Hania Rani & Dobrawa Czocher - Biała Flaga

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Opole

Zmiana daty koncertu!

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, Opole

23.01.2018

Piotr Bukartyk

Miejskie Centrum Kultury (MCK), …

25.01.2018

Ceny biletów:
    - 29zł, 24zł

Szczegóły wydarzenia

Hania Rani & Dobrawa Czocher w projekcie "Biała flaga"

Ich pierwszy album "Biała flaga" poświęcony jest twórczości polskiego artysty Grzegorza Ciechowskiego, którego kompozycje stały się inspiracją do powstania nowych aranżacji a także własnych utworów. Interpretacje dziewczyn to mieszanka wielu gatunków, zaczynając od ich miłości do muzyki klasycznej a kończąc na poszukiwaniu nowych brzmień i form wyrazu. Dowód na to ze czasami słowa sa zbędne - muzyka przemówi sama za siebie.

Hania Rani, a formalnie Hanna Raniszewska. Rocznik 90, urodzona w Gdańsku, obecnie związana z Warszawa i Berlinem. Gra na fortepianie, klawesynie, komponuje, aranżuje, czasem śpiewa. Miłość do muzyki zaszczepili jej rodzice a pogłębiła to uczucie szkoła muzyczna a potem studia. Na co dzień zajmuje się muzyką klasyczną ale własne kompozycje i aranżacje są bardzo ważna częścią jej życia, bez których nie mogłaby juz funkcjonować. Od 3 lat powstało  wiele projektów, zaczynając od opracowań pieśni Dowlanda i Purcell'a, muzyki do przedstawień teatralnych czy filmów kończąc na tym najważniejszym, współtworzonym z Dobrawa, którego owocem jest album "Biała flaga"

Dobrawa Czocher, rocznik 91, urodzona w Tczewie. Wiolonczelistka, podróżniczka, pasjonatka życia. Odkąd w wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na wiolonczeli nie może już sobie wyobrazić życia bez tego instrumentu. Jest laureatka konkursów i nagród, czynnie koncertuje zarówno jako solistka, kameralistka czy muzyk orkiestrowy. Gra wszystko, najchętniej muzykę klasyczna, ale uwielbia również eksperymentować, szukając inspiracji w innych gatunkach. Projektu z Hania nie planowała, ale jak sama mówi "absolutnie nie żałuje, bo jak tu żałować takiej fantastycznej przygody?".

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook