Marianne Faithfull - 50 Years Anniversary World Tour

Marianne Faithfull - 50 Years Anniversary World Tour

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 159zł, 229zł

Szczegóły wydarzenia

MARIANNE FAITHFULL
 
Marianne Faithfull  26 października 2015 r. wystąpi w od lat cieszącym się zasłużoną renomą, chorzowskim Teatrze Rozrywki. Koncerty odbędą się w ramach wielkiej jubileuszowej trasy „50 Years Anniversary World Tour”, promującej jej najnowszy album „Give My Love to London”.

Marianne Faitfull należy do tych artystek, o których mówi się, że są klasą samą dla siebie. Dysponuje niezwykłą osobowością, charyzmą i ponadczasowym stylem. W czasie swej, liczącej pół wieku kariery, przeszła drogę od nastoletnie gwiazdki śpiewającej krystalicznym głosie piosenkę „As Tears Go By”, którą napisali dla niej przez Rolling Stonesi, do pozycji światowej gwiazdy, z którą pracują twórcy tej miary co: David Bowie, Nick Cave, Roger Waters czy Metallica. Jest też wybitną aktorką filmową (nagroda na Festiwalu w Berlinie za główną rolę w filmie „Irina Palm”) i teatralną (niezrównana interpretatorka piosenek Kurta Weilla, która ze spektaklem teatralnym „Wieczór w Republice Weimarskiej” występowała na całym świecie ponad sto razy.

Marianne Faithfull jest również niezwykle barwną osobowością, której życiorysem obdzielić można by nie jedną ze współczesnych gwiazd. Panienka z arystokratycznego domu, która złamała serce Micka Jaggera i Jean Luc-Goddarda. Wzorzec urody połowy lat 60. ubiegłego wieku i bohaterka niezliczonych skandali obyczajowych. Świetnie zapowiadająca się piosenkarka, autorka i aktorka, która przez nałogi upadła na samo dno, by po dekadzie odrodzić się jak Fenix z popiołów. Królowa dzielnicy Soho, która w drodze powrotnej na szczyt kompletnie odmieniła swoje artystyczne emploi, stając się artystką światowego formatu. Jej, wydana w 1979 roku, płyta „Broken English” była muzycznym wydarzenie sezonu, wyznaczając wzorzec jakości, który dzięki swej twórczej aktywności utrzymuje na poziomie nieosiągalnym dla większości. Jej, wydany przed rokiem album „Give My Love To London” większość recenzentów oceniła na pięć gwiazdek. W ten sam sposób oceniane są również jej występy na aktualnej trasie koncertowej.

Marianne Faithfull jest wokalistką o niepowtarzalnym głosie, o którym mówi się, że trzeba nań długo pracować, bo też słychać w nim jej burzliwy życiorys. Jest kreatywną artystką, która nadal się rozwija, nie stroniąc od eksperymentów na wielu poziomach artystycznych. Nazywana jest „Keith Richardsem w spódnicy”, bo najpierw nieustannie prowokowała los, a obecnie skutecznie walczy z upływem czasu. Któryś z ze znanych krytyków napisał, że „ma najpiękniejszy głos po przejściach” o czym regularnie przekonać się będą mogli   melomanii w Gdańsku i Chorzowie.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook