Swingujące Święta ze Sławkiem Uniatowskim i Chopin University Big Band

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Jazz.

Ceny biletów:
    - 40 zł

Szczegóły wydarzenia

Swingujące Święta ze Sławkiem Uniatowskim i Chopin University Big Band


Już czas, aby wprowadzić Państwa w magiczny nastrój Bożego Narodzenia i pięknej śnieżnej zimy. Centrum Kultury Agora zaprasza na niezwykły koncert Sławka Uniatowskiego i Big Bandu pod dyrekcją Piotra Kostrzewy. Gwarantujemy niezapomniany wieczór z fantastycznymi jazzowymi aranżacjami i solowymi improwizacjami. To będzie ogromna dawka pozytywnej swingującej energii!

W repertuarze usłyszymy największe standardy – Let It Snow, Santa Claus Is Coming To Town , Winter Wonderland, Santa Baby czy White Christmas, a także kilka nastrojowych piosenek Franka Sinatry, które zaśpiewa dla Państwa Sławek Uniatowski oraz młoda wokalistka Daniela Ozdarska.

Sławek Uniatowski (wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista) urodził się 11 maja 1984 roku w Toruniu. Miał 5 lat, gdy rozpoczął samodzielną naukę gry na instrumentach klawiszowych. W wieku 13 lat zaczął grać w toruńskich zespołach. W tym samym czasie zainteresował się jazzem, co z kolei zapoczątkowało jego karierę wokalną. Wtedy też zaczął samodzielnie komponować i pisać teksty piosenek. W 2003 roku został laureatem Famy kujawsko – pomorskiej. W 2005 roku wziął udział w IV edycji programu telewizyjnego Idol, w którym ostatecznie zajął drugie miejsce. W tym samym roku wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór „Będzie to co musi być”, który ukazał się na albumie artystki „Kochać”. W 2006 roku na Festiwalu Piosenki w Opolu, utworem „Tango Anawa” otworzył koncert poświęcony Markowi Grechucie. Pod koniec 2008 roku powstał zespół Uniatowski Project. (Muzykę tworzy S. Uniatowski, zaś pisaniem tekstów, przy jego współudziale, zajmuje się Tomek Organek – wokalista i gitarzysta zespołu Sofa.) Zdobył główną nagrodę im. Krzysztofa Komedy Trzcińskiego na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu (2010). W listopadzie 2011 roku miała miejsce premiera dwupłytowego albumu Poland Why Not, na którym między innymi pojawiły się utwory wykonywane przez artystę. Współpracował z wieloma uznanymi artystami i kompozytorami z Polski i z zagranicy.

Chopin University Big Band tworzą absolwenci i studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Są zdolni, mają pasję i niespożytą energię młodych wykonawców. Szefem artystycznym grupy i band leaderem jest Piotr Kostrzewa – współtwórca sukcesów takich big bandów jak Szymanowski Big Band czy Szymanowski Young Power Big Band, kotlista, solista słynnej Orkiestry Sinfonia Varsovia oraz wykładowca na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. W tym roku formacja po raz kolejny zdobyła Grand Prix jako najlepszy Big Band w Polsce na  Festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu. Chopin University Big Band często występuje w kraju i zagranicą, koncertuje z uznanymi muzykami, bierze udział w wielu spektakularnych wydarzeniach kulturalnych, a także tworzy własne oryginalne projekty artystyczne.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • CK Agora, Serbska 5a, Wrocław

Facebook