Gdynia Jazz By The Sea Weekend (Smooth Edition): Peter White

Gdynia Jazz By The Sea Weekend (Smooth Edition): Peter White
E-Ticket
Co to jest E-Ticket?

Odbiór w kasie!

Zmiana miejsca imprezy! Koncert rozpocznie się o godz 20:30

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Jazz.

Anna Maria Jopek & Kroke

Teatr Muzyczny, Gdynia

22.01.2018

Tribute to Erykah Badu

Klub Muzyczny Stary Klasztor, Wrocław

25.01.2018

Ceny biletów:
    - 219zł, 149zł, 119zł, 89zł

UWAGA:

Impreza została przeniesiona z Hali Sportowo-Widowiskowej Gdynia Arena do Sali Koncertowej Portu Gdynia ul. Rotterdamska 9

Zakupione bilety zachowują ważność. Wszystkie osoby, które dokonały zakupu biletów dostaną nowe miejsca odpowiadające swoim pierwotnie wybranym sektorom.

W związku ze zmianą miejsca wydarzenia zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu.

Możliwość zwrotu biletów istnieje jedynie do dnia imprezy.

Szczegóły wydarzenia

Gdynia Jazz By The Sea Weekend (Smooth Edition): Peter White


Peter White to postać nietuzinkowa w świecie jazzu. Można zaliczyć go do grona głównych reprezentantów nurtów smooth i fusion, w których tworzy nieprzerwanie od prawie 40 lat. Popularność zdobył jako członek zespołu Ala Stewarta, z którym współpracował przez połowę swojej kariery, m.in. przy jego największych sukcesach - albumach: "Year Of The Cat" i "Time Passages". Jest współautorem tytułowego utworu z tego drugiego krążka. Piosenka była komercyjnie największym sukcesem Stewarta, zdobyła siódmą pozycję wśród najlepszych utworów pop listy Billboardu w 1979 roku oraz pierwsze miejsce na liście w kategorii adult contemporary.

Pod koniec lat 80-tych Peter White rozpoczął za namową swojego brata Danny'ego współpracę z Basią Trzetrzelewską. Zarówno Danny jak i Basia byli do tamtego momentu członkami zespołu Matt Bianco, z którym osiągnęli komercyjny sukces. Peter White zagrał na kilku albumach polskiej wokalistki, a w międzyczasie rozpoczął swoją karierę solową. Od 1990 roku Peter White wydał 14 albumów, z których „Confidential”, „Good Day” i „Here We Go” zajęły odpowiednio trzecie, drugie i trzecie miejsce na listach Billboardu w kategorii jazz. W 1998 roku nagrał wraz z Groverem Washingtonem Jr. utwór „Midnight in Manhattan”, który stał się przebojem notowań jazzowych list przebojów w Stanach Zjednoczonych.

Jest laureatem licznych nagród. W latach 2000-2003 był wybierany najlepszym gitarzystą podczas gali National Smooth Jazz Awards, a w 2007 wręczono mu nagrodę dla najlepszego muzyka smooth-jazzowego podczas Canadian Smooth Jazz Awards. Peter White przez całą swoją karierę współpracował z wieloma wybitnymi muzykami reprezentującymi smooth jazz i fusion. Byli to m.in. Chris Botti, Dave Koz, Lee Ritenour, David Sanborn, Mindi Abair, Larry Carlton, George Benson i wielu innych.

Ostatnia jego wizyta w Polsce miała miejsce w Warszawie w 2006 roku w Sali Kongresowej, którą fani muzyki smooth wypełnili po brzegi.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook