Alex Skolnick Trio + Jeff Aug

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Kaleo

Zmiana godziny koncertu!

Progresja Music Zone, Warszawa

22.11.2017

City Sounds: The Dumplings Orkiestra

Centrum Koncertowe A2, Wrocław

22.11.2017

Ceny biletów:
    - 80zł

Szczegóły wydarzenia

ALEX SKOLNICK TRIO

Gitarzysta i współzałożyciel legendarnej thrashmetalowej formacji Testament już niebawem pojawi się w Polsce ze swoim jazzowo-fusionowym trio.

Nowojorscy pionerzy Metal Shreddding Jazzu, znanego szerzej jako Shrazz, Alex Skolnick Trio udanie łączą różne rodzaje i formy muzyczne, jazzowe, bebopowe standardy z wybuchowymi kawałkami heavy metalu, które są znane z największych aren świata. Na luzie więc mieszają stylistykę Wesa Montgomery i Joe Passa z Black Sabbath, czy Judas Priest. Panowie Alex Skolnick (gitara i wokal), Matt Zebroski (bębny) i Nathan Peck (kontrabas) stanowią wyjątkowe gwiazdorskie trio, które rwie się do grania wymagającej muzyki dla równie wymagającej publiki.

Stworzeni jako trzyosobowy zespół, wyjątkowo zainspirowany muzycznymi podróżami Alexa Skolicka, światowej sławy gitarzysty jednego z najbardziej wpływowych thrashmetalowych grup wszech czasów, AST zachwycają swoją wierną publiczność przełamując standardy poprzez łączenie, wydawałoby się przeciwstawnych gatunków muzycznych.

Wraz ze Stevem Vaiem, Kirkiem Hammettem i Charlie Hunterem, Alex ma wyjątkowy zaszczyt bycia jednym z kilku uczniów wielkiej gwiazdy gitary, Joe Satrianiego.

Przez ostatnie siedem lat zespół nagrał trzy albumy: “Last Day in Paradise (Magna Carta, 2007), “Transformation” (Magna Carta, 2004), oraz debiut „Godbye To Romance: Standards For A New Generation (Skol Productions, 2004). Międzynarodowa prasa muzyczna pełna jest zachwytów i wsparcia dla Trio. Od czasów debiutu AST miało swoje recenzje w Billboardzie, Downbeat, Jazziz, The Village Voice i plasował się wiele tygodni na liście radia JazzWeek. Ostatnio zaś trio cieszyło się statusem gwiazdy dnia Jazz Daily Pick stacji NPR.

JEdny z typowych komentarzy na temat muzyki AST jest cytat z wywiadu dla Gutiar World, jakiego udzielił Kirk Hammett (Metallica): „Uwielbiam ich. Uwielbiam jego robotę. To, co robi Alex, wkładając heavy metalowe kawałki w jazzowy kontekst jest powiewem muzycznej świeżości. Jego wersja „Detroit Rock City” mnie rozwaliła. Ten kawałek, według mnie, nigdy nie brzmiał lepiej! I kiedy się pomyśli, że jazzowe standardy były w swoim czasie takimi popowymi przebojami, to Alex odwala kawał roboty, pokazując dzisiaj, czym jest standard i otwiera całkiem nowe pole do interpretacji.”

Grając “na żywo”, AST wykonuje mieszankę oryginalnych utworów, stanowiących połowę setu, z własnymi aranżacjami klasycznego zmetalizowano-rockowatego jazzu na bazie utworów Deep Purple, Judas Priest, Pink Floyd, Rush, Black Sabbath, Dio i wielu innych.

Skład:
Alex Skolnick (Testament, Trans Siberian Orchestra):  GITARA
Matt Zebroski: BĘBNY
Nathan Peck (Maynard Ferguson, Maria Maldaur, Richard Cheese):  BAS

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook