Koncertowa Jesień: Variete

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Jazz.

Caro Emerald - Emerald Island Tour

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Klub Stodoła, Warszawa

21.02.2018

Siesta w Drodze: Elida Almeida

Wytwórnia, Łódź

04.03.2018

Ceny biletów:
    - 40zł - w przedsprzedaży
    - 46zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Variete


Agencja Go Ahead zaprasza na koncert Variete! Grupa wystąpi 26 listopada w klubie u Bazyla. Zespół promować będzie najnowszy album „Nie wiem”, a koncert odbędzie się w ramach Koncertowej Jesieni, która w tym roku odbędzie się we współpracy z fundacją FAQ RAK!

Prapremiera koncertowa płyty „Nie wiem” na festiwalu w Jarocinie w lipcu tego roku przyciągnęła tak wielu fanów grupy Variete, że nie wszyscy zdołali zobaczyć koncert. Zespół dowiódł, że jest jedynym w swoim rodzaju. Zadebiutował w Jarocinie ponad 30 lat temu jako prekursor stylu cold wave, ale dzięki nieustającej ewolucji i niezależności wymyka się wszelkim konwenansom i pozostaje wiernym sobie. Dzięki znakomitym muzykom zespół swobodnie żongluje konwencjami a jego unikatowe kompozycje zawierają dark-funk, trip-hop, cold wave ale też i dub i elektronikę. Osią twórczości Variete są poetyckie teksty wokalisty grupy Grzegorza Kaźmierczaka.

Album „Nie wiem” ukaże się pod koniec września. W nagraniach nowego albumu wziął udział saksofonista Kuba Więcek, objawienie polskiego jazzu i pierwszy po 28 latach debiutant wydany w prestiżowej serii „Polish Jazz”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Klub U Bazyla, ul. Nowrwida 18a, Poznań

Facebook