One Love Sound Fest 2017

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Reggae & Ska.

Bilety w przedsprzedaży już od 60zł
Ceny biletów:
  - 60zł - w przedsprzedaży
  - 70zł - od 1 sierpnia
  - 80zł - od 1 września
  - 90zł - od 1 października
  - 100zł - od 1 listopada
  - 120zł - w dniu imprezy

Golden VIP:
  - 120zł - w przedsprzedaży (wyprzedane)
  - 130zł - od 1 października
  - 140zł - od 1 listopada
  - 160zł - w dniu imprezy

Golden VIP

Golden VIP Ticket gwarantuje każdemu posiadaczowi: wejście na teren Festiwalu osobnym wejściem (wydzielonym „rękawem”), opaskę identyfikacyjną na strefę VIP, 3 kupony na piwo (dla osób niepełnoletnich kupony na napoje), smycz One Love Sound Fest 2017 oraz kupon zniżkowy w wysokości 10% na zakup koszulki One Love Sound Fest 2017!

Tak jak rok temu strefa Golden VIP Ticket zlokalizowana będzie naprzeciwko głównej sceny w sektorze A1. Przebywając w strefie Golden VIP Ticket siedząc na wprost sceny można w komfortowych warunkach oglądać koncerty wszystkich gwiazd tegorocznej edycji Festiwalu! W strefie Golden VIP Ticket istnieje również możliwość picia piwa wewnątrz Hali z bezpośrednim widokiem na scenę!

Szczegóły wydarzenia

One Love Sound Fest 2017


Zapraszamy na czternastą już edycję One Love Sound Fest, która odbędzie się w Hali Stulecia we Wrocławiu 18 listopada 2017. Festiwal na przestrzeni trzynastu lat rozwinął się w największy halowy festiwal muzyki reggae w Europie!


SCENA GŁÓWNA

 • Alborosie & Shengen Clan (Włochy/Jamajka)
 • Delle (Niemcy / Ghana)
 • Jamaram (Niemcy)
 • ZOO (Hiszpania)
 • Messajah (Polska)
 • Maleo Reggae Rockers (Polska)
 • Tabu (Polska)

SCENA SOUNDSYSTEMOWA

 • Congo Natty feat. Congo Dubz & Iron Dread (Wielka Brytania)
 • Ackboo feat. MC Dan I Locks (Francja/Szwecja)
 • Pokyman & Lukie FWD (Słowacja)
 • Bob One & Bas Tajpan (Polska)
 • Dancehall Masak-Rah (Polska)
 • PaXon (Polska)
 • kolejni wykonawcy wkrótce!

Alborosie & Shengen Clan (Włochy/Jamajka)

Jeden z największych współczesnych artystów reggae powraca na One Love! Alborosie (Alberto D’Ascola) urodził się w 1977 w Marsala na Sycylii. Od lat mieszka jednak w Kingston na Jamajce, którą uważa za swój drugi dom. Alborosie jest multi-instrumentalistą – gra na pianinie, basie, gitarze oraz perkusji, w większości sam produkuje i miksuje swoją muzykę. Jego muzyczna droga rozpoczęła się w wieku 15 lat w zespole Reggae National Tickets. W 2001 roku zdecydował się na solową karierę i przeprowadził się na Jamajkę. Tam zaczął pracę jako inżynier dźwięku oraz producent, współpracował także ze znanymi artystami ze sceny reggae jak Gentleman czy Ky-Mani Marley. Popularność na całym świecie przyniosły mu doskonale sprzedające się single jak „Rastafari Anthem”, „Herbalist” czy „Kingston Town”. W swoich kompozycjach często wykorzystuje klasyki reggae, interpretując je w swój własny nowoczesny sposób. Jego pierwszy album to „Soul Pirate” (2007), dwa lata później pojawiła się płyta „Escape from Babylon”. 2010 to kompilacja jego duetów z gwiazdami pokroju Sizzla, Shabba Ranks, Queen Latifah, Michael Rose, The Tamlins, czy Luciano – „Alborosie, Specialist and Friends”. W tym samym czasie zaskoczył wszystkich swoim hołdem dla klasyków dubu jak King Tubby – „Dub Clash”. W czerwcu 2011 wydał bardzo różnorodny „2 Times Revolution”. Obok reggae pojawiają się tu dźwięki bliskie hip-hop czy też rewolucyjna ballada w stylu Manu Chao, a wśród gości usłyszeć można Etanę i Juniora Reida. W tym samym roku został nagrodzony prestiżową brytyjską nagrodą MOBO dla najlepszego artysty reggae, gdzie pokonał m.in. Damiana Marley’a z NAS. W 2013 roku powrócił z kolejnym znakomitym albumem „Sound the System”, który doczekał się również wersji dubowej. W 2015 roku zaprezentował owoc spotkania z legendą jamajskiej produkcji muzycznej „Alborosie meets King Jammy – Dub of Thrones”. Zaczynał od własnej wytwórni Forward Recordings, by obecnie wydawać pod szyldem największych gigantów reggae VP Records i Greensleeves. W Kingston założył własne studio. Jest jedną z największych gwiazd współczesnego reggae. Na przestrzeni lat odwiedził już chyba każdy zakątek globu i trudno znaleźć liczący się festiwal reggae, na którym jeszcze nie zagrał. Na żywo towarzyszy mu jego znakomity jamajski zespół Shengen Clan. 18 listopada wystąpi w Hali Stulecia podczas 14 edycji One Love Sound Fest!


Dellé (Niemcy/Ghana)

Frank Dellé – urodzony w Berlinie syn lekarza z Ghany i niemieckiej pielęgniarki. Dzieciństwo spędził w tych dwóch krajach. Po tymczasowych pobytach w różnych punktach świata w końcu powrócił do swojego miasta. Tam wciągnęła go lokalna scena muzyczna. Będąc jednym z wokalistów Seeed widział największe sceny świata. W 2008 roku Frank Dellé połączył siły z czołowym mistrzem niemieckiej produkcji reggae Guido Craveiro na płycie „Dubxanne - Police in Dub”, gdzie wspaniale zinterpretował „Roxanne”. Rok później ukazał się jego pierwszy solowy album „Before I Grow Old”, będący owocem współpracy obu artystów. Płyta spotkała się z bardzo dobrymi recenzjami i przyniosła przeboje „Pound Power” czy „Cry Out” - hymn Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA, gdzie Niemcy rywalizowały w jednej grupie z Ghaną. Hitem stała się również piękna reggae’owa interpretacja „Power of Love” Frankie Goes To Hollywood. Rozszerzona wersja płyty przyniosła drugi krążek wypełniony wersjami dubowymi. W muzyce Dellé roots reggae i dub pięknie harmonizują z mocnym dancehall, a dzięki anglojęzycznym tekstom zyskała ona charakter międzynarodowy. Po kolejnych sukcesach Seeed Frank powrócił w 2015 roku z przejmującym „Light Your Fire”, odkrywającym zapomnianą prawdę, że u podstaw każdej religii leży miłość. W spektakularnym teledysku pojawili się m.in. przedstawiciele wielu grup wyznaniowych, wyrażając swój protest przeciwko opanowującemu ponownie świat szaleństwu wojen religijnych. Drugi solowy album Dellé „Neo” ukazał się w ubiegłym roku. To kolejna powalająca produkcja Guido Craveiro. Singlem promującym jest „Tic Toc”, nagrany w duecie z Gentlemanem, słodko-gorzka prawda opakowana w chwytliwe dźwięki dancehall. "Tak długo jak cieszymy się naszym życiem, trwa ono wiecznie. Traktuj je z uśmiechem" - mówi autor. Dellé posiada umiejętność tworzenia ekscytujących utworów emitując aurę spokoju. Jego pamiętnik jest pełen kontemplacji, doświadczeń i autorefleksji. "Właściwie ten album jest jakby zapisem ostatnich kilku lat mojego życia" - dodaje. "Dla mnie osobiście NEO oznacza mój dalszy rozwój jako muzyka i prezentuje moje przygody i doświadczenia. NEO jest odważny, mocny brzmieniowo i wymaga więcej skupienia niż jego prekursor. Ale ta uwaga jest warta. "Utwory takie jak "Marry Me" czy "Sleepy Hallow" mają to, czego potrzeba, by ulotna chwila w trakcie letniej nocy przemieniła się w coś niezapomnianego. Tam, gdzie jest światło, jest też ciemność. "Take your medicine" opowiada o pogrążeniu się bliskiego przyjaciela w bezdenne głębiny choroby psychicznej. NEO to osobista wypowiedź artysty w średnim wieku, przyjmującego wszystkie aspekty życia z szeroko otwartymi ramionami. Brzmi to wspaniale i gwarantuje dobrą zabawę.


Jamaram (Niemcy)

Ich muzyka to niezwykła mieszanka reggae, ska, dub, funk, soul, latin, swing, pop oraz rocka. Ten tygiel dodatkowo potęgują teksty po angielsku, hiszpańsku i francusku. 10 albumów na koncie, 17 lat istnienia i tysiące koncertów to bardzo duży dorobek.

Powstali w 2000 roku w Monachium i obecnie stanowią jedną z najsilniejszych marek na niemieckiej scenie. Ta 8-osobowa ekipa ma na swym koncie tysiące koncertów, w tym największe europejskie imprezy reggae jak Rototom Sunsplash, Chiemsee Reggae Summer, Afrika-Karibik-Festival, Summerjam czy FIFA World Champion Party. Ich historia jednak to również występy na dworcach czy w poprawczakach. Prowadzili warsztaty w Ugandzie i zorganizowali akcję zbierania funduszy na szkołę dla tamtejszych sierot - dziecięcych ofiar AIDS. To muzyka adresowana do zwolenników dobrze wpadających w ucho multistylowych i multikulturowych piosenek. W 2012 roku ukazała się ich płyta “La Famille”, gdzie reggae miksuje się ze ska, rocksteady, pop, rock oraz latino. Nad całością jak zwykle czuwał czołowy europejski korzenny producent Umberto Echo.

Na składance „Almost Hits” oprócz klasyków usłyszeć można również nowe utwory, jak kolaboracja z Dub Inc. „Oh my Gosh”. Częścią tego wydawnictwa jest koncertowe DVD pokazujące Jamaram na wspólnej trasie z artystami z Zimbabwe. W 2012 roku podczas trasy w Zimbabwe Jamaram zetknęli się z Acoustic Night Allstars, grupą młodych acz bardzo utalentowanych miejscowych wokalistów. Ich wspólne występy i warsztaty okazały się sukcesem i w 2013 roku dwa składy zagrały wspólną trasę w Niemczech. Wiosną 2015 roku ukazał się album „Heavy Heavy”, powstały w kolaboracji z gośćmi z Czarnego Kontynentu. Jamaram występował kilkukrotnie w Polsce – na Life Festival Oświęcim, Ostróda Reggae Festival, Pyromagic, Anty-Balu Dziennikarzy w Warszawie czy festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie. W lipcu 2015 podbili Przystanek Woodstock, gdzie gościnnie wystąpił z nimi Grubson.

Po raz pierwszy wystąpią na One Love, promując wydany w tym roku nowy album „Freedom of Screech”. Jamaram poszedł znów do przodu. Żadnych ścian ani granic – zarówno w muzyce, jak w prawdziwym życiu liczy się tylko ogromna różnorodność i urozmaicenie. Na albumie apelują o otwartość i szacunek i wypowiadają się przeciwko nietolerancji i izolacjonistycznemu myśleniu.


ZOO (Hiszpania)

Początek całej tej historii... zdarzył się nie tak dawno, bo w lecie 2014 roku. Ten sześcio-instrumentowy zespół zrewolucjonizował hiszpańską scenę alternatywną! W czerwcu 2014 roku, gdy opublikował na YouTube swój pierwszy singiel i wideoklip, utwór nazwany „Estiu” (co oznacza „lato” w języku katalońskim), który obiegł sieć (ponad 2 miliony odsłon - http://goo.gl/oXu9AJ) i spowodował, że Zespół opublikował swój pierwszy album pod koniec 2014 roku. Promocję albumu wspierała długa trasa koncertowa w 2015 roku, w jej pierwszej części natychmiast wysprzedały się bilety na koncerty w głównych miastach Hiszpanii a w trakcie letniej trasy koncertowali na średnich i dużych festiwalach w tym kraju. Rok 2015 i 2016 to prawie niekończąca się trasa koncertowa... Sukces albumu, przyjęcie przez fanów i fachowe media, przyczyniły się do sukcesu scenicznego: energetyczny show ZOO oparty jest na nietypowym układzie sześciu elementów (sekwencery i klawisze, gitara, bas, t-bone, saksofon i perkusja oraz wokal), wykonywane są specjalne wersje live utworów a towarzyszy temu zawsze szczery i zaangażowany przekaz i postawa, które wciągają publiczność we wszystkich miastach trasy. W 2016 roku zespół kontynuował promocję swojego pierwszego albumu na specjalnej trasie koncertowej na wielkich festiwalach i wydarzeniach, trasa skończyła się w sierpniu a była kompletnie wyprzedana od końca stycznia. Zespół ZOO skończył swa trasę wczesnym latem 2016 roku i udał się prosto na sesje studyjne, nagrywając w ciągu 5 miesięcy swój wyczekiwany drugi album. Nowy album w 2017 roku ro “Raval”! Pod koniec lutego zespół wypuścił singiel i klip muzyczny ze swojego nowego albumu „Raval”: „El cap per avall” stało się natychmiast kolejnym hitem z ponad 615 tysiącami odsłon. Wydanie „Raval” spotkało się z olbrzymim wsparciem publiczności i mediów w Hiszpanii, prowadząc do takich znaczących wydarzeń promocyjnych jak znalezienie się na okładce krajowego muzycznego magazynu (Enderrock, lipiec 2017), album grały główne katalońskie i hiszpańskie stacje radiowe oraz najlepsze audycje radiowe. W pierwszej części promocyjnej trasy koncertowej na wiosnę 2017 roku wyprzedały się koncerty w głównych miastach Hiszpanii jak również na takich wydarzeniach europejskich jak sierpniowy Festiwal w Sziget.


Mesajah (Polska)

Mesajah - wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor.  W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie Prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom gatunku reggae.

W lutym 2012 roku Mesajah wydał drugi solowy album pod tytułem „Jestem Stąd”. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązują do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Autor nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów. Krążek promują teledyski do utworów „Do rana”, „Ogień”, nagranego wspólnie z Kamilem Bednarkiem „Szukając Szczęścia”, a także rap one shot do utworu „Wiadomość”.

Trochę ponad rok później, premierę miał trzeci krążek pt. „Brudna Prawda”. Album ten, zawierający utwory takie jak „Ten kraj”, „Beautiful Morning” czy hit „Lepsza Połowa” ugruntował pozycję Mesajah na rodzimym rynku muzycznym.

W 2016 roku przychodzi czas na kolejny, czwarty już album „Powrót do korzeni”. Promocję krążka zapoczątkował singiel „Wolne”, z którym Mesajah niespodziewanie wygrał konkurs Premier na 53. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – zdobywając, głosami publiczności, opolską „Karolinkę”.

„Powrót do korzeni” został doceniony także przez branżę muzyczną – album otrzymał nominację do Fryderyków 2017 w kategorii „Album roku muzyka korzeni”.

Mesajah jest autorem zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej. Energia towarzysząca jego występom jest tak niesamowita, że publiczność na koncertach bawi się aż do ostatniego dźwięku. Te zdolności i wielka przebojowość zapewniły mu możliwość występów na najważniejszych imprezach muzycznych. Koncertował między innymi podczas takich festiwali jak One Love Sound Fest , Ostróda Reggae Festival, Regałowisko, Reggaeland i wielu innych. Towarzyszył na scenie takim artystom jak: Gentleman, Shaggy, Sizzla, Junior Kelly, Stephen Marley, Wu Tang Clan, Anthony B czy Alborosie.

Oficjalna strona artysty: https://www.facebook.com/MESAJAHofficial


Maleo Reggae Rockers (Polska)

Zagrają dla Was specjalny koncert z okazji XX-lecia Maleo Reggae Rockers z największymi przebojami zespołu. Przez 20 lat zespół wydał 15 płyt, gościł na największych festiwalach w Polsce i na świecie grając grubo ponad 1 000 koncertów! Liderem grupy jest Dariusz Malejonek, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych polskich muzyków, niezwykle barwna i pozytywna postać polskiej kultury, a także działacz społeczny, wolontariusz i ambasador licznych akcji niosących pomoc potrzebującym. Przez ponad 30 lat koncertował i współpracował z licznymi artystami. Członek legendarnych zespołów Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm 2,3, Arka Noego. Urodzony buntownik o niepodrabialnej charyzmie i zawsze na przekór systemowi. Od dziecka szukał wolności i znajdował ją w muzyce poprzez różnogatunkowe brzmienia. Wielokrotnie doceniany za zasługi na rzecz rozwoju kultury i pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski. Maleo Reggae Rockers to jeden z najpopularniejszych i najbardziej aktywnych zespołów reggae w Polsce z ikoną polskiego reggae Darkiem Malejonkiem na czele. MRR jest w świetnej formie od lat, czego dowodem są regularnie wydawane płyty cieszące się dużym powodzeniem i zbierające świetne recenzje. W kategorii płyta roku nominacje otrzymały „Rzeka Dzieciństwa” i „Wake Up” do nagrody „Fryderyki” oraz „Addis Abeba” do nagrody „Superjedynki”. Zespół regularnie koncertuje od początku swojego istnienia mając na koncie już grubo ponad 1 000 koncertów i występy na największych festiwalach w Polsce i na Świecie. Koncerty MRR to czas wyjątkowo gorący, wypełniony pozytywnymi emocjami oraz przesłaniem pokoju, wzajemnej miłości i szacunku. Nie mogło ich zabraknąć na tegorocznym One Love!


Congo Nattyy feat. Congo Dubz & Iron Dread (Wielka Brytania)

Congo Natty, znany jako Conquering Lion bądź Mikail Tafari czy Rebel MC to producent i raper, pionier brytyjskiego hip-hopu i jungle. Jego kariera zaczęła się na początku lat 80-tych gdy założył grupę Double Trouble i osiągnął sukces przebojami jak "Just Keep Rockin" czy "Street Tuff". Jako Rebel MC wydał kilka albumów, które również odniosły spory sukces, a wśród gości pojawiali się m.in. Barrington Levy, Tenor Fly czy Dennis Brown. Założył wytwórnię Tribal Bass i wypuścił przebojowego singla "Tribal Bass" (1992). Tribal Bass stopniowo zaczął przekształcać się w markę Congo Natty, największą nazwę na scenie reggae jungle. W 2013 roku, po 8 latach od wydania albumu “Born Again” Congo Natty powraca ze znakomitą nową płytą “Jungle Revolution”. Junglowa rewolucja została zmiksowana przez mistrza dubowej konsolety, legendarnego producenta Adriana Sherwooda z On-U Sound. Wśród gości usłyszycie m.in. gitarzystę Skipa McDonalda z Little Axe, a na singlu “UK Allstars” pojawia się cała śmietanka brytyjsko-jamajskiej nawijki wagi ciężkiej: Tenor Fly, Top Cat, General Levy, Tippa Irie, Sweetie Irie oraz Daddy Freddy. Album przepełniony jest niezwykłą mieszanką jungle, reggae, dub i grime. Congo Natty jako rasta w sposób oczywisty pokazuje tu, że muzyka jungle jest wizją roots reggae na miarę nowego wieku. Płyta pełna jest odniesień do całego dorobku reggae, a mięsiste brzmienie i junglowe beaty nie dadzą ci ustać w miejscu. Nie ma większej marki na scenie reggae jungle niż Congo Natty! Na One Love zagra go na scenie soundsystemowej festiwalu a towarzyszyć mu będzie Congo Dubz & Iron Dread.


Tabu (Polska)

Zespół Tabu powstał w 2003 roku. Przez lata działalności krystalizował się skład zespołu jak i styl muzyczny, który do dziś mu towarzyszy. Energetyczne reggae, mocna sekcja dęta i charyzma sceniczna to kierunek, którym Tabu podąża od wielu lat. Setki zagranych koncertów i tysiące przejechanych kilometrów spowodowało, że Tabu to nie tylko zespół muzyczny grający reggae. Tabu to wielka rodzina, machina, która prze do przodu niczym dobrze rozpędzona lokomotywa. Na koncie zespołu są cztery studyjne płyty oraz jeden album koncertowy: „Jednosłowo” - 2006, „Salut”– 2009, „Endorfina” – 2012, „Przystanek Woodstock 2014” – 2014, „Meteory” – 2015, „Jednosłowo (repackaged / remastered)” – 2016. „Meteory” to ostatnia studyjna płyta zespołu, która miała swoją premierę jesienią 2015 roku. Album jest pełen wycieczek po muzycznych stylach, jednak łączy je reggae`owa pulsacja. Krążek to ogromna dawka szczerych emocji. To muzyczna podróż pomiędzy niebem a ziemią. Każda z piosenek jest osobną historią, prowadzi swoje własne życie, jednak razem tworzą mieszankę o wspólnym fundamencie. Jest nim siła, moc muzycznego przesłania oraz charyzma i prawda życia przekazywana w tekstach. Aktualnie zespół pracuje nad piątym studyjnym albumem, a jego pierwszym zwiastunem jest utwór „Głowa do góry” z gościnnym udziałem Kamila Bednarka.


Bob One & Bas Tajpan (Polska)

Bob One to raper / wokalista z Katowic. Debiutował w roku 2001 z kolektywem Rainbow Hi-Fi, gdzie po raz pierwszy spróbował swoich sił na mikrofonie. Następnie dołączył do częstochowskiego sound systemu Rub Pulse. W 2008 wydał pierwszy solowy album “Jeden”. Nagrywał wspólne utwory z takimi wykonawcami jak Hemp Gru, Firma, Onar, Tabu czy Junior Stress. Oprócz charakterystycznego głosu znany jest również jako utalentowany producent, sam tworzący swoje podkłady i zapewniający je często m.in. Bas Tajpanowi. W czerwcu 2013 r.nakładem MaxFloRec Bob One wydal swój długo oczekiwany drugi solowy album „Twój ruch”, promowany teledyskami “Widzę dziś”, “Zostawiam”, "Twój ruch", "W co wierzysz", "Nie trzeba" oraz " Daj z siebie wszystko" z gościnnym udziałem Bas Tajpana. Album uzyskał tytuł " Platynowej Płyty". Razem są niezwykle zgranym duetem, ale również każdy z nich z osobna udowadnia swoją klasę. Atakują reggae, dancehall i hip-hopem - “Nie przypuszczam, ja wiem – dobrze będzie!”. Bas Tajpan z Dąbrowy Górniczej to wokalista i autor tekstów, którego kariera rozpoczęła się w drugiej połowie lat 90-tych. Jako artysta solowy zaistniał na początku nowego wieku na albumach producenckich IGS-a oraz w solowym projekcie Gutka Mustafarai. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak Junior Stress, Firma, Miuosh, Peja, Tabu Duby, Skorup, Fu czy Hemp Gru. W 2007 roku wraz z Miuoshem założył projekt Fandango Gang. Efektem był wspólny album o tym samym tytule. Wydał dwa solowe albumy. Debiut “Korzenie i kultura” (2010) promowany był singlami “Korzenie i kultura” oraz “Potęga majestatu”. Wydany w 2012 roku przez Hemp Records “Made in Tajpan” przyniósł clipy “Podróż” oraz “Dla moich ludzi”. 9 stycznia 2015 roku na polki sklepowe trafił trzeci solowy album Bas Tajpana pt. "Slavic Rasta" nakładem wytworni Slavic Rasta Label, promowany singlami "Niebo", " Muzyka buntu" oraz "Ukorzeniony Rap". Bob One i Bas Tajpan od lat są ściśle współpracującym duetem, zarówno w studio jak i na scenie. W 2012 roku nagrali wspólny EP „Wszystko na sprzedaż”. Obu śmiało zaliczyć można do czołówki współczesnej polskiej sceny reggae / hip-hop / dancehall. Cieszą się bardzo dużym poparciem fanów – na swoje koncerty przyciągają tłumy a odsłony ich teledysków często można liczyć w setkach tysięcy, a nawet milionach.


