Pepsi Rocks: Marika

Pepsi Rocks: Marika

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Anna Maria Jopek & Kroke

Teatr Muzyczny, Gdynia

22.01.2018

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Częstochowa - gościnnie Łukasz Golec i Paweł Golec

Zmiana daty i miejsca imprezy!

Hala Polonia, Częstochowa, Częstochowa

22.01.2018

Już 29 czerwca, w ramach kolejnego koncertu Pepsi Rocks! w Hard Rock Cafe, odbędzie się premiera nowego albumu znakomitej wokalistki – Mariki. Krążkiem pt. „Put Your Shoes On” artystka po raz kolejny potwierdza pozycję Pierwszej Damy Polskiego Dancehallu.
Ceny biletów:
    - 20 zł - w przedsprzedaży,
    - 25 zł - w dniu imprezy.

Szczegóły wydarzenia

„Put Your Shoes On” (pierwszą płytę nowego, podwójnego albumu) otwiera „Uplifter” - muzyczna podróż ponad 20 lat wstecz do legendarnego studia Channel One na Jamajce. To tam właśnie Roots Radics, jeden z najsłynniejszych backing bandów w historii muzyki reggae nagrał instrumentalny podkład wykorzystany w tym utworze. „Uplifter” to również owoc współpracy z brytyjską sławą produkcji dubowej - Adrianem Sherwoodem. Cały album to także mocne brzmienia - nowoczesne, dudniące basem. Płyta jest bardzo spójna - z jednej strony za sprawą tekstów i melodii napisanych przez Marikę, z drugiej - doskonałej produkcji muzycznej, którą niemal w całości zajął się Olo Mothashipp. Album nagrano w warszawskim studio Western Jive. Płyta w przeważającej części jest polskojęzyczna, ale oprócz zwrotek po polsku i angielsku pojawiają się także zwrotki po portugalsku czy w języku nigeryjskiego plemienia Joruba. Płycie „Put Your Shoes On” towarzyszy drugi krążek pt. „Put Your Shoes Off”. Zawiera on12 remiksów zaprzyjaźnionych z Mariką producentów muzycznych.

Marika to polska wokalistka oraz lady MC tworząca muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu.

Karierę rozpoczęła w 2002 r. Debiutowała z soundsystemem Bass Medium Trinity, który w 2004 r. wydał znakomity album pt.  „Mówisz i masz”. W 2006 r. wzięła udział w projekcie pt. „Polski ogień”. Latem 2007 roku ukazał się pierwszy singiel zwiastujący wydanie długogrającej płyty Mariki. Utwór pt. "Moje serce" stał się hitem.

W połowie 2008 r. na sklepowe półki trafił solowy album Mariki pt. „Plenty”. Jest to gorąca fuzja różnych gatunków muzyki miejskiej - od nu-jazzu i neosoulu po reggae, d'n'bass i funk.  Album został dobrze przyjęty przez publiczność oraz krytyków i otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Fryderyki 2009, zaś Marika nominowana została w kategorii „Nowa Twarz Fonografii” i „Debiut roku” w plebiscycie Superjedynki 2009.

Marika zagrała kilkaset koncertów w klubach w całej Polsce i poza jej granicami (Francja, Wlk. Brytania, Irlandia).  Ma na koncie również występy estradowe: Opera Leśna w Sopocie (TOPtrendy 2006) i główna scena Coke Live Music Festiwal (2008). Jej występy poprzedzały polskie koncerty gwiazd takich jak Macy Gray, Gentleman, Panjabi Hit Squad, Sean Paul, Missy Elliott.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: Agencja PLEJ

Więcej informacji: www.hardrockcafe.pl oraz www.pepsirocks.pl

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook