Inside Maj Music: Please The Trees

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Anna Maria Jopek & Kroke

Teatr Muzyczny, Gdynia

22.01.2018

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Częstochowa - gościnnie Łukasz Golec i Paweł Golec

Zmiana daty i miejsca imprezy!

Hala Polonia, Częstochowa, Częstochowa

22.01.2018

Gwiazdy czeskiej alternatywy wydają i grają w Polsce!
Ceny biletów:
    - 15 zł - w przedsprzedaży,
    - 20 zł - w dniu imprezy.

Szczegóły wydarzenia

Czeka nas jesień z Please The Trees. W poniedziałek, 4 października, do sklepów trafi ich druga płyta „Inlakesh”, a trzy dni później reprezentanci czeskiej alternatywy rozpoczną tygodniową trasę koncertową po Polsce. Please The Trees wystąpią w Krakowie, Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Gomunicach, Puszczykowie, Poznaniu i Katowicach.

W Czechach miłośnikom muzyki alternatywnej nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Na terenie Polski są coraz bardziej rozpoznawalni. W październiku swój drugi album „Inlakesh” wypuści czeski zespół Please The Trees! Grupa przyjedzie też na siedem koncertów do naszego kraju. Płyta ukaże się w Polsce nakładem Borówka Music /Absent Hour Records.

Wszyscy muzycy Please The Trees urodzili się w Czechach. Jednak kiedy wychodzą na scenę, widz zapomina, że pochodzą z Pragi i Taboru. Inspiracje artystów sięgają bowiem daleko poza rodzinny kraj.
To właśnie Please The Trees reprezentowali Czechy na amerykańskim South By Southwest Festival 2010, jednym z największych festiwali świata! Zagrali również krótką trasę po USA. To tę kapelę poleca na swojej stronie internetowej Patti Smith. Tak – ta Patti Smith! To właśnie Please The Trees było gwiazdą wszystkich ważnych czeskich festiwali muzycznych. Grali również w innych częściach Europy zbierając wiele pochlebnych recenzji. Dzielili scenę m.in. z Akron/Family, Tindersticks czy Wovenhand (ex-16 Horsepower).

W 2009 roku zespół gościł na dwóch krótkich trasach koncertowych w Polsce. Prasa pisała później: – Na szczególną uwagę zasługiwał koncert czeskich muzyków z Please The Trees. Pokazali zupełnie nową muzyczną jakość. Warto ją poznać, gdy dojadą w wasze okolice. Anglojęzyczne kompozycje śpiewane przez SelFbrusha wprawiają w pozytywnie melancholijny nastrój – pisała Agnieszka Łopatowska w portalu interia pl.
No właśnie! Liderem i wokalistą kapeli jest SelFbrush – songwriter dobrze znany polskiej publiczności. Był w naszym kraju na czterech solowych trasach i dał ponad 30 koncertów.
Mariusz Wiatrak z „Gazety Wyborczej” pisał: – Czesi też grają alternatywę i mają jej naprawdę godnego reprezentanta. Występuje jako SelFbrush. Spokojnie można o nim dzisiaj napisać, że to jeden z najbardziej obiecujących muzyków z tej części Europy – ocenia dziennikarz.

Inspiracje członków zespołu są bardzo różnorodne: od twórczości Mogwai aż po muzykę Neila Younga. Trzy lata temu wyszedł debiutancki album zespołu „Lion Prayer”.
Wiosną 2010 roku, po roszadach w składzie, grupa wydała drugą płytę „Inlakesh”. Album trafi na polski rynek w 4 października 2010 roku. Znalazło się na nim osiem utworów. Please The Trees grają tu inaczej niż na debiucie, zespół ewidentnie eksperymentuje z nowym brzmieniem, próbuje nowych rozwiązań, ale jednocześnie dzięki wyrazistemu stylowi, słuchacz od razu orientuje się, że to muzyka właśnie tej czeskiej kapeli. Jeszcze dwa lata temu można było powiedzieć, że Plese The Trees łączą alternatywnego rocka z alt country. Obecnie o wiele trudniej określić ich brzmienie. Na „Inlakesh” słuchacz odnajdzie folk, nutkę Dzikiego Zachodu, gitarowy hałas, ale też to, za co najbardziej ceni SelFbrusha, lidera kapeli: piękne melodie okraszone jego cudownym wokalem.

Dyskografia Please The Trees:
Wrong Along / Red Sky – singiel (2007, Absent Hour Records)
Lion Prayer – debiutancki album (2007, Absent Hour Records)
Inlakesh – drugi album (2010, Absent Hour Records/Borówka Music)

Skład Please The Trees:
Vaclav „SelFbrush” Havelka - wokal, gitara
Zdenek „Zok” Kadlec - gitara
Mira Syrny - gitara basowa
David Koukal - perkusja

http://www.myspace.com/pleasethetrees
http://www.pleasethetrees.com

LOREIN powstał w 2009 roku. Przez pierwszy rok swojej działalności istniał jako Indie Bones. Obecnie LOREIN tworzą: Łukasz Lańczyk (Lanietz, gitara i śpiew), Tomasz Dorobczyński (perkusja), Sebastian Szczepański (Jabber, gitara basowa i śpiew) oraz Roland Langer (LaDY, gitara). Zbliżone gusta muzyczne członków zespołu są podstawą do tworzenia muzyki bogatej w gitarowe przestrzenne brzmienia i niebanalny tekst.

Mimo, że zespół istnieje stosunkowo krótko, to już w tej chwili Lorein może się pochwalić sporymi osiągnięciami. Zespół zdobył pierwsze miejsce na FAZA Festiwal 2010 w Katowicach. Jest również finalistą kilku innych festiwali, m.in.: Browar Rock Festiwal 2010 w Żywcu,
Maj Music Festival 2010 w Katowicach oraz VII Przeglądu Kapel Studenckich w Krakowie. Jest też laureatem dwóch pierwszych nagród w plebiscycie Świętokrzyskich Nagród Muzycznych "Muzyczne Scyzoryki 2010" (debiut roku).

W muzyce zespołu odnajdujemy inspiracje indie rockiem oraz alternatywnymi brzmieniami rodem z Wysp Brytyjskich. Piosenki Lorein są przyjmowane bardzo entuzjastycznie, co powoduje, że zespół zdobywa coraz większą popularność. Mimo, że realia polskiego rynku muzycznego nie są łatwe, to Lorein nie może narzekać, bo odniesione przez grupę dotychczasowe sukcesy owocują i przynoszą kolejne korzyści.

http://www.myspace.com/loreinband
http://www.lastfm.pl/music/Lorein

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: Klub Cogitatur

Facebook