Gaba Kulka

Gaba Kulka

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Piotr Bukartyk

Miejskie Centrum Kultury (MCK), …

25.01.2018

Tribute to Erykah Badu

Klub Muzyczny Stary Klasztor, Wrocław

25.01.2018

Gaba Kulka śpiewa, pisze piosenki i gra na fortepianie. By nie nadużywać słowa-wytrychu "alternatywa", powiedzmy że jej muzyka to progresywny pop: pstrokata mieszanina gatunków, od jazzu, przez fortepianowy rock, po weillowski kabaret. Wydała dwie autorskie płyty, które zdobyły liczne wyrazy uznania ze strony słuchaczy i krytyków. Nagrodzona między innymi "Fryderykiem" (wokalistka roku 2009), "Mateuszem" Programu Trzeciego Polskiego Radia, nagrodą Trans Vocale, nominowana do Paszportu Polityki. Jest chwalona za muzyczną wyobraźnię, świeżość i brzmienie niespotykane na polskiej scenie muzycznej.
Ceny biletów w przedsprzedaży:
    - 20 zł - studenci UJ,
    - 25 zł - ulgowy,
    - 30 zł - normalny.

Szczegóły wydarzenia

Pierwszym, oficjalnie wydanym albumem Gaby był "Out". Samodzielnie nagrany (w domu) i samodzielnie wydany. Jednak dopiero płyta "Hat, Rabbit", nagrana z zespołem i wyprodukowana wspólnie z Marcinem Borsem, przedstawiła jej muzykę szerszej publiczności i zdołała zrobić prawdziwe zamieszanie. Album uzyskał status złotej płyty mniej więcej wtedy, gdy Gaba przygotowywała się do kolejnej, drugiej już w 2009 roku premiery: płyty nagranej z muzykiem sceny ambientowej, Konradem Kuczem, jako Kucz/Kulka. "Sleepwalk" spodobał się nie mniej niż jej autorska płyta i przypieczętował reputację Gaby jako artystki eklektycznej i ambitnej.

Współpracuje z innymi muzykami często i chętnie. Prócz płyty z Kuczem, można ją było usłyszeć na froncie formacji Baaba Kulka (łączącej rewelacyjnie nieprzewidywalny zespół Baaba z Kulką na wokalu) w repertuarze Iron Maiden. Płyta i dvd dokumentujące to przedsięwzięcie ukażą się wiosną 2010. Ponadto udzielała się gościnnie (jako wokalistka, a czasem autorka tekstów) na płytach Czesław Śpiewa, Levity, Reni Jusis, Baaby (w wersji już nie-maidenowej). Śpiewała piosenki Czesława Niemena w Sopocie, Serge'a Gainsbourga w Operze Narodowej i Madonny na "Chłodnej 25".

Z Czesławem i zespołem Dick4Dick wyruszyła jesienią 2009 w trasę -Trójka Tour odwiedziła 18 miast w Polsce i okazała się wielkim sukcesem. Do regularnych koncertów Gaby ostatnio doliczyć można było Londyn i Pragę (gdzie otwierała koncert punk-kabaretowej artystki Amandy Palmer).
Pisała również teksty dla innych wykonawców, między innymi dla Reni Jusis ("8 minut") i Emmanuelle Seigner ("Forget Me Not", który ukaże się jesienią na płycie Smolika).

Od września 2009 prowadzi w programie 4 Polskiego Radia swoją autorską audycję- Gabofon.

Następnym wielkim przedsięwzięciem Gaby jest udział w projekcie Młynarski Plays Młynarski. Dziesiątego października ukaże się płyta pod tym samym tytułem, zawierająca autorskie interpretacje klasycznych utworów Wojciecha Młynarskiego, zaaranżowane i zagrane przez Janka Młynarskiego i zebrane przez niego zespół Gaba śpiewa.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook