Sounds of Bajka: Robert Gawliński

Sounds of Bajka: Robert Gawliński

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Pola Rise

Klub Stodoła, Warszawa

18.01.2018

Bednarek - premierowa trasa albumu "Talizman" - Poznań

Klub Muzyczny B17, Poznań

19.01.2018

Lider zespołu Wilki zaprezentuje publiczności Teatru Bajka swój autorski repertuar, w którym nie zabraknie także największych przebojów powstałych na przestrzeni 18 lat jego twórczości muzycznej. Dodatkowych wrażeń podczas wieczoru dostarczy widzom teatralna sceneria.
Ceny biletów:
    - 119 zł, 89 zł

Szczegóły wydarzenia

Robert Gawliński należy do grona najbardziej znanych i cenionych artystów polskiej sceny muzycznej. Autor tekstów, kompozytor i lider zespołu Wilki związany jest ze sceną od najmłodszych lat. Pierwszy wielki komercyjny sukces osiągnął właśnie z zespołem Wilki w 1992 roku. Debiutancki album rozszedł się w milionowym nakładzie. Piosenki takie jak „Eli Lama Sabahtani”, czy „Son of The Blue Sky” trwale wpisały się w historię polskiej muzyki. Kolejną płytę „Przedmieścia” zespół nagrał w klimatach mocno rockowych, a następnym albumem był akustyczny koncert zarejestrowany w kultowym warszawskim „Akwarium”. Po 3 latach rockandrollowego życia i setkach koncertów zespół Wilki rozwiązał się, a Robert rozpoczął działalność solową. 4 albumy nagrane z muzykami sesyjnymi były skierowane do bardziej wyrobionej publiczności i zebrały świetne recenzje wśród krytyków.

W 2002 roku hitem „Baśka” Wilki powróciły na scenę i jak 10 lat wcześniej zelektryzowały publiczność, wygrywając niemalże wszystkie ważne muzyczne plebiscyty - otrzymali między innymi 6 Fryderyków, 2 Superjedynki, a album „4” osiągnął status Platynowej Płyty. Dwa kolejne wydawnictwa „Watra” i „Obrazki” pokryły się złotem. W 2007 roku Wilki świętowały 15 lat swojego istnienia, by pod koniec roku wydać antologię złożoną ze wszystkich wydanych dotąd albumów.  W lutym 2009 roku dołączyli do grona takich Artystów jak Nirvana, The Cure czy Eric Clapton biorąc udział w prestiżowym koncercie MTV Unplugged, który został zarejestrowany w Teatrze Buffo w Warszawie i wydany na płycie Cd i DVD. 

Po raz kolejny Robert Gawliński odłączył się od wilczego stada wydając solową płytę zatytułowaną „Kalejdoskop”. To wydawnictwo dla tych, którzy Roberta Gawlińskiego poznali przed Baśką i którym ostatnia formuła Wilków niezbyt odpowiadała. Ten album to odrodzenie Gawlińskiego jako Artysty - nowoczesna produkcja w połączeniu z akustycznymi instrumentami, pięknymi solówkami na tle niebanalnych aranżacji.

„Kalejdoskop”  jest też inny w warstwie tekstowej. Z piosenek wyłania nam się obraz Artysty walczącego - ze stereotypami, z konsumpcyjnym życiem w wielkich aglomeracjach, występującego przeciwko wszechobecnej i już nie robiącej na nas wrażenia wojnie. To płyta wrażliwego, dojrzałego człowieka otwartego na wszystkie aspekty życia.

Pierwszym singlem promującym album był utwór „Grzesznicy”, który dotarł do 2 miejsca POPlisty Radia RMF. Artysta otrzymał także 3 nominacje do opolskich Superjedynek 2010.

W harmonogramie koncertów „Sounds of Bajka”, obok Roberta Gawlińskiego, znajdują się także inni wybitni artyści.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook