Daniel Spaleniak

Daniel Spaleniak

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Hunter

Klub Studio, Kraków

20.10.2017

IRA

20.10.2017 - 03.12.2017

Otwarcie Letniej Sceny Starego Klasztoru!
Ceny biletów:
    - 15zł - w przedsprzedaży
    - 20zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Daniel Spaleniak


Stary Klasztor ma przyjemność zaprosić Państwa na występ wyjątkowo nastrojowego i budzącego głębokie emocje artysty - Daniela Spaleniaka. Opisywany przez niektórych krytyków jako zgrabne połączenie The XX i mocarnego głosu.

Jego muzyka została doceniona nie tylko w Polsce, otóż przyjedzie do nas  prosto ze swojej trasy koncertowej po Niemczech a jego utwory zostały wykorzystane m.in w serialu the Path, oraz Elementary.

Daniel Spaleniak jest 24-letnim artystą pochodzącym z Łodzi, bezpośrednio związanym z muzyką od urodzenia. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory, wzbudziły zainteresowanie na Amerykańskim rynku . „Nic dziwnego, że Spaleniak podoba się za oceanem, bo jego muzyka to mieszanka folku, białego bluesa i alternatywnego luzu, idealnie skrojona pod nocną podróż Drogą 66.” Jarek Szubrycht.

Do tej pory Daniel wydał dwa albumy; Dreamers, który jak zauważyła Agnieszka Szydłowska w Programie Alternatywnym na antenie Trójki, jest bardzo dobrze ułożony. Drugi Back Home, ukazał się w 2016 roku ale Daniel już pracuje nad kokejnym wydawnictwem. Oprócz tego zagrał na tak kultowych festiwalach jak między innymi SXSW w Austin, Opener, Halfway czy Soundrive oraz w sierpniu 2016 nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle. Jesienią zagrał mini trasę po Polsce, która okazała się dużym sukcesem.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Gdzie:

  • Klub Muzyczny Stary Klasztor, Purkyniego 1, Wrocław

Facebook