Dancehall Masak-Rah (Polska)

“… W programie czytasz Dancehall Masak-Rah i uczciwie mówiąc nazwa dobrze mówi, czego możesz się spodziewać. Demolka! … Masak-Rah rozgrzewa publiczność z tubami konfetti, światłami i wszystkim innym, Jest ogień! …” - Reggaeville o występie w Masak-Rah w Ostródzie w 2015 roku

Dancehall Masak-Rah to grupa przyjaciół, która gustuje w jamajskiej muzyce dancehall & reggae, kreskówce „Beavis & Butthead” i serialu „Klan”. Historia powstania tego projektu sięga 2008 roku, kiedy w warszawskim klubie Mandala 27Pablo i Junior Stress zagrali pierwszą sesję tego cyklu. Przez 6 lat ekipa zagrała setki imprez w Warszawie i całym kraju, zarówno w klubach jak i na festiwalach. Tysiące jamajskich kawałków pomieszanych z setkami nieśmiesznych dowcipów okazały się być formułą, która wciąż daleka jest od wyczerpania i porywa zarówno fanatyków jamajskiego grania, jak i ludzi nie mających pojęcia o dancehallu czy reggae. W 2013 roku Dancehall Masak-Rah zdobyła nagrodę “Nocne Marki” Aktivista w kategorii Impreza Roku. Dancehall Masak-Rah w każdą niedzielę prowadzi swoją audycję w warszawskim Radiu Kampus. W jej ramach udało im się zrealizować pierwszy w historii Polski program radiowy na żywo z Jamajki. Po leniwej jesieni 2015 i wiośnie 2016 Masak-Rah powraca na festiwale letnie z  super-energetycznym setem, który będzie demolować basem, przyśpieszać bicie serca tempem, oraz prowokować do nieokrzesanych sing-alongów. Niektóre klasyki z katalogu Juniora Stressa będzie można usłyszeć w zupełnie nowym wydaniu. Od 2016 roku Masak-Rah gra sety z Diego Cichym Donem, który 26 lipca wydał e super-nowoczesną Dancehall-Bassową płytę. Na imprezach klasyki Junior Stressa grane są w nowych zremiksowanych wersjach, do których riddimy produkował 27Pablo. Ekipa weszła na nową, kreatywną drogę, przynosząc na imprezy sukcesywnie coraz więcej swojej autorskiej muzyki.


PaXon (Polska)

PaXon, właściwie Daniel Cesar Rengifo Diaz, polski wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny, inżynier dźwięku, realizator nagrań, DJ. Współzałożyciel i frontman zespołu Natural Dread Killaz, w ramach którego działa od 2004 roku. Właściciel Popular Station Studio. Na koncie ma setki zagranych koncertów w kraju i za granicą. Występował na najważniejszych festiwalach muzycznych m.in. XIII Przystanek Woodstock 2007, wielu edycjach One Love Sound Fest, Finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy Ostróda Reggae Festiwal.

Jako producent zrealizował płyty z Natural Dread Killaz i Mesajah (złota płyta za realizację wokali albumu Mesajah – Jestem Stąd) oraz liczne produkcje zaprzyjaźnionych artystów głównie z kręgu reggae i hip-hop.

W październiku 2015 ukazał się pierwszy solowy album PaXona zatytułowany: "Roots Rap Reggae".

Obecnie koncertuje wraz z Yanazem i DJ Liquidem i promuje swój materiał, pracuje jako DJ w projekcie Cleo i Donatan oraz realizuje nowy album Mesajah.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

 • Hala Stulecia, Wystawowa 1, Wrocław

Organizator: http://www.onelove.pl/

Facebook