Ethno Jazz Festival: Hania Rani & Dobrawa Czocher "Biała Flaga"

Ethno Jazz Festival: Hania Rani & Dobrawa Czocher "Biała Flaga"

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 40zł, 30zł - stojący
    - 20zł - siedzący (wejściówki studenckie i uczniowskie)

Szczegóły wydarzenia

„Biała Flaga” – piosenki Grzegorza Ciechowskiego na fortepian i wiolonczelę!

Ethno Jazz Festival zaprasza na pierwszą we Wrocławiu odsłonę koncertową niezwykłego projektu "Biała Flaga" inspirowanego twórczością Grzegorza Ciechowskiego! 14 marca na scenie Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze wystąpi duet: Hanna Rani (fortepian) i Dobrawa Czocher (wiolonczela).

Ich pierwszy album "Biała Flaga" poświęcony jest twórczości Grzegorza Ciechowskiego, którego kompozycje stały się inspiracją do powstania nowych aranżacji, a także własnych utworów. Interpretacje dziewczyn to mieszanka wielu gatunków, zaczynając od ich miłości do muzyki klasycznej, a kończąc na poszukiwaniu nowych brzmień i form wyrazu. Dowód na to ze czasami słowa są zbędne - muzyka przemówi sama za siebie!

HANNA RANISZEWSKA, rocznik 90, pianistka, kompozytorka, aranżerka, mieszkająca miedzy Warszawą a Berlinem. Jako pianistka jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, występowała na takich scenach jak Filharmonia Narodowa czy Teatr Wielki w Warszawie oraz poza granicami Polski. Od 4 lat tworzy rownież własną muzykę, stawiając sobie za cel przekraczanie granic podziału na gatunki i style. Od tego czasu powstało wiele jej projektów, m.in. nowe aranżacje pieśni Henry Purcell'a na głos i fortepian, Projekt:Dowland na kwartet smyczkowy, sopran i kontratenora, aranżacje na płyty zespołów Domowe melodie i Bemine, czy muzyka do spektaklu "Dialog lustra". Od 2012 współtworzy duet z wiolonczelistką Dobrawą Czocher. Owocem tej współpracy jest album "Biała Flaga" wydany we wrześniu 2015 roku, który zdążył znaleść się na liście Olis - 50 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.

DOBRAWA CZOCHER - rocznik 91, wiolonczelistka. Grę na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 7 lat. Laueatka licznych konkursów solowych oraz kameralnych. Doskonale odnajduje się również jako muzyk orkiestrowy. Wielokrotnie występowała w Polsce jak i za granicą. Związana z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina oraz Hochschule für Musik Detmold. Brała udział w licznych kursach oraz festiwalach muzycznych pracując oraz grając z wybitnymi artystami, m.in takimi jak Paul Gulda, Kevin Kenner, Arto Noras, Kazimierz Michalik. Oprócz muzyki klasycznej chętnie angażuje sie w inne gatunki, współpracowała m.in. z Anią Dąbrowską, Romkiem Puchowskim, zespołami Cosovel i Domowe Melodie. Od sierpnia 2012 roku tworzy projekt z pianistką Hanną Raniszewską, w którym łączy swoje umiejętności muzyka klasycznego z fasynacją muzyką rozrywkową.

"Ta płyta to wspaniałe muzyczne działo pod każdym względem. Dzięki niej na nowo można rozsmakować się w doskonałej harmonii piosenek Grzegorza Ciechowskiego.
Wielkie gratulacje dziewczyny!" - Justyna Steczkowska

"Słuchając ich mam wrażenie obcowania z muzyką szlachetną w brzmieniu, tworzącą aurę intymności . "Malarskość" i prostota  płyty  (…)  jest dowodem na to, że można połączyć wyrafinowaną estetykę z komunikatywnością przekazu. Gratuluję !!" - Włodek Pawlik

„Biała Flaga" jest jak grom z jasnego nieba! Zupełnie nowe, świeże podejście do twórczości Grzegorza Ciechowskiego z pasją jaką w dzisiejszych czasach trudno odnaleźć. Płyta jest rewelacyjna do samego początku do samego końca. Wielki Props!" - Polecam Eldo!

"Piosenki Republiki i Grzegorza Ciechowskiego na fortepian i wiolonczelę? Czemu nie. Szczególnie, gdy jest to tak dobrze zagrane. W wykonaniu Hanny i Dobrawy te kompozycje nabierają nowego smaku, a jednocześnie stają się kanwą do poszukiwań i improwizacji. Grają je z wyczuciem, ale nie zapominają o oryginalnych wykonaniach. Pokazują, że muzyka nie zna granic, a także to, że Ciechowski i Republika osiągnęli wymiar klasyki polskiej muzyki." - Leszek Gnoiński

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook