Janek Samołyk, Romantycy Lekkich Obyczajów, The October Leaves

Janek Samołyk, Romantycy Lekkich Obyczajów, The October Leaves

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Alice Merton

Klub Hybrydy, Warszawa

20.02.2018

Neil Zaza

Stara Piwnica, Wrocław

21.02.2018

Ceny biletów:
    - 25zł - w przedsprzedaży
    - 35zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Janek Samołyk, Romantycy Lekkich Obyczajów, The October Leaves


Janek Samołyk, Romantycy Lekkich Obyczajów i October Leaves zagrają w Starej Piwnicy!

Janek Samołyk,  wrocławski gitarzysta i wokalista zaprasza 18 listopada na koncert promujący swoją najnowszą płytę. Artysta wystąpi w rodzinnym mieście po półtorarocznej przerwie. W Starej Piwnicy usłyszymy piosenki z nowego albumu "Czas najlepszy w życiu". Do koncertu Janek zaprosił również swoich muzycznych przyjaciół - zespoły Romantycy Lekkich Obyczajów i The October Leaves.

Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista i autor piosenek. Piosenki, które śpiewa (m.in. Codziennie, Problem z wiernością, Na prezent, Złe czasy) są znane m.in. z Listy Przebojów Trójki i ogólnopolskich rozgłośni radiowych. Utwory artysty trafiają do słuchaczy lubiących brzmienia alternatywnej muzyki gitarowej, rock'n'rolla, jak i tzw. "krainy łagodności". Koncert grupy Samołyka to wieczór pełen piosenek zarówno do zabawy, jak i do posłuchania.

Muzyczne CV:

  • kilkaset zagranych koncertów w Polsce i nie tylko (m.in. Chiny, Węgry, Słowacja),
  • 5 piosenek na Liście Przebojów Trójki i występ w Studio im. Agnieszki Osieckiej,
  • koncerty na festiwalach: Opole, Jarocin, OFF Festival, Slot Art, Zgrzytowisko, Sziget VOLT (Węgry),
  • najlepszy debiut na OFF Festivalu 2009, nagroda im. Prezydenta Gdańska na Festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego.
  • wspólne koncerty z m.in.: Erlend Oye (Kings of Convieniece), Strachy na Lachy, Myslovitz, happysad.

Romantycy Lekkich Obyczajów to alternatywny duet, który powstał w marcu 2011 roku. Tworzą go Damian Lange i Adam Miller. Muzycy mieszkają w Olsztynie. RLO 16 grudnia 2011 roku wydali swój debiutancki album o tytule „Lejdis&Dżentelmenels". Kilka miesięcy później podpisali kontrakt z wytwórnią S.P. Records. Singlem promującym płytę było "Poznajmy Się", najpopularniejszy do tej pory utwór RLO (na YT obejrzany ponad 1 milion razy). Mają na koncie 11 teledysków do piosenek: "Moja Wieś", "Poznajmy Się", "Niby-Statek", "Lodziarka", "Nie Myśl O Mnie Źle", "Być Wolnym Słowem", "Ziemia Planeta Ludzi", "Gwiazdy Spadają", "Urodziny", "Miłość Na Odległość" i "Morfeusz". Drugi albumu zespołu o nazwie "Kosmos Dla Mas" został wydany w grudniu 2013 roku przez S.P. Records. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem w swoim studiu.


Brzmienie The October Leaves to mieszanka klasycznego britpopu z inspiracjami amerykańską muzyką lat sześćdziesiątych. Na koncertach zespół spotyka się z niezwykle żywiołowym odbiorem publiczności. Na swoim koncie grupa ma setki koncertów w całej Polsce. Do ważniejszych wydarzeń z życia zespołu należą koncerty w Gdańsku podczas Euro 2012, występ na Young Talents Stage festiwalu Open`er czy wspólne występy z takimi grupami jak Myslovitz i Negatyw. W 2013 roku The October Leaves wygrali Grand Prix na Seven Festival Music & More w Węgorzewie.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Stara Piwnica, Krupnicza 15, Wrocław

Facebook