Drum Fest: Rick Latham Trio, Michael Landau Group

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Bednarek - premierowa trasa albumu "Talizman" - Poznań

Klub Muzyczny B17, Poznań

19.01.2018

Grzegorz Turnau - L-Live - Koncert urodziNOWY - Kraków

ICE Kraków Congress Centre, Kraków

19.01.2018

Ceny biletów:
    - 50zł - w przedsprzedaży
    - 60zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Drum Fest: Rick Latham Trio, Michael Landau Group


Rick Latham Trio - to jeden z najbardziej wziętych sesyjnych i koncertowych perkusistów w USA, uznany artysta solowy, kompozytor, autor, wykładowca i guru perkusji. Sukces jego książki „Advanced Funk Studies” zwrócił na niego uwagę całego świata perkusyjnego zaledwie w wieku 25 lat. Obecna działalność Ricka Lathama obejmuje intensywne trasy koncertowe, sesje nagraniowe, warsztaty perkusyjne, masterclasses, lekcje prywatne, ale także komponowanie i produkcję muzyczną. Współpracował z takimi srtystami jak między innymi legendą R&B, zespołem Chucka Rainey  "Rainey Man.", fenomenalnym bluesmanem  B. B. Kingiem.  W zespole Groove Trio  gra z włoskim basistą Nicola Sorato, oraz  Ruggero Robin – gitara elektryczna.  Trio zagra w ramach 25. edycji Drum Fest dwa koncerty. Rick Latham poprowadzi też warsztaty perkusyjne - groove.


http://www.youtube.com/watch?v=5u3DOuAx4IE
http://www.youtube.com/watch?v=qk26JBJCBmg
http://www.youtube.com/watch?v=IS8XPCIe_jg

Michael Landu Group – Michael Landau to wybitny amerykański gitarzysta. W wieku 20 lat został muzykiem sesyjnym i w następnych latach współpracował z m.in.: Michaelem Jacksonem, Richardem Marxem, Pink Floyd, Milesem Davisem, Joni Mitchell, B. B. Kingiem, Jamesem Taylorem, Sealem, Rayem Charlesem, Rodem Stewartem, Wilson Phillips, Laurą Branigan. Razem z sesyjnymi gitarzystami Waddym Watchelem, Steve'em Lukatherem, Michaelem Thompsonem występował na wielu płytach nagrywanych w Los Angeles w latach 80. i 90.

Trio Micheala Landau to zdecydowanie Super Grupa. W skład zespołu wchodzi również perkusista  Gary Novak.  Bębniarz, który ma zakres dynamiki Steve’a Gadda, potężne uderzenie, które przeradza się w delikatny szum. Kiedy był młodym początkującym perkusistą jego styl i gra na perkusji zwróciła uwagę  Chick Corea,następnie do współpracy zaprosił go   Allan Holdsworth oraz na długie lata  Alanis Morissette. Zaufali mu Lee Ritenour, Robben Ford oraz Michael McDonald. Dennis Chambers rekomendował go na swoje zastępstwo podczas trasy HBC Super Trio, gdzie na 23. Międzynarodowym Festiwalu DRUM FEST zagrał wsólnie z Jeffem Berlinem i Scottem Hendersonem w Opolu.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook