Drum Fest: Stanisław Soyka & Buba Badje Kuyateh

Drum Fest: Stanisław Soyka & Buba Badje Kuyateh
E-Ticket
Co to jest E-Ticket?

Koncert odwołany!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Jazz.

Anna Maria Jopek & Kroke

Teatr Muzyczny, Gdynia

22.01.2018

Tribute to Erykah Badu

Klub Muzyczny Stary Klasztor, Wrocław

25.01.2018

Ceny biletów:
    - 50zł - w przedsprzedaży
    - 60zł - w dniu imprezy

UWAGA:

Wydarzenie zostało odwołane!

Zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu.

Szczegóły wydarzenia

Drum Fest: Stanisław Soyka & Buba Badje Kuyateh


Wraz ze Stanisławem Soyką oraz Buba Badje Kuyateh przeniesiemy się do świata, w którym jedynym używanym językiem jest muzyka. Panowie poznali się w senegalskiej klubokawiarni „Cafe Baobab” na Saskiej Kępie. Soyka był jednym z uczestników muzycznych spotkań, na których grał na skrzypcach. Pewnego razu zawitał tam nowo przybyły z Gambii korysta, griot Buba Badje Kuyateh. Spotkanie muzyków zaowocowało współpracą. Muzyka ta jest spotkaniem dalekich światów, to połączenie kory i skrzypiec. Kora to zachodnioafrykański instrument dworski, strunowy szarpany z 24. strunami. Panowie spotkali się w studio, gdzie siedząc pod mikrofonami uzbrojeni we własne umiejętności, wrażliwość muzyczną, oceany dobrej woli oraz talenty improwizatorskie nagrali Action Direct. Nagrania to 7 opowieści i jedna statoafrykańska pieśń ludowa.

Buba Badjie Kuyateh pochodzi z Gambii z rodziny griotów, którzy w zachodniej Afryce stanowią cech mistrzów muzyki i strażników ustnej historii. Mama Buby jest znaną śpiewaczką – griotem, natomiast jego ojciec i wuj byli nauczycielami gry na korze. To od nich Buba nauczył się gry na tym fascynującym, strunowym instrumencie, który uchodzi za instrument dworski. W rodzinnym kraju muzyk uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych muzyków nowej generacji. Mocno ugruntowany w tradycji pozostaje też pod wpływem nowych zachodnich inspiracji, należy do pokolenia tak zwanego „funky style”. W 2012 roku wyruszył do Europy, zamieszkał w Warszawie, gdzie założył swój zespół „Bantambo” (fuzja kory, funku i jazzu). Koncertował też z znanymi polskimi artystami takimi jak: Maria Pomianowska, Marcin Masecki, Włodzimierz Kiniorski oraz Stanisław Soyka. Słuchając jego gry można się poczuć tak jak wtedy, kiedy ktoś opowiadał nam bajki.

Stanisław Soyka urodził się w Żorach na Górnym Śląsku. Śpiewak, instrumentalista, kompozytor. Od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i nie tylko.


Skład:

  • Stanisław Soyka – skrzypce oraz śpiew,
  • Buba Badjie Kuyateh – kora.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Państwowa Szkoła Muzyczna, Strzelców Bytomskich 18, Opole

Facebook