wROCKfest.pl: Voivod, Earthship

wROCKfest.pl: Voivod, Earthship

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Hard & Heavy.

Iron Maiden

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

TAURON Arena Kraków, Kraków

27.07.2018

Within Temptation

26.10.2018 - 27.10.2018

Ceny biletów:
    - 65zł - do 15 września
    - 70zł - w przedsprzedaży
    - 80zł - w dniu imprezy
Więcej o koncertach na: Teraz Rock

Szczegóły wydarzenia

wROCKfest.pl: Voivod, Earthship


Kanadyjski Voivod ogłosił daty trasy koncertowej "Post Society Tour Europe 2017". W jej ramach zespół zagra 10 października w klubie Stara Piwnica we Wrocławiu. W roli supportu wystąpi niemiecka grupa Earthship.

Voivod promuje obecnie swoje ostatnie wydawnictwo studyjne: EP-kę "Post Society". Premiera materiału odbyła się 26 lutego 2016 roku w barwach Century Media Records. Na płycie znalazły się cztery autorskie kompozycje oraz cover "Silver Machine" Hawkwind. Dwa utwory ukazały się wcześniej na winylowym splicie, który Voivod wypuścił z At the Gates i Napalm Death. Jest to pierwsze dokonanie Voivod, na którym ścieżki basowe nagrał Dominique Laroche. Zastąpił on w 2014 roku Jean-Yves Theriaulta.

Voivod powstał w Quebecu w 1982 roku. Swój największy sukces komercyjny muzycy odnieśli w 1989 roku za sprawą longplay'a "Nothingface".

W roku 2005 zmarł gitarzysta Denis D'Amour, znany również jako Piggy. Po jego śmierci ukazały się jeszcze dwa albumy, zawierające jego ścieżki gitarowe: "Katorz" i "Infini". W roku 2008 muzycy Voivod zaangażowali nowego gitarzystę w osobie Dana Mongraina.

Niemiecka formacja Earthship, grająca mieszankę doom i sludge metalu, przyjedzie do Polski z albumem "Hollowed". Premiera płyty odbyła się 24 czerwca 2016 roku pod egidą Napalm Records. Sesja nagraniowa miała miejsce w "Hidden Planet Studio" w Berlinie.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Stara Piwnica, Krupnicza 15, Wrocław

Facebook