Coma

Coma

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Coma

27.10.2017 - 09.12.2017

Ceny biletów:
    - 40 zł - w przedsprzedaży,
    - 46 zł - w dniu imprezy.

Szczegóły wydarzenia

Zespół COMA powstaje w czerwcu w 1998 roku z inicjatywy Dominika Witczaka. Po wielu miesiącach poszukiwań ustala się stały składzespołu: Piotr Rogucki - wokal, Marcin Kobza - gitara, Dominik Witczak - gitara, Rafał Matuszak - gitara, Tomasz Stasiak - perkusja.Zespół podpisuje kontrakt fonograficzny i jesienią 2003 roku przystępuje do nagrania debiutanckiego albumu - Pierwsze wyjście z mroku.Płyta ukazuje się w maju 2004 i przynosi grupie wiele nagród. COMA zostaje laureatem 25 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu,grupa wygrywa Festiwal Rockowy Węgorzewo 2004. Ponadto zespół otrzymuje nagrodę dziennikarzy oraz nagrodę publiczności.

Debiutancki album zostaje także nagrodzony Fryderykiem w kategorii Album roku - rock. Druga płyta ukazuje się w maju 2006, podtytułem „Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków" i już po tygodniu zajmuje I miejsce na oficjalnej liście sprzedaży. Jesienią2006 zespół rusza w pierwszą dużą trasę promocyjną, podczas której otrzymuje Złotą płytę. Album przynosi COMIE dwa kolejne Fryderyki- w kategoriach Grupa roku oraz Album rocku rock/metal.

Rok 2007 wiąże się dla grupy poza tym z kilkoma innymi ważnymi wydarzeniami koncertowymi: Coma supportuje Pearl Jam na koncerciew Chorzowie, a także występuje na Metal Hammer Festival w Spodku razem z grupą Tool.

Sukces albumu - Hipertrofia

Przed nagraniem albumu COMĘ opuszcza wieloletni współpracownik, perkusista Tomek Stasiak. Miejsce za bębnami zajął AdamMarszałkowski. Obszerny, dwupłytowy album „Hipertrofia" zrodził się podczas dwutygodniowego jesiennego wyjazdu do Jaworek. Wzaciszu górskim podczas codziennych prób powstało 90 procent materiału na nowy album. Potem przez cały rok trwało dopracowywaniekompozycji i tekstów oraz nagrania - produkcją płyty zajął się Tomek ZED Zalewski, na co dzień realizator dźwięku podczas traskoncertowych COMY. Płyta jest przykładem rzadko obecnie uprawianego gatunku koncept-albumu, gdzie cały materiał podporządkowanyjest zgłębianiu jednego zagadnienia, którym w tym wypadku jest życie ludzkie, jako szeroko pojęta wola istnienia - od poczęcia aż dośmierci. Pierwszy utwór z nowej płyty - „Zero osiem wojna" - trafił już do stacji radiowych.

W listopadzie COMA wyrusza w trasę koncertową promującą nowy album. Grupa odwiedza największe ośrodki kulturalne w Polsce.Odwiedza ponad dwadzieścia miast wypełniając sale po brzegi. Trasę COMY ogląda ponad 20 tys. widzów. Rok 2009 to dalsze koncertypromujące album. 25 stycznia 2009 COMA gra w radiowej Trójce, rozpoczynając II serię koncertów związanych z Hipertrofią. Tymczasempłyta Hipertrofia, która w dniu premiery pokryła się platyną, osiąga status Podwójnej Platyny. Album przynosi grupie dodatkowo prestiżowenagrody, m.in. trzy Fryderyki 2009 w kategoriach: Zespół rocku, Album roku - rock, oraz Wokalista roku - Piotr Rogucki. Grupa zostajetakże wyróżniona podczas Eska Music Awards.

W czerwcu 2009 ma miejsce specjalny koncert - COMA występuje na Targu Węglowym w Gdańsku z towarzyszeniem OrkiestrySymfoników Gdańskich. Koncert z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, marzenie każdej rockowej grupy, staje się rzeczywistością 23czerwca 2009.

Obecnie - koncertowe DVD

Podczas jesiennej trasy koncertowej zespół zarejestrował pierwszy materiał koncertowy. W trakcie koncertu w warszawskiej hali ARENAURSYNÓW grupa dokonała nagrania, które ukaże się na wieloformatowym wydawnictwie. Wiosną 2010 można będzie ten koncertzobaczyć i usłyszeć na płytach Bluray, DVD oraz CD, wydanych nakładem firmy MYSTIC PRODUCTION.

Tymczasem COMA gra dalej...

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: klub studio

Facebook