Kitaro's 2014 Symphonic World Tour

Kitaro's 2014 Symphonic World Tour

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Andrzej Piaseczny - 25 Tour - Gdynia

Gdynia Arena, Gdynia

19.11.2017

Już za niecały miesiąc, japoński mistrz Kitaro wystąpi w warszawskiej w Sali Kongresowej w ramach Symphonic World Tour. Muzyk wraz z 36-osobową Polską Orkiestrą Radiową pojawią się na scenie w sobotę 22 lutego.
Ceny biletów:
    - 229zł, 189zł, 169zł, 99zł

Szczegóły wydarzenia

Kitaro po raz pierwszy na koncercie w Polsce
 
To pierwszy występ mistrza muzyki New Age w naszym kraju. Nowy album Kitaro, „Final Call", został nominowany w 56 edycji nagród Grammy, co jest piętnastą nominacją artysty. Kitaro ze swoim zespołem i z towarzyszeniem 36-osobowej orkiestry wystąpi 22 lutego 2014 r. w Sali Kongresowej w Warszawie.

Nowy album Kitaro „Final Call” to podróż w głąb siebie, skupiona na tym, jak traktujemy naszą planetę - hołd dla Natury, którą artysta czci przez całe życie.

Kitaro jest powszechnie uznawany za pioniera muzyki new age. Jego kombinacje dźwięków i rezonujące, wielowarstwowe kompozycje rzucają wyzwanie ograniczeniom każdego gatunku. Laureat nagrody Grammy i Złotego Globu, podczas swojej ponad trzydziestoletniej kariery zdobył uznanie na całym świecie dzięki autorskiemu, bogatemu brzmieniu i pionierskiemu połączeniu kultur: tradycyjnych form muzyki japońskiej i popowych wpływów Zachodu, różnych technik gry i elektronicznej maestrii - znaków firmowych tego legendarnego już artysty.

Pierwszymi inspiracjami dla Kitaro były amerykański rock i R&B. Po kilku latach, spędzonych w japońskim zespole Far East Family Band, Kitaro rozpoczął karierę solową w 1978 r. albumem "Astral Voyage". Później wydał ścieżki dźwiękowe do serii "Silk Road" i "Silk Road Vol. 2". W 1984 roku odbył trasę po Azji jako pierwszy japoński muzyk, który wystąpił na Tajwanie i w Chinach. Po podpisaniu międzynarodowego kontraktu z Geffen Records, Kitaro wydał nominowaną do nagrody Grammy płytę "The Light of the Spirit”, owoc współpracy z perkusistą Grateful Dead Mickeym Hartem. Innym ważnym dla samego Kitaro dziełem jest “Kojiki”. Album zdobył nominację do Grammy i znalazł się na liście przebojów Billboard Top 200 Pop Charts, co było nie lada sukcesem albumu z gatunku New Age.

W 1992 r., Kitaro wydał transcendentalny album "Dream" wespół z Jonem Andersonem z Yes. Pracując z uznanym reżyserem Oliverem Stone'em, w 1994 r. Kitaro zdobył Złoty Glob za ścieżkę dźwiękową do filmu "Pomiędzy niebem a ziemią".

W 1998 r. Kitaro wystąpił na ceremonii zamknięcia zimowych igrzysk olimpijskich w Nagano.

Dwa lata później, album "Thinking Of You", nazwany przez internetową biblię muzyki allmusic.com "jedną z najpiękniejszych płyt wszechczasów", zdobył nagrodę Grammy w kategorii "Najlepszy album New Age".

W 2011 r., Kitaro wystąpił na koncercie MUSE (Musicians United for Safe Energy) obok Crosby, Stills & Nash, Jacksona Browne'a, The Doobie Brothers i innych światowej sławy artystów.

Więcej informacji: www.amc.pl
Strona artysty: http://www.domomusicgroup.com/kitaro/

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook