Eastwest Rockers + goście

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Wiosna Reggae: EastWest Rockers

Klub Muzyczny Stary Klasztor, Wrocław

Ceny biletów:
    - 35 zł - w przedsprzedaży,
    - 40 zł - w dniu imprezy.

Szczegóły wydarzenia

Eastwest Rockers - #eastwestisback + goście


Eastwest Rockers to ekipa od 10 lat działająca na polskiej scenie. Po 4 latach przerwy w działalności, w sierpniu tego roku ogłosili swój powrót niezapowiedzianym koncertem na festiwalu w Ostródzie i potwierdzając swój występ na największym halowym festiwalu w Europie - One Love Sound Fest.

Eastwest Rockers zaczynali od lokalnych imprez reggae w Opolu, ale fama o jakości granych przez nich imprez szybko rozniosła się po Polsce i już przed wydaniem debiutanckiej płyty skład grał koncertował w całym kraju.

Debiutancki album „Ciężkie Czasy” ukazał się pod koniec roku 2006, prezentując światu Cheebe, Ras Lutę i Grizzliego na podkładach czołowych polskich i europejskich producentów. Album przez wielu uważany jest za przełomowy dla polskiej sceny, nie tylko ze względu na dobór riddimów i talent wokalistów, ale też dzięki brzmieniu całości za które odpowiedzialny był Pionear z Germaican Rec. Płytę wydało Karrot Kommando, agencja która do dziś ściśle współpracuje z ekipą Eastwest przy organizacji ich koncertów.

Świeże brzmienia modern roots i dancehall plus oryginalna nawijka łącząca jamajski i polski slang, okazały się trafiać w swój czas i Eastwest Rockers szybko zbudowało mocną pozycje na scenie, trafiając nie tylko do fanów reggae, ale też wychodząc poza swoją niszę.

Druga płyta Eastwest Rockers „Jedyna Broń” wydana została przez firmę Prosto, kojarzoną dotychczas głównie z ulicznym rapem. Ten ruch spotkał się z dużym zdziwieniem ze strony fanów, obawiających się zmiany stylistyki, mimo to płyta uzyskała bardzo dobre recenzje. Do brzmień granych przez Eastwest Rockers dołączył hip-hop i r'n'b, a produkcja wokali weszła na jeszcze wyższy poziom. Na płycie pojawili się gościnnie m.in. Promoe, czy nieznany jeszcze wtedy szerzej Grubson.

Po wydaniu drugiej płyty i prawie dwuletniej trasie koncertowej, która objęła całą Polskę i część Europy, członkowie Eastwest Rockers skupili się na swoich solowych projektach, efektem czego była płyta Ras Luty „Jeśli Słyszysz” i wydana przed kolektyw Respecta płyta EP z wokalnym udziałem Cheeby. Głos Grizzliego można usłyszeć na drugiej płycie zespołu Jamal „Urban Discoteque” i w jego nowym projekcie Mixtura oraz płycie Grizzlee/Dryskull. Wszyscy trzej wokaliści pojawiali się też gościnnie na płytach reggae i hip hop, żeby wspomnieć tylko współpracę z Grubsonem, Mariką, Maleo, Jr Stressem, Pezetem, Molestą, Hemp Gru, czy United Flavour.

W październiku ukazała się trzecia płyta Eastwest Rockers pod tytułem „Eastwest, FM”. W produkcje płyty zaangażowani byli producenci od Nowej Zelandii po Jamajkę, miksy miały miejsce we Francji, mastering w Anglii - album ten przez wielu uważany jest za najlepszy w historii zespołu i najlepiej wyprodukowaną płytę reggae w Polsce. Kilka miesięcy po wydaniu płyty zespół ku zdziwieniu i rozpaczy fanów ogłosił zawieszenie działalności, a wszyscy członkowie składu skupili się na solowych projektach. W sierpniu 2016 ogłosili swój powrót na klubowe i festiwalowe sceny, oraz prace nad nową płytą, która ma ukazać się w pierwszej połowie 2017.

Eastwest Rockers zbudowali swoją reputację na występach na żywo - od początku wspólnego grania znani są ze swoich przygotowanych, pełnych energii koncertów. Pojawili się na praktycznie wszystkich liczących się festiwalach w Polsce (Haineken Open'er, Coke Live, Ostróda Reggae Festival, Bielawa Reggae Dub, Reggaeland, Boogie Brain etc.) i regularnie zapraszani są za granicę na imprezy jak Hip Hop Kemp, RealBeat, Uprising czy Ethnic Session. Grali z artystami takimi jak Gentelman, Talib Kweli, Looptroop, Mykal Rose, Anthony B, Konshens, O.S.T.R., Grubson i wielu, wielu innych.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Klub Zet Pe Te, Dolnych Młynów 10, Kraków

Facebook