WrocLove Fest - Noc Świętojańska

WrocLove Fest - Noc Świętojańska

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Enej - Koncert Kolęd

Wytwórnia, Łódź

21.01.2018

Pectus

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Auditorium Maximum UJ, Kraków

21.01.2018

Ceny biletów jednodniowych (czwartek lub piątek) przedsprzedaż / w dniu koncertu:
    - 45zł / 50zł - stojący
    - 60zł / 70zł - siedzący (tylko w hali)

Komunikat organizatora:

 

Osoba która zakupiła bilet na miejsca siedzące ma pewność że podczas koncertu będzie miała miejsce siedące na hali Stulecia.

Szczegóły wydarzenia

Światowe gwiazdy muzyki folk na WrocLove Fest 2016 we Wrocławiu!

Z okazji Nocy Świętojańskiej zapraszamy do Wrocławia na niezwykłe święto muzyki folkowej!  23 i 24 czerwca w Europejskiej Stolicy Kultury spotkają się polskie tradycje, obrzędy i obyczaje z  wielką sceną world music!

GOLEC uORKIESTRA, ZAKOPOWER, ENEJ, KAPELA ZE WSI WARSZAWA, BUBLICZKI i PSIO CREW – to tylko niektórzy, znani już na całym świecie, reprezentanci rodzimej sceny folkowej, jacy potwierdzili już swój udział we WrocLove Fest 2016.
W muzycznej bitwie zmierzą się z nimi przedstawiciele różnych kultur z barwnego kręgu world music:
BOBAN MARKOVIĆ ORCHESTRA z Serbii - jedna z najbardziej podziwianych orkiestr świata, znana z filmów Emira Kusturicy „Underground” i „Arizona Dream”.
Bałkańskie orkiestry dęte to prawdziwy fenomen na światowa skalę. Potwierdzi to każdy, kto choć raz uczestniczył w koncercie autentycznej orkiestry z Bałkanów.
AMADOU & MARIAM z Mali - światowej sławy gwiazda muzyki afrykańskiej,  Ich koncerty to widowiskowe arcydzieła, które zapełniają wielkie sale koncertowe rozśpiewaną i roztańczoną publicznością
FANFARA TIRANA meets TRANSGLOBAL UNDERGROUND  - specjalny projekt muzyków wywodzących się z Orkiestry Dętej Armii Albańskiej oraz pionierów łączenia muzyki świata z nowoczesnymi brzmieniami z Wielkiej Brytanii
BOLLYWOOD MASALA ORCHESTRA w niezwykłym spektaklu muzycznym „The Spirit of India” zaprasza na muzyczną podróż przez Indie; z Rajasthanu do Bombaju. Wraz z 16 profesjonalnymi artystami na scenie, ten kolorowy spektakl pozwoli choć na trochę poczuć prawdziwego “ ducha Indii”
RUSSKAJA z Rosji – jeden z najciekawszych zespołów łączących reggae, szalone ska z porywającą do tańca muzyką rosyjską.
Do składu dołączy jeszcze kilka muzycznych niespodzianek; będą wianki, poszukiwania kwiatu paproci, teatr ognia i inne obrzędy związane z Nocą Świętojańską.

„WrocLove Fest – Noc Świętojańska” odbywa się w ramach obchodów Święta Wrocławia, a to właśnie św. Jan Chrzciciel jest patronem Wrocławia. Historia głosi iż ok. roku 1000 panował na Ostrowie Tumskim biskup Jan, a po nim jeszcze kilku biskupów o tym imieniu. Prawdopodobnie to od jego imienia, jako protoplasty władzy kościelnej, pod koniec X w. katedra wrocławska otrzymała za patrona Jana Chrzciciela, którego wizerunek do dnia dzisiejszego widnieje w herbie miasta.

WrocLove Fest – Noc Świętojańska 2016, to wydarzenie, które ma szansę dołączyć do grona najważniejszych imprez folkowych nie tylko w Polsce. Impreza odbędzie się na urokliwych terenach Pergoli oraz kompleksu wrocławskiej Hali Stulecia, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Festiwalowe gwiazdy zagrają na dwóch scenach: na Pergoli, w otoczeniu wody i zieleni, z widokiem na największą i najpiękniejszą w Polsce fontannę multimedialną, oraz w słynnej z koncertów światowych gwiazd, Hali Stulecia, gdzie będziemy mogli bawić się do późnych godzin nocnych. Koncerty oraz pokazy związane z obrzędami i tradycją na Pergoli będą otwarte dla publiczności.

Imprezie towarzyszyć będzie specjalna edycja Wrocławskiego Festiwalu Piwa – Powitanie Lata 2016. Zachęcamy również do uczestnictwa w koncercie WrocLove Fest – Pierwszy Dzień Wakacji 2016, który odbędzie się 25 czerwca.

Czekamy na Was we Wrocławiu - Europejskiej Stolicy Kultury 2016!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook