Smolik/Kev Fox

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Smolik & Kev Fox

21.10.2017 - 12.11.2017

Ceny biletów:
    - 50zł - w przedsprzedaży
    - 60zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

SMOLIK // KEV FOX


SMOLIK/KEV FOX to kompletnie nowy projekt, w który zaangażowany jest Andrzej SMOLIK oraz jego przyjaciel, songwritter z Menchesteru, KEV FOX. Pierwsze 2 single czyli RUN oraz MIND THE BRIGHT LIGHTS rozgrywają się w rozgłośniach radiowych. Na płycie gościnnie pojawiają się: Natalia Grosiak (Micromusic) oraz Y (BOKKA).

Od 23 października jest dostępny nowy album tego duetu. W dniu premiery był najczęściej słuchanym albumem na platformie TIDAL, natomiast po pierwszym weekendzie – był 2 najchętniej kupowanym albumem na Itunsie.

Obecnie w recenzjach i relacjach z koncertów często pojawia się opinia, że SMOLIK / KEV FOX to jeden z najlepszych albumów ostatnich miesięcy. Ostatnio wzięliśmy też udział w akcji charytatywnej „Stop Bosym Stopom” czyli Kalendarzu Dżentelmeni 2016, na potrzeby promocji tej akcji SMOLIK / KEV FOX użyczyli m.in. jednej z kompozycji z ostatniego albumu.

SMOLIK/KEV FOX

Dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Poznali się pięć lat temu na koncercie w Warszawie i natychmiast zamknęli się na klika dni w studiu, żeby dać upust wzajemnym fascynacjom muzycznym. W efekcie powstał utwór L.O.O.T., który znalazł się na „4” SMOLIKA.

Postać Keva Foxa jest wciąż otoczona aurą tajemniczości, co ma swoje źródło w charakterystyce komponowanej przez niego muzyki. Zważywszy na częstotliwość z jaką Kev Fox występuje w naszym kraju, nietrudno o stwierdzenie, iż Brytyjczyk upodobał sobie polską publiczność. Współpraca ze Smolikiem przy nagrywaniu utworu “L.O.O.T." tylko pomogła mu w kreowaniu własnej przestrzeni na naszym rodzimym rynku muzycznym. Obecnie KEV FOX i SMOLIK pracują nad wspólną płytą sygnowaną ich nazwiskami. Premiera jesienią. Pierwszy singiel to utwór „RUN”. Misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie, niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal FOXA przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary, i tak charakterystycznemu brzmieniu instrumentów wszelkich, za które odpowiada SMOLIK z pewnością zabierze słuchaczy w niezwykłą podróż.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Palladium, Złota 5/7, Warszawa

Facebook