Fabryka - Moja Warszawa

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Stare Dobre Małżeństwo

Wojewódzki Dom Kultury, Kielce

20.01.2018

CREE & Sebastian Riedel

Mega Club, Katowice

20.01.2018

Ceny biletów:
    - 15zł

Szczegóły wydarzenia

Fabryka - Moja Warszawa

FABRYKA – zespół, założony w 2004 roku, w Warszawie, z inicjatywy wokalisty Sylwestra Domańskiego. Łączy klasycznego rocka z brzmieniem elektronicznym i poezją. Odwołuje się do wartości kulturowych i patriotycznych. Tworzy muzykę do własnych słów jak i do wierszy takich poetów jak: Wyspiański, Baczyński, Gajcy, Szczepański.

Przez kilka lat zespół skupiał się głównie na działalności koncertowej. Uczestniczył w dużych koncertach rockowych organizowanych na terenie całego kraju, w tym na imprezach okolicznościowych, m.in.: rocznica Powstania Warszawskiego, Powstania Styczniowego, rocznica wybuchu II Wojny Światowej, jak i XXX rocznica stanu wojennego. Zespół wydał mini‑płytę “Coś się stało”, do tekstów bydgoskiego poety Piotra Kubiaka, poświęconych Polsce początku lat 80‑tych oraz krążek „Rock fantastyczno‑naukowy”, nagrany w Izabelin Studio. W planach nowych materiał z muzyką do poezji Kolumbów - "Sierpień". Lata 2013 i 2014 to m.in. udział w programie „Must Be The Music”, Grechuta Festiwal w Krakowie, koncerty na kilku festynach wakacyjnych z lżejszym repertuarem oraz cykl występów z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego, Święta Niepodległości, oraz szereg niezależnych koncertów rockowych. Fabryka poprzez swój bogaty repertuar przyciąga publiczność składającą się zarówno z osób młodych, jak i tych starszych, dobrze pamiętających czasy II Wojny Światowej, stanu wojennego oraz trudnych początków III RP.

Zespół współpracował z muzykami z zespołów: Manaam, Maryli Rodowicz, Video, Proletaryat, Eweliny Flinty i Cate Likes Candy. Realizatorami nagrań Fabryki byli: Andrzej Puczyński, TomekBonarowski i Tomek Rogula. W skład zespołu wchodzą muzycy z wieloletnim doświadczeniem scenicznym.

Zespół Fabryka:
Sly Domański - śpiew,
Wojtek Ruciński- gitara basowa, chórki
Cezary Sztendel - gitary, chórki
Olek Musiałowski – instrumenty klawiszowe,
Krystian Kwaśny – perkusja,

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook