Miuosh x FDG Orkiestra i inni - Koncert Charytatywny

Miuosh x FDG Orkiestra i inni - Koncert Charytatywny

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Hip hop & RnB.

Miuosh

28.10.2017 - 03.11.2017

Ceny biletów:
    - 30zł

Szczegóły wydarzenia

Miuosh, FDG Orkiestra i przyjaciele dla Krystiana Jabłońskiego


W niedzielę 30 kwietnia na scenie Miasta Ogrodów (dawne Centrum Kultury Katowice) wielka mobilizacja świetnych artystów na rzecz wyjątkowego człowieka - Krystiana Jabłońskiego

Katowiczanin, z zawodu dekarz. Ojciec małego Kajtka. Czujny na przypadki łamania prawa. Zasłynął pościgiem za pijanym kierowcą oraz sprawcą napadu, pomocą osobom poszkodowanym w pożarach i wypadkach samochodowych i ofiarom kradzieży.

W wyniku niefortunnego wypadku uszkodził rdzeń kręgowy. Stracił władzę w rękach i nogach. Jest sparaliżowany od barków w dół. Pan Krystian pomagał innym, teraz sam potrzebuje pomocy. Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice, zaprasza na koncert charytatywny, z którego dochód trafi do katowickiego bohatera.

Gwiazdą wieczoru 30 kwietnia będzie katowicki raper Miuosh. Od 15 lat porywa siłą swoich tekstów i mocą muzyki. Utwory takie jak „Nie mamy skrzydeł” należą już do kanonu polskiego hiphopu. Koncertem z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia udowodnił, że nie straszne mu żadne gatunkowe granice.

Rok temu nieprzebrany tłum fanów śpiewał jego piosenki podczas koncertu w Strefie Kultury, którym Miuosh świętował 15 lat na scenie.

Na tym koncercie towarzyszyła mu też FDG Orkiestra – potężny instrumentalny skład złożony z gitarzystów, sekcji dętej (trąbka i puzon), perkusjonaliów, a nawet kontrabasu. Do tego chórki i wspierający wokal Bartosza "Booryza" Boryckiego. FDG Orkiestrę i jej aranże utworów Miuosha usłyszymy też na scenie Miasta Ogrodów.

Wcześniej zagrają tam trzy młode, ale już dobrze rozpoznawalne zespoły katowickie – bluesowy Fuck the People, elektroniczny The Party is Over i gitarowe Hengelo. O godz. 20.15 aukcja cennych pamiątek przekazanych przez znanych artystów, a zaraz potem koncert Miuosh x FDG Orkiestra.


  • 18.00 - rozpoczęcie imprezy
  • 18.15 - 18.45 Fuck the People
  • 19.00 - 19.30 The Party is Over
  • 19.45 - 20.15 Hengelo
  • 20.15 - 20.30 aukcja (płyty, plakaty z autografami)
  • 20.30 - 21.30 Miuosh x FDG Orkiestra

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Katowice Miasto Ogrodów (dawne CKK), pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice

Facebook