Requiem ludowe- Kwadrofonik, Adam Strug i Adam Strug

Requiem ludowe- Kwadrofonik, Adam Strug i Adam Strug

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Klasyczna.

Ceny biletów:
    - 30zł - ulgowy
    - 40zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”


REQUIEM LUDOWE to nowy projekt zespołu Kwadrofonik inspirowany muzyką tradycyjną. Artyści zaprosili do współpracy śpiewaka Adama Struga. Wśród festiwalowych propozycji ten koncert jest prezentacją muzyki sakralnej stanowiącej kompilację ludowej tradycji śpiewaczej i nowego języka muzyki instrumentalnej. XIX-wieczne pieśni pogrzebowe i melodie barokowe zostały zaaranżowane na fortepiany i instrumenty perkusyjne w duchu współczesnej kameralistyki i z elementami eksperymentalnymi. Na koncert składa się dziesięć utworów, podzielonych na trzy części: „Śmierć”, „Wędrówkę” i „Wieczność”. W 2015 roku „Requiem Ludowe” otrzymało nominację do prestiżowej nagrody Koryfeusz Polskiej Muzyki w kategorii „Wydarzenie Roku”.

ADAM STRUG śpiewak i instrumentalista, poeta, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, etnomuzykolog, scenarzysta filmów dokumentalnych, lider muzycznej kompanii wykonującej jego autorskie piosenki. Zajmuje się głównie sztuką wokalną, ale nie stroni od form czysto instrumentalnych. Jego piosenki wykonują: Stanisław Soyka, Wojciech Waglewski, Mieczysław Szcześniak, Janusz Prusinowski Trio oraz grupy folkowe. Powołał do życia zespół śpiewaczy „Monodia Polska” wykonujący polskie pieśni przekazywane w tradycji ustnej. Sam Strug pisze o muzyce polskiej, że jest „najpiękniejsza na świecie, a do tego nasza”. W muzyce ludowej odnajduje barokowe partytury klasztorne i dworskie, które ludzie prości uznali niegdyś za własne, a dołożone przez nich elementy bynajmniej nie odebrały tej muzyce szlachetności.

KWADROFONIK - powstał z połączenia dwóch duetów: Lutosławski Piano Duo (E. Sitarz i B. Wąsik) i perkusyjnego HobBeats Duo (M. Kordylasińska i M. Pękala) — inspiracją dla nich była „Sonata na dwa fortepiany i perkusję” Béli Bartóka. Kwartet, znany z wirtuozerii, wrażliwości i poczucia humoru, z równym talentem i wdziękiem opracowuje utwory klasyczne, folk, piosenki dla dzieci, kompozycje zamawiane i własne. Koncertował w Europie, obu Amerykach, na Bliskim i Dalekim Wschodzie.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Kościół Seminaryjny, Św.Barbary 41, Częstochowa

Facebook