Vintage

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Pola Rise

Klub Stodoła, Warszawa

18.01.2018

Bednarek - premierowa trasa albumu "Talizman" - Poznań

Klub Muzyczny B17, Poznań

19.01.2018

Ceny biletów:
    - 35zł

Szczegóły wydarzenia

Koncert VINTAGE - 11 urodziny


Vintage - terminologia tego słowa doskonale oddaje ducha zespołu, to bowiem styl, który polega na szukaniu w muzyce, w modzie, w używanych przedmiotach czy wzornictwie, inspiracji najszlachetniejszymi i sprawdzonymi trendami. Słowo "vintage" w anglojęzycznym slangu oznacza projekty z przed lat, te nie do pobicia, te które się nigdy nie zestarzały i zawsze będą wzorem do naśladowania. Rockowe trio swój styl określają jako "Hard & Happy r'roll".

Zespół VINTAGE powstał na początku 2005 roku z inicjatywy Krzysztofa Wałeckiego – charyzmatycznego wokalisty, gitarzysty, kompozytora i autora tekstów, współpracującego niegdyś z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m. in. z Oddziałem Zamkniętym jako wokalista (lata 1996 – 2000r). Vintage to klasyczne rockowe trio. Na gitarze basowej gra Michał Borowiak  na perkusji Artur Malik, na drugiej gitarze Przemek Kciuk.

Dotychczasowy dorobek zespołu to dwa albumy. Płyta „Vintage No 1” (2007r – 11 utworów) a wraz z nią dwa teledyski („Smutny” oraz „Tak Jak Motyl”), które do tej pory pojawiają się w stacjach telewizyjnych TV4 i POLSAT 2. W roku 2009 zespół stał się zwycięzcą pierwszej edycji festiwalu ANTYFEST im. Janusza „Kosy” Kosińskiego, organizowanego przez jedną z najlepszych rockowych stacji radiowych ANTYRADIO. Druga płyta „WIELKI ZEN”(10 utworów), wydana została w 2011 roku.

Obecnie Vintage pracuje przy nagraniach kolejnych utworów na nową, trzecią płytę, nie rezygnując jednak z grania swoich żywiołowych koncertów emanujących rock&rollową energią i doskonałym kontaktem z publicznością. Sami o sobie mówią że "koncerty to nasz sposób na życie, dosłownie i w przenośni". W najbliższych tygodniach ukaże się pierwsza płyta z coverami wykonywanymi przez zespół Vintage. Lider zespołu Vintage Krzysztof Wałecki jest oficjalnym endorserem gitar marki Vintage.

Zespół do tej pory nie posiada kontraktu z żadną wytwórnią fonograficzną. Płyty Vintage nie są dostępne w sklepach, można je kupić tylko za pośrednictwem internetu i na koncertach. Niestety cały nakład pierwszej płyty "Vintage No1" już się wyczerpał.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook