World Fusion - Music Festival: Sąsiedzi, Rzepczyno, Dikanda, Pad Brapad, Transsylvanians, Russkaja

World Fusion - Music Festival: Sąsiedzi, Rzepczyno, Dikanda, Pad Brapad, Transsylvanians, Russkaja

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 10 zł

Szczegóły wydarzenia

Sobota 04.09.2010 r

16.00 – SĄSIEDZI
17.15 – RZEPCZYNO
18.30 – DIKANDA
19.45 – PAD  BRAPAD
21.00 – TRANSSYLVANIANS
22.15 – RUSSKAJA

SĄSIEDZI: Zespół Sąsiedzi założony został  w 2001 r. Grają folk i śpiewają szanty - zwykle a cappella. Artystów inspiruje muzyka Bretanii, Irlandii, Szkocji, muzyka dawna i folklor śląski. Występują na festiwalach folkowych i żeglarskich, w tawernach i w plenerze. Do sporej kolekcji festiwalowych nagród dołożyli w 2008 r.  najcenniejszą - Grand Prix krakowskiego festiwalu "Shanties". Wydali już 2 płyty: "Wrócić do Derry" (2005 r.) i "Brocéliande" (2008 r.). Ich atutami są różnorodne głosy i bogate, akustyczne instrumentarium. Wiele podróżują. Koncertowali  we Francji, Holandii i Czechach.W skład zespołu wchodzą: Kamil Piotrowski, Dominika Płonka, Marek Wikliński, Ela Król, Jakub Owczarek, Adrian Poznachowski.

http://www.sasiedzi.art.pl

RZEPCZYNO: Rzepczyno jest jednym z pierwszych i najciekawszych zespołów w Polsce, który w profesjonalny i niebanalny sposób zintegrował polską muzykę ethno z energiami muzyki rockowej. Tradycyjne tematy muzyczne zostały przez grupę dostosowane do formy progresywnego pop-rocka, a dodatkową formą artystycznej ekspresji stały się teksty oparte na ludowych piosenkach. Wyróżniającym elementem muzyki Rzepczyna są świetne aranżacje, łączące instrumentarium rockowe z tradycyjnymi brzmieniami folkowymi (skrzypce, akordeon) i wokalami, co sprawia, że zwłaszcza na koncertach ich soczysta, różnorodna stylistycznie i energetyczna muzyka jest entuzjastycznie odbierana przez każdą publiczność.

http://www.rzepczyno.prv.pl

DIKANDA: Zespół powstał w 1997 roku z inicjatywy Anny Witczak, jako konsekwencja fascynacji pieśniami i muzyką ludową. W ciągu kilku lat istnienia Dikanda wypracowała własne brzmienie, w którym słyszalne są inspiracje muzyką etniczną z Polski, Białorusi, Bułgarii, Macedonii, jak również melodiami żydowskimi, cygańskimi czy kurdyjskimi. Wykonywany repertuar grupa nazwała Muzyką Czterech Stron Wschodu.
Zespół jest laureatem I Nagrody oraz Nagrody Publiczności festiwalu "Nowa Tradycja" w roku 1999. W lipcu 2000 roku zespół wydał pierwszą płytę zatytułowaną "Muzyka Czterech Stron Wschodu", na której gościnnie wystąpił Krzysztof Trebunia-Tutka. W tym samym roku w konkursie na Folkowy Fonogram Roku zajął czwarte miejsce.
Od kilku lat grupa regularnie koncertuje nie tylko w Polsce, ale także za granicą kraju.
Grali w azjatyckiej części Rosji, w Indiach i w większości krajów Europy. Brali udział w wielu festiwalach, m.in. :  Montreux Jazz Festival, Sziget Festival (Budapest), Rudolstadt i dwukrotnie wystąpili na Festiwalu opolskim. Zyskali popularność i wielką sympatię publiczności  w wielu  krajach Europy Zachodniej (w szczególności Niemczech, Austrii i Szwajcarii). Cieszy się dużą popularnością wśród wielbicieli muzyki etnicznej. Koncerty Dikandy są niesamowicie energetyzującym  doświadczeniem muzycznym.

http://www.dikanda.com

PAD BRAPAD: Grupa Pad Brapad złożona jest z 6 charyzmatycznych młodych artystów, którzy proponują fuzję muzyki cygańskiej, klezmerskiej z tanecznymi rytmami elektronicznymi i hip-hopem. Ich żywiołowy show gwarantuje świetną zabawę publiczności. Pozytywna energia uwalniana ze skrzypiec, altówki, akordeonu i kontrabasu rozlewana jest na odbiorców przy pomocy potężnych uderzeń perkusji i gramofonów. Każdy kto przyjdzie posłuchać tych energicznych mieszkańców Paryża przeżyje koncert pełen pozytywnych wibracji i mnóstwa egzotycznych dźwięków.
Po raz pierwszy Pad Brapad zagrali na Lotos Jazz Festival XI. Bielskiej Zadymce Jazzowej 2009 gdzie zostali uznani za odkrycie roku.
Każdorazowe spotkanie z publicznością to niezwykle energiczne show.


http://www.myspace.com/padbrapad

TRANSSYLVANIANS: ten zespół charakteryzuje energiczność i dynamika, ich koncerty to niesamowite przeżycie i dawka pozytywnych wrażeń. Każdy, kto znajdzie się na ich koncercie, zawsze autentycznym i sympatycznym, poczuje się tak jakby członkowie tego zespołu byli jego przyjaciółmi od lat. Ich występ łączy zarówno młode i stare pokolenia jak i gatunki muzyczne z różnych regionów świata. Połączenie różnych środowisk muzycznych powoduje uzyskanie żywych, niebanalnych i na długo zapamiętanych dźwięków 

http://www.transsylvanians.de

RUSSKAJA:  Debiutancki album grupy Russkaja to porywające bałkańsko-rosyjskie brzmienia, zagrane z niemalże punkową energią i kozackim wykopem oraz oparte na pulsacji ska.  Międzynarodowy skład zespołu - wokalista pochodzi z Rosji, perkusista ma brytyjsko-wegiersko-austriackie korzenie, na skrzypcach gra Niemiec a basista to Ukrainiec - dodaje całości pikanterii. Zespół charakteryzuje maksymalna i wybuchowa energia sceniczna.
Muzyka, którą wykonują  to duża dawka energii, zupełnie niezwykłych dźwięków i  wybuchowych momentów.
Wielkimi wielbicielami twórczości grupa Russkaja są Simon Ratcliffe oraz Felix Buxton, czyli członkowie Basement Jaxx.
Koncerty tej grupy to wielkie show i nic dziwnego, że przy nagraniach Russkaja naprawdę trudno usiedzieć w miejscu.

http://www.russkaja.com

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook