Drum Fest: Koncerty - karnet

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Ceny biletów:
    - 120zł

Szczegóły wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal
DRUM FEST


Festiwal Perkusyjny to największa i jedyna w swoim rodzaju wielodniowa impreza muzyczna skierowana do szerokiego grona melomanów dobrej muzyki, gdyż do udziału w festiwalu zapraszamy wybitnych instrumentalistów, gwiazdy światowej sceny muzycznej, przedstawicieli muzyki klasycznej, jazzowej, etnicznej, a także rockowej.

Odbywający się rokrocznie jesienią festiwal na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych województw opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego w formie szeregu koncertów, recitali solowych, warsztatów instrumentalnych oraz 2 konkursów perkusyjnych.

Rokrocznie w największych salach koncertowych w Opolu i innych miastach południowej Polski, odbywa się kilkadziesiąt imprez festiwalowych, w tym koncerty, warsztaty instrumentalne i konkursy perkusyjne. Na Festiwal organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne zjeżdżają melomani z całej Polski – zarówno fani muzyki rozrywkowej (głównie rock, jazz i muzyka etniczna), ale też wytrawni miłośnicy muzyki klasycznej.

DRUM FEST to wydarzenie muzyczne o wieloletniej i ustalonej już tradycji.
Poznając zestawienie wykonawców z lat ubiegłych i zaproszonych na tegoroczną edycję, można uznać, że DRUM FEST jest największym festiwalem perkusyjnym w Europie oraz jednym z największych wydarzeń muzycznych na świecie, obok takich gigantów jak: Modern Drummer Festival (USA) i PASIC (USA).

Wszystko to sprawia, że co roku wzrasta frekwencja wśród odbiorców festiwalu,a udział fanów z Polski i zagranicy potwierdza to stale rosnący poziom artystyczny imprezy.

Organizacja tak dużego przedsięwzięcia kulturalnego byłaby wyjątkowo trudna bez wsparcia sponsorów – firm, dla których wspieranie wydarzeń kulturalnych jest częścią społecznej odpowiedzialności. Chcemy, aby organizowane wydarzenia były wyjątkowe i zapadały każdemu głęboko w pamięć.

DRUM FEST jest imprezą dla zawodowców i amatorów, pragnących doskonalić swoje umiejętności, ale w szczególności jest to święto dla miłośników muzyki – osób w różnym wieku, których wspólną pasją jest dobra muzyka i niepowtarzalne emocje, towarzyszące doświadczaniu jej na żywo. Podczas różnorodnego programu (m.in. koncerty, warsztaty, konkursy z udziałem światowej sławy muzyków) można usłyszeć brzmienia muzyki klasycznej, etnicznej, jazz, blues, a także metal i rock.

Każdego roku staramy się przedstawić coraz ciekawszy repertuar.
Chcemy, aby nasze koncerty i warsztaty były kameralne, żeby każdy, kto na nie przyjdzie czuł się wyjątkowy i miał niemal osobisty kontakt ze swoim idolem, z wykonywaną przez niego muzyką. Jest to wielkie przeżycie również dla artysty, który nierzadko grając na dużych scenach jest pozbawiony bliskiego kontaktu z odbiorcami swojej muzyki. Występujące gwiazdy, wielokrotnie podkreślały niesamowite zaangażowanie i wyjątkową atmosferę panującą podczas festiwalu, jak również profesjonalizm i doskonałą organizację.

Recitale i koncerty nietuzinkowych artystów cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wytrawnych miłośników muzyki, jak też amatorów z całego kraju, dają możliwość odkrywania niecodziennej muzyki na żywo, stwarzają szansę na poznanie niszowych gatunków muzycznych i pomagają w zaznajomieniu się z nowatorskimi trendami we współczesnej muzyce.

Popularność poprzednich edycji Festiwalu, bogaty i nietuzinkowy zestaw światowej sławy gwiazd gwarantujący wysoki poziom imprezy, rewelacyjna atmosfera koncertów, wyrobiona marka naszej imprezy wśród ogólnopolskiej publiczności potwierdzona dużą frekwencją zarówno na koncertach jak i warsztatach oraz kilkunastoletnia tradycja są wypadkową sukcesu Festiwalu.

Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny Drum Fest jest największym wydarzeniem muzycznym w tej części Europy promującym nie tylko samą perkusję, ale i szeroko rozumianą kulturę muzyczną, a zarazem jest jednym z największych wydarzeń perkusyjnych na świecie obok takich gigantów jak: „Modern Drummer Festival” i „PASIC” odbywających się w Stanach Zjednoczonych.

W poprzednich edycjach gościliśmy m.in. tak znakomite osobistości świata muzyki jak:
Steve Lukather (TOTO), Simon Philips (TOTO), Tony Levin (Pink Floyd, Peter Gabriel), Tommy Aldridge (Ozzy Osbourne, Motörhead), Terry Bozzio (Frank Zappa), Billy Cobham (Miles Davis), Kenny Aronoff (Elton John, John Bon Jovi), Mike Mainieri (Steps Ahead), Steve Gadd (Joe Cocker, Paul McCartney), Virgil Donati (Planet X), Tony Royster Jr (Jay-Z), Thomas Lang (Kylie Minogue), Spock`s Beard, Glenn Hughes (Deep Purple), Planet X, Steve Smith & Vital Information, Ian Paice (Deep Purple), Bill Bruford (YES), Pat Mastelotto (King Crimson), Carl Palmer (E.L.& P.), Jordan Rudess (Dream Theatre).

Mike Stern - USA - (gitarzysta supergrupy Steps Ahead) z zespołem
Tommy Aldridge – USA - (perkusista Whitesnake, Ozzy Osbourne)
Dave Weckl – USA - (perkusista m.in. Chick Corea Group)
Will Calhoun – USA - (perkusista m.in. Living Colours) Trio
Victor Bailey – USA - (basista m.in. legendarnej grupy Weather Report),
Antonio Sanchez – Meksyk/USA - (perkusista m.in. Pata Metheny'ego) Quartet,
George Kollias – Grecja - (perkusista Nile)
Derek Roddy – USA - (perkusista Nile)
Dave Lombardo – USA – (perkusista Slayer)
Shoko SAKAI – Japonia – (utalentowana marimbafonistka młodego pokolenia)
Wrocławska Grupa Perkusyjna – (studenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu)

Plan weekendu w Opolu 21 – 23 X 2016
 
21.10.2016 - Opole, Centrum Wystawienniczo – Kongresowe
godz: 12:00 – 20:00 wystawa instrumentów i akcesoriów perkusyjnych
godz 17:00 recital solo Katy Elwell
godz 18:30 Koncert: LIZZARD
godz 20:15 koncert FLOTSAM & JETSAM
 
22.10.2016 - Opole, Centrum Wystawienniczo – Kongresowe
godz 9:00 YUNG DRUM HERO – konkurs gry na zestawie perkusyjnym
Jury: sekretarz - Nowak , Goły, Jason Sutter, Russell Gillbrook, Rick Latham
godz: 12:00 – 20:00 wystawa instrumentów i akcesoriów perkusyjnych
godz: 14:00 recital solo: Rick Latham
godz 15:30 recital solo Gary Novak
godz: 17:00 recital solo Jason Bittner
godz: 18:30 koncert RICK LATHAM TRIO ( LATHAM, SORATO, ROBIN TRIO)
godz 20:15 koncert : MICHAEL LANDAU GROUP - KONCERTY
 
23.10.2016 - Opole, Centrum Wystawienniczo – Kongresowe
godz 9:00 YUNG DRUM HERO – konkurs gry na zestawie perkusyjnym
Jury: sekretarz - Nowak , Goły, Jason Bittner, Russell Gillbrook,
godz: 12:00 – 20:00 wystawa instrumentów i akcesoriów perkusyjnych
godz 14:00 recital solo - Maciek Gołyźniak
godz: 15:30 recital solo Russell Gilbrook
godz: 17:00 recital solo Jason Sutter
godz 18:30 Rozdanie Polskich Nagród Perkusyjnych 2016
godz 20:00 koncert NIK WEST  BAND

Facebook