Soviet Soviet

Soviet Soviet

Miejsca imprez:

Ceny biletów:
    - 44zł - w przedsprzedaży
    - 49zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Soviet Soviet


Post-punka i shoegaze’u nie zabraknie w Poznaniu także zimą! Mamy zaszczyt zaprosić Was na jeden z dwóch koncertów włoskiego trio SOVIET SOVIET, który odbędzie się 6 grudnia w poznańskim klubie Pod Minogą!

NA TYM KONCERCIE MOŻESZ WESPRZEĆ DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA Otwarte Klatki DORZUCAJĄC SIĘ DO PUSZKI ZNAJDUJĄCEJ SIĘ NA NASZEJ BRAMCE.

Post-punk oparty na trio SOVIET SOVIET powstał w roku 2008 na wybrzeżu Adriatyku w Pesaro we Włoszech. Projekt został założony przez Alessandro Costantiniego (wokalistę/gitarzystę), Andreę Giomettiego (wokalista/basista) oraz przez Alessandro Ferriego (perkusja). W 2009 roku zdobyli sławę dzięki kilku singlom i nieustannym trasom. Trio szybko zyskało dobrą reputację za swoje występy na żywo. W roku 2011 przyszła kolej na pierwsze EP „Jesus”. Debiutancki pełnogrający album grupy „Fate” został ujrzał światło dzienne 11 listopada 2013 roku, natomiast ich drugie LP „Endless” trafiło do słuchaczy 2 grudnia 2016 roku. „Endless" zyskało świetne opinie w prasie na całym świecie, a nawet od tak prestiżowego KEXP.


“... a very thrashy Kitchens of Distinction" -Steve Lamacq, BBC6 Radio

“Soviet Soviet put the punk back into post-punk…” - CLRVYNT

“... a consistently strong set of dark, ’80s-steeped post-punk with stormy angular guitar riffs, driving rhythms, dramatic vocals and anthemic song hooks.” - KEXP

“Endless is also Soviet Soviet's fullest-sounding work to date, with a cavern's worth of reverb adding depth to the band's newfound muscle and electronic touches that provide extra dimension. “ - All Music Guide

“Endless faces the darkness head-on and finds the hope in new beginnings.” - Self-Titled


Support: Cabaret Grey - post-punk/coldwave

Cabaret Grey powstał w 2010 roku, tworzą go muzycy związani z legnicką i wrocławską sceną post-punk. Wierni mrocznej stronie muzyki lat ‘80, tworzą zimne i surowe piosenki, nasycone punkową energią, a niekiedy romantyczną nostalgią. Zespół ma na koncie trzy wydawnictwa: EP "Stirring", singla "Cranes" oraz LP "Live in Legnica". Zaistniał również kilku sładankach z muzyką niezależną. Od 2017 roku, w odświeżonym składzie i repertuarze, zaprasza do zapoznania się ze swoim nowym, jeszcze zimniejszym obliczem.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Klub Pod Minogą, Nowowiejskiego 8, Poznań

Facebook