międzynarodowy festiwal filmowy era nowe horyzonty: Konono NO 1, Gonjasufi, Cooly G

międzynarodowy festiwal filmowy era nowe horyzonty: Konono NO 1, Gonjasufi, Cooly G

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Stare Dobre Małżeństwo

Wojewódzki Dom Kultury, Kielce

20.01.2018

CREE & Sebastian Riedel

Mega Club, Katowice

20.01.2018

Ceny biletów:
    - 40 zł - bilet całodniowy

Szczegóły wydarzenia

Można powiedzieć, że potrafią grać na byle czym i byle jak, a do tego na Zachodzie dawno nie widziano drugiego takiego zespołu. Członkowie Konono No 1 od końca lat 70. występują na przedmieściach Kinszasy, stolicy Kongo, i używają do tego przedmiotów znalezionych na złomowiskach: starych beczek, rur, kawałków blachy, części samochodowych, megafonów oraz wzmacniaczy własnej konstrukcji. A ich podstawowym instrumentem jest sanza, czyli elektryczna kalimba. W ten sposób łączą oni surowe brzmienie tej typowo miejskiej muzyki z pierwotną afrykańską energią. Jako pierwsze zachwycili się nimi zespoły The Ex i Tortoise, a potem do współpracy zaproszały ich takie gwiazdy jak Bjork, Beck i Herbie Hancock. Seria płyt "Congotronics" wydawanych nakładem Crammed Discs stała się najlepszą wizytówką ich kraju.
http://www.myspace.com/konononr1

Gonjasufi (USA)

Jedna z największych sensacji tego roku - niezwykła postać i jeszcze bardziej niezwykły artysta. Naprawdę nazywa się Sumach Ecks i mieszka na pustyni Mojave. Uczy jogi, medytuje, jest praktykującym muzułmaninem, opiekuje się dziećmi, a w wolnym czasie zajmuje się muzyką. "Kiedy pisałem moje piosenki, nie myślałem o popularności i pieniądzach. To były moje modlitwy do najwyższego oraz nawoływanie do ludzi, żeby się opamiętali. Musiałem w ten sposób wyładować swoją frustrację i ból, inaczej stałbym się niebezpieczną osobą". Bardzo różnorodną muzykę z elementami eksperymentalnego hip-hopu, starego rocka oraz orientalnego etno pomogli mu skomponować m.in. Gaslamp Killer, Mainframe oraz Flying Lotus, dzięki któremu jego pierwszy album "A Sufi & A Killer" ukazał się nakładem wytwórni Warp. Tego nie wolno przegapić.
http://www.myspace.com/gonjasufi

Cooly G (GB)

Podobno w dzielnicy Brixton znają ją wszyscy. Nie tylko wygląda seksownie za gramofonami i kiedy tańczy na parkiecie, ale również jak gra na imprezach w swoim oryginalnym stylu, który sama określa jako "głęboki, mroczny i seksowny house'u". Młodziutka Cooly G wygląda jak przeciętna nastolatka, dotychczas utrzymywała siebie oraz rodzinę z mycia samochodów oraz grania imprez. Wreszcie po ponad dziesięciu latach została odkryta przez wytwórnię Hypedub, która specjalizuje się w nowoczesnych elektronicznych brzmieniach Londynu. Jej szef Kode 9 usłyszał przygotowany przez nią miks na profilu MySpace, a potem zaoferował wydanie singla "Narst / Love Dub". Dzięki temu akcje Cooly G natychmiast poszły w górę i została okrzyknięta nową królową muzyki klubowej.
http://www.myspace.com/coolyg

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook