Folkowe Mikołajki: Tsigunz Fanfara Avantura i inni

Folkowe Mikołajki: Tsigunz Fanfara Avantura i inni

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Pejzaż bez Ciebie: Kalina Jędrusik

Sprzedaż zakończona!

CKK Jordanki, Toruń

19.10.2017

Ray Wilson - Genesis Classic

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, …

19.10.2017

Ceny biletów:
  - 25zł - w przedsprzedaży
  - 30zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Folkowe Mikołajki


Podobie jak w ubiegłym roku 6 grudnia klub muzyczny Stary Klasztor zaprasza na Folkowe Mikołajki! W tym roku zagrają dla Was m.in: TSIGUNZ FANFARA AVANTURA - najlepsza polska orkiestra dęta inspirowana muzyką Bałkanów oraz uwielbiana przez wrocławską publiczność KAPELA TIMINGERIU! Rezerwujcie czas i siły na dobrą zabawę! 

TSIGUNZ FANFARA AVANTURA to siedmiogłowe monstrum, serwujące kaloryczne bomby w stylu trans-psychodelic-balkan-tuttifrutti. Zespół tworzą muzycy, wywodzący się głównie ze środowiska muzyki alternatywnej, improwizowanej i jazzu, którym zapomniana w ostatnich latach, formuła orkiestry dętej, posłużyła jako pretekst do realizacji własnej, oryginalnej wizji muzyki - bezczelnej konfrontacji tradycyjnych melodii ludowych z rozwiązaniami zarezerwowanymi zwykle dla muzyki klubowej, elektronicznej, czy nowoczesnego jazzu i to jedynie przy wykorzystaniu rąk, nóg i instrumentów dętych, podpartych silną sekcją rytmiczną. Zespół powstał przez przypadek w 2010 roku, a już w 2011 towarzyszył Kayah podczas koncertów z utworami Gorana Bregovica, w 2012 stanął na podium festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja, w

2013 wystąpił na legendarnym festiwalu orkiestr dętych w Guczy w Serbii oraz Sziget Festival na Węgrzech, koncertował w Portugalii, Francji, Rosji, Czechach, Mołdawii, Ukrainie i Niemczech. Ponadto, "Cygansi" pojawili się na festiwalach Top Trendy, Malta, Warszawa Singera, Ethno Port, koncertowali podczas Sylwestera z TVP2, na Giełdzie Papierów Wartościowych, w Dolinie Charlotty, sprawdzili się na niejednym polskim weselu, a nawet procesji Bożego Ciała! W 2012 roku wydali koncertowy album "Tsigunz Live at Meskalina", a we wrześniu 2014, nakładem wytwórni Gusstaff Records, ukazał się długo oczekiwany album Turbo Balkan Groove!!!

KAPELA TIMINGERIU to rodzinny zespół powstały z naturalnej potrzeby doświadczania muzyki jako sytuacji w konkretnym miejscu, czasie i kontekście. Muzykowanie jest dla nas pretekstem do spotkania, sytuacją żywą i otwartą.  Gramy i śpiewamy muzykę cygańską, bałkańską i żydowską. Do tańca!

W skład zespołu wchodzą:

 • Katarzyna Kapela Timingeriu- skrzypce, śpiew
 • Jacek Timingeriu- akordeon, śpiew
 • Ewa Timingeriu- klarnet, śpiew
 • Mikołaj Nowicki - kontrabas
 • Kuba Kurek - trąbka
 • Jędrzej Kuziela - instrumenty perkusyjne
 • Mateusz Rybicki – klarnet

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

 • Klub Muzyczny Stary Klasztor, Purkyniego 1, Wrocław

Facebook