Filharmonia 2017 - John Patitucci " The Electric Guitar Quartet "

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Jazz.

Tribute to Erykah Badu

Klub Muzyczny Stary Klasztor, Wrocław

25.01.2018

Bułgarskie Święto Wina 2018: SARAKINA BALKAN BAND

Stara Piwnica, Wrocław

10.02.2018

Ceny biletów:
    - 70zł

Szczegóły wydarzenia

John Patitucci - „ THE ELECTRIC GUITAR QUARTET”


John Patitucci to amerykański muzyk i kompozytor, wybitny basista oraz kontrabasista. Nie sposób jednoznacznie zaklasyfikować Muzyki, którą wykonuje do jakiegokolwiek stylu muzycznego. Jego artystyczna bowiem wrażliwość, muzyczna wyobraźnia oraz specyfika gry i uzyskiwanego brzmienia dały mu miejsce w pierwszym rzędzie twórców nowoczesnego jazzu - w tym i jego brazylijskiego nurtu, a także sprawiły, że wywiera on wpływ również na muzykę pop, a nawet na zespoły grające muzykę poważną.

Patitucci jest Amerykaninem włoskiego pochodzenia, urodził się w Nowym Jorku. Jego zdolności muzyczne ujawniły się wcześnie Zaczął grać na gitarze basowej gdy miał dziesięć lat, a w wieku lat 12 zaczął komponować i występować. W piętnastym roku życia opanował grę na gitarze akustycznej, a rok później na fortepianie. Po przeniesieniu się na zachód Stanów Zjednoczonych, podjął naukę w San Francisco State University i State University w Long Beach, gdzie uczył się gry na kontrabasie. Na początku lat 80. mieszkał i pracował w Los Angeles, grając często zarówno jako muzyk studyjny jak i podczas różnego rodzaju koncertów. Talent i wytężona praca sprawiły, że szybko zdobył uznanie i popularność. Jego kariera trwa już ponad trzy dekady. Gra na kontrabasie i gitarze basowej. Często pracuje jako aranżer, jest też producentem płyt swoich oraz innych artystów.

Patitucci wydał trzynaście albumów jako lider-solista. Oprócz tego jego nazwisko widnieje na albumach wielu innych artystów, bo zapraszali go do studia bluesmani, jazzmani i gwiazdy muzyki pop: B.B. King, Carole King, Wayne Shorter, Herbie Hancock, Michael Brecker, George Benson, Dizzy Gillespie, Sting i Carly Simon.

Grał też ze znanymi artystami brazylijskimi. Byli wśród nich Astrud Gilberto i Joao Gilberto, Milton Nascimento, Dori Caymmi, Joao Bosco, Airto Moreira i Flora Purim.

Występuje i nagrywa z zespołami tworzonymi przez siebie – np. The John Patitucci Quartet, albo też zostaje członkiem grup, których liderami są inni muzycy: Chick Corea (Chick Corea's Elektric Band and Acoustic Band), Herbie Hancock, Wayne Shorter, Stan Getz, Wynton Marsalis, Joshua Redman, Randy Brecker, Freddie Hubbard, Mulgrew Miller, Tony Williams, Hubert Laws, Danilo Pérez, John Scofield i Roger Waters.

Zdobył nagrody Grammy: za wykonanie i za kompozycję, a piętnastokrotnie był wśród nominowanych. Nagrodę tę otrzymywały też zespoły, których był członkiem lub płyty, w nagraniu których wziął udział.

W Jazovii zagra z zespołem w składzie:

  • John Patitucci – bas
  • Adam Rogers – gitara
  • Steve Cardenas – gitara
  • Nate Smith – perkusja

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • CK Jazovia, Rynek 10, Gliwice

Facebook