DachOOFka Premium: Jesus Chrysler Suicide + Tourette + Noname

DachOOFka Premium: Jesus Chrysler Suicide + Tourette + Noname

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Grupa JESUS CHRYSLER SUICIDE powstała w 1991 r. w Rzeszowie z inicjatywy wokalisty, kompozytora i autora tekstów Tomasza Rzeszutka.
Ceny biletów (normalny/ulgowy):
    - 20/15zł - w przedsprzedaży
    - 25/20zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Połączenie industrial rocka z hard core, metal, grunge i psychodelii oraz duża dawka czarnego humoru w tekstach to charakterystyczne cechy sześciu płyt wydanych na przestrzeni 22 lat istnienia Jesus Chrysler Suicide.

Najbardziej docenione przez fanów i krytyków to płyty: "Schizovirus 0" wydana w 1994 roku, "Eso Es" - nominacja do nagrody Fryderyk 99' w kategorii hard and heavy, oraz "Rhesus Admirabilis" z 2006 roku.

Ciekawostka w dyskografii zespołu jest album z remiksami utworów z płyty "Schizovirus 0" zatytułowany "Remixed By 2,47". Utwory znajdujace sie na tym wydawnictwie stały się znakomitymi ilustracjami dźwiekowymi do filmów "Gniew" i "Inferno", oraz kilku seriali emitowanych w TVP.

Utwory JCS ukazaly się takze na wielu składankach m.in. na polskim Tribute To Depeche Mode "Master Of Celebration", czy też na płycie z muzyką inspirowaną grą "Wiedźmin", która zdobyła sporą popularność na całym świecie.

Jednak największym atutem Jesus Chrysler Suicide są ciekawe i bardzo żywiołowe koncerty. Zespół był gościem na wielu festiwalach m.in.: Odjazdy 92', Jarocin 93',94', Industrialooza 94' i Polnishe Independent Festival 96' w Berlinie, Castle Party 01', Teuto Karpaten Beat w Bielefeld, Gotyk na Dotyk, Breakout Festiwal 08', Seven Festival 2011. Grupa ma także na swoim koncie wystepy przed gwiazdami takimi jak: Life of Agony, Voi Vod, Nashville Pussy czy Pro Pain.

W 2012 Jesus Chrysler Suicide zespół przeszedł przetasowania w składzie i z nowym perkusistą i gitarzystą na pokładzie zagrają swój pierwszy koncert w krakowskim klubie "Zaścianek". Na koncercie będzie można usłyszeć również nowe utworu przygotowywane z myślą o najnowszej płycie, która zapowiadana jest na jesień 2013 roku.

Skład:
Tomasz Rzeszutek – wokal
Robert Grubman - gitara
Marcin Barański - bas
Dominik Dąbrowski – perkusja
Jerzy Tomczyk - gitara
Grzegorz Łagodziński – instr. klawiszowe, wokal

JCS "Lar-Wy"
http://www.youtube.com/watch?v=h8fS1gso-oE

JCS "Superman"
http://www.youtube.com/watch?v=c06y5VHEr40

JCS "Bag Czag"
http://www.youtube.com/watch?v=KN5G8Kfq9Ak

Więcej na:
www.jcs.pl
www.myspace.com/jesuschryslersuicide
http://www.facebook.com/pages/Jesus-Chrysler-Suicide/158691834154214

 
Mija druga dekada XXI wieku. Mamy radia pełne grzecznego rockopopu i publiczność spragnioną świeżości, buntu i szaleństwa. Świat miał Rolling Stones, Nirvanę... Dzisiaj nawet Britney Spears jest bardziej niegrzeczna niż polskie rockgwiazdy. Historia muzyki zatacza koło, lada dzień wróci czas mocnej, gitarowej muzyki.

Tourette jest na to przygotowany.
Tourette to wyraziste, ciężkie rockowe brzmienie tworzące magnetyzujący i oryginalny klimat.
To niebanalne teksty - ostre i brutalne, jednak zarazem poetyckie, często autobiograficzne.
To rewelacyjne koncerty - każdy jest rodzajem hipnotycznego kontaktu muzyków z publicznością.

Tourette pochodzi z Krakowa (2008 rok), w obecnym składzie po raz pierwszy wystąpił w maju 2010 r. Zespół ma na koncie EP sfinansowaną przez ponad 330 fanów, a wydaną przez megatotal.pl Płyta ma swoją premierę na targach muzycznych MusicMedia 2010. W listopadzie 2010 Tourette znalazł się wśród laureatów IV Rockowych Andrzejek w Kostrzynie. W czerwcu 2011 Tourette trafił do półfinałowej dziewiątki Antyfestu 2011 wybranej spośród ponad 320 zespołów z całej Polski. Na półfinałowym koncercie zespół gra przed Proletaryatem z Novym (ex-Behemoth, ex-Vader) w zastępstwie Larry'ego na basie. Wobecnej chwili Tourette nagrywa pierwszą płytę LP i planuje promo trasa koncertowa.

NoName to testosteronowy kwintet z Krakowa grający mocnego, gitarowego rocka z melodyjnym męskim wokalem na froncie - własne kompozycje, własne teksty zarówno po polsku, jak i po angielsku oraz świetne brzmienie to wizytówka zespołu. NoName to rockowy kij wbity we wszechobecne pop-rockowe mrowisko. Zespół w obecnym pełnym składzie gra i koncertuje od marca 2012 roku.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook