Symphonica - multimedialne widowisko

Symphonica - multimedialne widowisko

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Od listopada Gościem Specjalnym projektu bedzie: Małgorzata Ostrowska (ex Lombard).
Ceny biletów:
    - 80zł, 100zł, 120zł

Szczegóły wydarzenia

SYMPHONICA - multimedialne widowisko muzyczne

Podróż po niezwykłym świecie artystycznych doznań. Świecie, w którym potęga brzmienia elektrycznych gitar współgra z subtelnym i pełnym klasy śpiewem operowym, a wszystko wypełnia brzmienie orkiestry symfonicznej. Dźwięk, ruch, obraz i światło tworzą metafizyczny spektakl, a w tej niezwykłej oprawie usłyszeć można ponadczasowe rockowe i metalowe ballady. Ten świat nazywa się Symphonica.

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia jest krakowski dyrygent i producent muzyczny - Mikołaj Blajda (www.mikolajblajda.com). Za stronę produkcyjną odpowiedzialne jest ARS YPSILON - studio kreacji artystycznej (www.arsypsilon.com). Partnerem projektu jest producent zegarków Gino Rossi (www.ginorossi.org). Premiera widowiska miała miejsce w Filharmonii Podkarpackiej 14 września 2014 roku. W ciągu sześciu miesięcy przygotowywało ją ponad 50 osób. Do dnia premiery odbyło się prawie 160 godzin prób muzycznych i scenicznych. Na potrzeby spektaklu został nagrany obszerny materiał filmowy, prezentowany podczas koncertu w formie wizualizacji. Bardzo duży nacisk został położony na przygotowanie kostiumów, charakteryzacji, światła i efektów scenicznych. Podczas koncertu usłyszymy m.in. utwory takich grup jak: Metallica, Scorpions, Aerosmith, Nightwish, Nirvana, Pearl Jam, Faith No More, Deep Purple, Soundgarden.

Muzycy biorący udział w projekcie zostali bardzo starannie dobrani.* Są to artyści współpracujący na co dzień m.in. z G.Turnauem, A. Sikorowskim, M. Rodowicz czy Golec uOrkiestra. To samo dotyczy solistów, z których każdy ma za sobą wieloletnie doświadczenie sceniczne oraz udział w wielu telewizyjnych „talent show”. Należy także podkreślić wkład instrumentalistów Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej, której brzmienie nadało projektowi niepowtarzalny, symfoniczny klimat.
Soliści:

Gość specjalny : Małgorzata Ostrowska (ex Lombard)- określana jest „ikoną polskiego rocka lat 80’tych” i od lat należy  do najciekawszych postaci polskiego show-businessu.
Popularność zdobyła jako wokalistka zespołu LOMBARD,  z którym zagrała ponad tysiąc trzysta koncertów w Polsce i poza granicami kraju (w USA, RFN, ZSRR, Holandii, Czechosłowacji, Szwecji, dawnej Jugosławii, Iraku, na Węgrzech i we Włoszech), nagrała dziesięć płyt, z których trzy otrzymały status “Złotej Płyty”, a także wylansowała kilkanaście przebojów (takich jak m.in. „Szklana pogoda”, „Droga Pani Telewizji”, „Taniec pingwina na szkle”, „Mister of America”, „Znowu radio”, „Mam dość” czy „Meluzyna”). Koncerty jazzowe na Festiwalu “Jazz Jamboree”, rola Królowej Aby w filmie „Podróże Pana Kleksa”, rola Marii Magdaleny w polskiej wersji rock-opery “JezusChrystus Superstar”, a później tytułowa rola w musicalu “Pocałunek Kobiety-Pająka” to kolejne etapy kariery, które uczyniły z niej niezwykle intrygującą, nieszablonową artystkę estradową.
W 1999 roku podczas Festiwalu w Sopocie otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności i w tym samym roku rozpoczęła karierę solową. Od tego czasu wydała pięć płyt, z których ostatnia zatytułowana „Gramy!” ukazała się jesienią 2012 roku. Kilka utworów z okresu kariery solowej trafiło na listy przebojów, m.in. „Lawa”, „Słowa jak węże do ucha”, „Szpilki” i „Po niebieskim niebie”.
Od 2007 roku Małgorzata Ostrowska posiada swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, a w 2013 roku podczas jubileuszowego 50 Festiwalu otrzymała tytuł „Ikony Festiwalu Opolskiego”. Największym atutem Małgorzaty Ostrowskiej są koncerty, podczas których pokazuje swoje ogromne możliwości wokalne i niezwykły temperament.


Sylwia Lorens – znakomita sopranistka, znana z niezwykle energetycznych interpretacji klasyki operowej i musicalowej. Wielokrotnie zapraszana do współpracy m.in. przez Filharmonię Narodową, Filharmonię Krakowską, Operę Krakowską czy Fundację Bogusława Kaczyńskiego. Brała udział w wielu prestiżowych programach i festiwalach muzycznych. Koncertowała z większością najlepszych polskich artystów operowych. Artystka w repertuarze posiada arie operetkowe, operowe, utwory musicalowe oraz piosenki aktorskie.

Monika Pilarczyk – charyzmatyczna wokalista, obdarzona nieprzeciętną barwą głosu. Przez kilka lat współtworzyła zespół Fun-Fire, gdzie była autorką wszystkich tekstów. Wraz z zespołem wzięła udział w wielu festiwalach. W grudniu 2012 r. wraz z zespołem otrzymała II nagrodę w koncercie finałowym Rockowych Andrzejek w Kostrzyniu. W czerwcu 2013 r. wystąpiła w Super Debiutach z Marylą Rodowicz w ramach 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2013. Artystka jest znana również z udziału w IV edycji programu „Mam Talent”.

Mateusz Ziółko – zwycięzca „The Voice Of Poland". Artysta z niezwykłym głosem i charyzmatyczną osobowością. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 5 lat od nauki gry na pianinie. Mając 15 lat założył swój pierwszy zespół „De Vils”. Szerokiej publiczności zaprezentował się w programach „Mam Talent” i „Must Be The Music – Tylko Muzyka” oraz w wielu prestiżowych projektach, m.in.: „Michael Jackson Symfonicznie”. Prócz śpiewu zajmuje się komponowaniem piosenek i pisaniem tekstów.

Karol Śmiałek – gra na akordeonie, gitarze, pianinie. Tańczył w formacji tańców latynoamerykańskich w klubie tańca CMG w Radomiu, która kilkakrotnie zdobywała tytuł mistrza Polski i reprezentował kraj na arenie międzynarodowej. W 2004 r. ukończył krakowskie PWST na wydziale dramatycznym i wokalno-estradowym. Skomponował muzykę m.in. do spektakli: „Zima pod stołem”, „Stefcia Ćwiek w szponach życia”, „Krople wody na rozpalonych kamieniach”, „Maly Eyolf”, „Henryk Ibsen” czy „Kaszel Umarlaka”. Od 2012 roku koncertuje gościnnie z zespołem Acoustic Acrobats. Współpracuje również z Teatrem Ludowym w Krakowie, Teatrem Barakah, Teatrem Słowackiego, Teatrem Stu oraz Teatrem Nowym w Łodzi.

Ernest Staniaszek – student Realizacji Dźwięku na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Wokalista, autor tekstów i muzyki. Samouk, który nauczył się śpiewać słuchając własnych idoli. Nie zna nut, aczkolwiek nie przeszkadza mu to w tworzeniu muzyki. Gra na harmonijce i gitarze elektrycznej. Współtworzy teksty i muzykę, czego dowodem jest materiał jaki powstał wraz z zespołem Amnezja, w którym występował od 14 roku życia przez 11 lat, Ultima i Eleanore Krieger, najnowszy twór, którego jest współzałożycielem wraz z wieloletnim przyjacielem Wojtkiem Baranowskim. Zdeterminowany, uparcie dążący do realizacji założonych celów. Na scenie czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzie, to muzyka ukazuje jego prawdziwy charakter i wrażliwość.

Damian Ukeje – jego matka jest Polką, a ojciec Nigeryjczykiem. Karierę rozpoczynał w zespole bluesowym Jerry’s Hole Band. W 2009 roku wziął udział w „Szansie na sukces”. Ten program zobaczyli muzycy szczecińskiego zespołu Fat Belly Family i dzięki temu Damian został ich wokalistą. Jesienią 2011 roku został zwycięzcą I edycji „The Voice Of Poland”. Główną nagrodą w telewizyjnym widowisku był tytuł najlepszego głosu w Polsce oraz kontrakt z wytwórnią płytową Universal Music Polska. 5 lutego 2013 roku miała miejsce premiera pierwszej płyty artysty pt. Ukeje. W lutym 2014 roku Damian został nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii „Debiut roku”.

Dyrygent:
Mikołaj Blajda – pomysłodawca, dyrektor artystyczny projektu, autor scenariusza oraz aranżacji muzycznych. Artysta współpracował m.in. z Zygmuntem Koniecznym, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Krzesimirem Dębskim, Zbigniewem Preisnerem i Zbigniewem Wodeckim. Koncertował m.in. z Chicago Paderewski Orchestra (USA), Orkiestrą Biblioteki Aleksandryjskiej (Egipt), Orkiestrą Sinfonietta Cracovia, orkiestrami Filharmonii Pomorskiej, Dolnośląskiej, Świętokrzyskiej i Podkarpackiej oraz Radiową Orkiestrą Symfoniczną. Jest pomysłodawcą i wykonawcą wielu koncertów z muzyką teatralną i filmową. Jako instrumentalista, aranżer, kompozytor i kierownik muzyczny pracował przy produkcji muzyki do wielu filmów, seriali, spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych.
Taniec: Agata Glenc
Wizualizacje: Szymon Kamykowski
Kostiumy: Joanna Jaśko

Poniżej pełna lista utworów:*
1. Metallica ONE
2. Metallica UNFORGIVEN
3. Metallica NOTHING ELSE MATTERS
4. Metallica ENTER SANDMAN
5. Metallica WHISKEY IN THE JAR
6. Nirvana SMELLS LIKE TEEN SPIRIT
7. Nirvana IN BLOOM
8. Pearl Jam JEREMY
9. Pearl Jam EVEN FLOW
10. Sundgarden BLACK HOLE SUN
11. Nightwish THE PHANTOM OF THE OPERA
12. AC/DC HIGHWAY TO HELL
13. Europe THE FINAL COUNTDOWN
14. Faith no more I'M EASY
15. Steve Vai FOR THE LOVE OF GOD
16. Aerosmith I DONT WANNA MISS A THING (ARMAGEDDON)
17. Scorpions WIND OF CHANGE
18. Guns N' Roses SWEET CHILD O'MINE
19. Deep Purple SMOKE ON THE WATER

Trasa koncertowa 2015/2016
07.03.2015- Filharmonia Szczecińska, Szczecin
21.03.2015- Hala Arena, Poznań
28.04.2015 – Hala Stulecia, Wrocław
06.11.2015 – ICE, Kraków
27.11.2015 – Hala Globus, Lublin
28.11.2015 – Kielce Filharmonia Świętokrzyska
29.11.2015 – Hala Łuczniczka, Bydgoszcz
03.01.2016- Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
*Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w repertuarze oraz w obsadzie poszczególnych koncertów.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook