere + supporty
E-Ticket
Co to jest E-Ticket?

Impreza odwołana!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Hard & Heavy.

Ceny biletów:
    - 100zł - w przedsprzedaży
    - 110zł - w dniu imprezy
Więcej o koncertach na: Teraz Rock

UWAGA:

Wydarzenie zostało odwołane!

Zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu.

Szczegóły wydarzenia

Po raz pierwszy w Polsce, tylko dwa koncerty!!!

Legendarny niemiecki zespół


Lacrimas Profundere, support: Crazy Juliet, Kickstarter Ritual


PO RAZ PIERWSZY W POLSCE legendarny niemiecki zespół LACRIMAS PROFUNDERE w ramach europejskiej trasy koncertowej, promującej najnowszy album „HOPE IS HERE”.

Niemiecka metalowa formacja Lacrimas Profundere już 2 czerwca wystąpi w klubie Kwadrat! Zespół będzie promował w Krakowie swój najnowszy, piętnasty już album, zatytułowany "Hope is Here". Grupa znana z wykonywania muzyki gothic metal, doom metal oraz rock gotycki. Bilety w sprzedaży! Zespół powstał w 1993 roku, z inicjatywy gitarzysty Oliviera Schmida. W tamtym okresie w brzmieniu grupy Lacrimas Profundere dominował  melancholijny doom metal. W początkowych latach kariery zespołu, jego twórczość była inspirowana przede wszystkim albumem „The Silent Enigma” Anathemy. Jednak po wydaniu albumu „Burning: A Wish” zespół zdecydowanie zerwał z dotychczasową koncepcją, rezygnując z growlu, kobiecego śpiewu, ciężkich gitar, doom metalowych temp, przeobrażając się tym samym w kapelę prezentującą rock gotycki.

Dziś formacja ma na swoim koncie występy w 29. krajach, sprzedaż ponad 100,000 płyt oraz odwiedziny najodleglejszych zakątków świata. Muzycy koncertowali już m.in. w Tokio oraz Pekinie. Mimo dotychczasowych sukcesów, zespół nie osiadł na laurach i nieustannie dąży do muzycznej perfekcji.

Dotychczas grupa wydała piętnaście albumów studyjnych, spośród których pierwszy - "...And the Wings Embraced Us" - ukazał się w 1995 roku. Ostatnim albumem zespołu jest krążek "Hope Is Here", który trafił do sprzedaży w ubiegłym roku. - Nigdy nie pracowaliśmy razem tak ciężko i tak dobrze, jako zespół ludzi. Wcześniej, pracowaliśmy nad tworzeniem piosenek osobno, spotykając się tylko na krótko w salach prób - zdradził Oliver. Na krążku "Hope Is Here" można usłyszeć efekt trzymiesięcznej pracy w studio, w trakcie której muzycy pozwolili sobie w pełni na dopracowanie swoich wizji.

Na żywo będzie można usłyszeć je w Kwadracie już 2 czerwca! Jako SUPPORT wystąpią zespoły CRAZY JULIET oraz KICKSTARTER RITUAL.


CRAZY JULIET jako nieliczni w historii muzyki, stworzyli swój własny niepowtarzalny styl Faire Wave i złamali wiele muzycznych barier. To styl, łączący w sobie kilka gatunków muzycznych, m.in.: Love Metal, Symphonic Metal, MetalCore, Black Metal, Doom Metal, Thrash Metal, Gothic, J-Rock, Glam Rock, Neo-Classica. Zespół narodził się w 2002 roku. Założycielami są: Evadam - wokalista, kompozytor, autor tekstów oraz Eric Oz – gitarzysta.  Jest to dwójka utalentowanych przyjaciół, którzy jednocześnie są stałymi członkami zespołu. Pozostali członkowie, w przeciągu długiej historii zespołu, zmieniali się. W 2017 roku, do zespołu dołączyli dwóch nowych członków: basista – Joy oraz perkusista – NoVa, którzy także znani z zespołu  „Beyond the Fallen” (Włochy). Od początku swojej działalności zespół występował na scenach najważniejszych festiwali muzycznych. Wieloletnie praca zaowocowała wielkim sukcesem! W 2007 roku formacja otrzymała kilka nagród, m.in: dwie Prestiżowe Nagrody "Odkrycie Roku" oraz "Sensacyjny i innowacyjny styl muzyczny",  a także Wyróżnienie jako „Najlepszemu zespołowi” na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym "Dzieci Nocy". W 2011 roku „Crazy Juliet” wziął udział w tymże Festiwalu jako Gość Specjalny. W 2012 roku "Crazy Juliet" wystąpił na jednej scenie z takimi gwiazdami, jak "The Rasmus" oraz "Evanescence" na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym "The Best City-2012". W 2013 roku powstał teledysk na piosenkę Tango Rewolwer. W swoim dorobku "Crazy Juliet" i Evadam mają ogromną ilość tras koncertowych. Wielokrotnie byli zaproszeni do udziału w muzycznych TV Show. Posiadają liczne publikacje w czasopismach tematycznych.


Kickstarter Ritual – to młoda formacja rockowa, rodem z Włoch. Zespół został  założony w 2013 roku przez perkusistę Fortu, znanego z glam rock zespołu „ Houston”. Póżniej dołączyli Francesco – basista oraz Goran – gitarzysta. Trio rozpoczyna swoje pierwsze wspólne próby. Perkusista Fortu, oprócz grania na perkusji, także wykonuje wokalne partie. Brzmienie zespołu charakteryzuje się  mieszanką panku, hard rocku i heavy metalu. W 2014 roku wychodzi pierwszy e.p zespołu „Black Mama”. W 2015 roku ukazują się cztery nowe krążki, nagrane na żywo. Zespół rozpoczyna pracę nad nad pierwszą własną płytą. W tymże roku kapela wyrusza w pierwszą trasę koncertową, kontynuując pracę nad nowym debiutanckim albumem. W 2016 roku wychodzi nowy singiel zespołu „ Coopereted” oraz cover piosenki  „Mother by Danzig”. Latem 2016 roku Francesco zostawia zespół i jego miejsce zajmuję nowy basista Juliusz. Latem 2017 roku zespół Kickstarter Ritual wyrusza w europejską promo-trasę koncertową po Polsce, Czechach, Słowacji.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Klub Kwadrat, Skarżyńskiego 1, Kraków

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook