Iowa Super Soccer

Iowa Super Soccer

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Iowa Super Soccer to polski zespół muzyczny z Mysłowic, zainspirowany amerykańską sceną niezależną. Ich brzmienie to przede wszystkim melodyjne utwory z barwnymi, delikatnymi wokalami. Całość można określić mianem indie popu. Zespół ma na swoim koncie fale sukcesów – występowali na takich festiwalach jak Opener, Globaltica, Ars Cameralis czy OFF. Ich muzyczną działalność doceniły takie media jak PR3, TVP 3 czy Machina. Piosenka z debiutanckiego albumu "The River" trafiła na listę przebojów Programu Trzeciego. Dla Artura Rojka – lidera Myslovitz, jest to najciekawszy, polski zespół ostatnich czasów. Koncert w Firleju będzie premierą najnowszego wydawnictwa zespołu.
Ceny biletów:
    - 15 zł - przedsprzedaż

Szczegóły wydarzenia

Artur Rojek: „Iowa Super Soccer to najciekawszy polski zespół, jaki ostatnio słyszałem. Są autentyczni, grają piękną muzykę, która mnie bardzo porusza. Kibicuję im od pierwszego usłyszenia. Ich EP była w pewnym okresie najczęściej słuchaną przeze mnie płytą polskiego wykonawcy”.

Iowa Super Soccer została też laureatem hiszpańskiego festiwalu Pop Art w kategorii Objawienie Europejskie. Z tej okazji zagrała krótki koncert w Cáceres, mieście ubiegającym się o miano „Stolicy Kulturalnej Europy 2016 roku”.

Zespół działa od 2004 roku. W 2008, nakładem niezależnej wytwórni Gusstaff Records, został wydany ich debiutancki album „Lullabies To Keep Your Eyes Closed”. Płytę wypełnia jedenaście pięknych, łagodnych, momentami akustycznych utworów. To jeden z najlepszych polskich debiutów fonograficznych 2008 roku.

To jednak nie pierwsze nagrania młodego zespołu. Wcześniej Iowa Super Soccer wydała własnym sumptem dwie EP. Utwór „Wild World”, zamieszczony na pierwszej z nich, był w sierpniu 2006 roku najczęściej pobieraną piosenką w internetowym brytyjskim zinie The Mag. Natomiast piosenka „1000 Miles” trafiła na prestiżową składankę „Alternative Trippin vol. 1”, obok utworów takich grup jak Kent, Rubik czy Boom Pam. Ich muzyka gościła też na składankach „Program Alternatywny Agnieszki Szydłowskiej” i „OFFsesje vol.1” wydanych przez Polskie Radio oraz hiszpańskiej kompilacji „Pop Nation”.

Iowa Super Soccer grała na pierwszej edycji OFF Festivalu w Mysłowicach (2006), na Opener Festival (2009) i Globaltica Festival (2009) w Gdyni, na Ars Cameralis (2007 i 2009), w radiowej Trójce i na Feel On Festivalu w Ostrzeszowie (2007). Zagrała również na OFF Festivalu w tym roku. Jako support Marka Kozelka, legendarnego amerykańskiego songwritera, wokalisty Red House Painters!. Iowa SS koncertowała z takimi zespołami jak Myslovitz, Rykarda Parasol, Immanu El, Lonely Drifter Karen, Dakota Suit, Matt Elliott, My Name Is Nobody, Barbara Morgenstern, Troy von Balthazar i Chris & Carla. Obecnie zespół występuje jako akustyczny kwartet lub w siedmioosobowym składzie z sekcją smyczkową. Na czele grupy stoją gitarzysta - Michał Skrzydło oraz 18-letnia wokalistka Natalia Baranowska.

Myspace
Strona oficjalna

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: Klub Firlej

Facebook