The Steepwater Band, support: Izotop

The Steepwater Band, support: Izotop

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Stare Dobre Małżeństwo

Wojewódzki Dom Kultury, Kielce

20.01.2018

CREE & Sebastian Riedel

Mega Club, Katowice

20.01.2018

Ceny biletów:
    - 70zł / 90zł - stojący (przedsprzedaż / w dniu imprezy)
    - 50zł / 70zł - siedzący (przedsprzedaż / w dniu imprezy)
Więcej o koncertach na: Teraz Rock

Szczegóły wydarzenia

The Steepwater Band, support: Izotop


Ich rodzinne miasto to królestwo bluesa czyli Chicago (Illionois). Tak więc łatwo domyśleć się z jakim gatunkiem będziemy mieli do czynienia. Powstali w roku 1998 z inicjatywy Jeffa Masseya (gitara,wokal); basisty Toda Bowersa i perkusisty Josepha Wintersa.

Inspiracja dla nazwy zespołu wzięła się podczas spaceru gitarzysty po porcie nad jeziorem Michigan. Stał tam zacumowany stary statek towarowy STEEPWATER. Pierwszy krok w historii zespołu został zrobiony. Mieli nazwę.

Ich pierwszymi idolami byli Led Zeppelin. Póżniej doszła fascynacja The Allman Brothers band, The Rollling Stones, Free oraz Cream. Ale to byli biali muzycy z kręgu rocka i bluesa. Gdy się mieszka w Chicago trudno nie otrzeć się o takie postacie jak Robert Johnson, Muddy Waters, John Lee Hooker czy Willie Dixon. I takie utwory stanowiły set listę na początku swej kariery kiedy to grywali w Chicagowskich klubach.

Gdy do bluesa chicagowskiego dodali elementy rocka i boogie oraz elementy psychodelli byli gotowi do nagrania pierwszej płyty. Krążek o tytule „Brother To The Snake” Ukazał się w 2000 roku. Nastepną płyte „Live …. Half In The Bag” w 2001 nagrali z nowo pozyskanym gitarzysą i wokalistą Michaelem Conelleyem.

Od roku 2012 drugim gitarzysta w zespole jest Aric Saylors.

Od tego momentu stali się naturalnym elementem muzycznego pejzażu amerykańskiej muzyki bluesowo-rockowej. Graja po 140 koncertów rocznie. Graja samodzielne koncerty. Supportują Gov’t Mule, Lynyrd Skynyrd. Nagrali 7 płyt studyjnych. Do polski przyjezdzają by promować swój najnowszy album „Shake Your Faith”.

To co charakteryzuje ich koncerty to brak set listy. Atmosfera koncertu reguluję ich przebieg. Warto dodać iż obok swoich utworów pojawiają się standardy bluesowe. Potrafią również w repertuar koncertowy „wpasować” kompozycje znane z repertuaru klasyków rocka jak np. Rolling Stones.

Ich poprzedni koncert w Polsce odbył się dokładnie 19.05.2016. Tak więc do Poznania przyjadą w pierwsza rocznicę swego pierwszego występu.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Klub Blue Note, Kościuszki 76/78, Poznań

Organizator: http://www.ranus.pl/

Facebook